تقسیم کننده کشو

نظم دهی به کشو با ساخت تقسیم کننده کشو

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

همیشه نظم بخشیدن به عناصر ساده و کوچک پیرامون ما می تواند در نظم فکری و زندگی ما هم تاثیرگذار باشد. نظم بخشیدن همیشه به معنای ظاهر مرتب لوازم و وسایل فضای داخلی ما نیست. کمد های لباس ، انباری ها ، کابینت های مملو از شیشه ها ، ظرف و ظروف و کشوهای کابینت باید در اولویت نظم دهی قرار بگیرند. به همین منظور امروز در دکوراتور ساخت تقسیم کننده کشو به شما آموزش داده می شود ، با ما همراه باشید.

مقالات مرتبط

نظم بخشیدن به کشوهای کابینت ( ویدیو )

نظم دهی به کشو با ساخت تقسیم کننده کشو

همه می دانیم که کشوهای ابزار آشپزخانه می تواند به سرعت نامرتب و بی نظم شود. از کشوها برای جا دادن همه وسایل از ابزار های تک کاره گرفته تا ابزارهای روزمره مانند قاشق آشپزی استفاده می شود و همه این وسایل به راحتی بهم ریخته می شوند.

از آنجا که همه ما ابزار مختلفی در کشوها داریم ، به نظر می رسد که هیچ راه حلی وجود ندارد که نیاز همه افراد را با وسایل و ابزار مختلف پاسخ دهد.

به نظر شما راه حلی وجود دارد؟

پاسخ این است که شما می توانید تقسیم کننده کشو برای کشوهای خود بسازید. شما می توانید آن را متناسب با ابعاد کشو و نیاز های خود بسازید. ساده تر از چیزی است که تصور می کنید ؛ آن چه شما نیاز دارید چوب ، چسب و چند ابزار اساسی است.

برای ساخت این پروژه شما یک سری چهار گوش می سازید که در کنار هم در کشو قرار می گیرند و تمام وسایل آشپزخانه را مرتب و در جای خود نگهداری می کند ؛ این مربع ها می تواند در ابعاد یا اشکالی باشد که شما به آن نیاز دارید.

مواد لازم

چوب ( در اینجا از ۴ تخته چوب صنوبر در ابعاد ۱٫۴*۱۱٫۲ * ۴۸ استفاده شده است )

رنگ یا آِستر رنگ ( اختیاری )

کاغذ سنباده ( اختیاری )

چسب چوب

ابزار

اره

دو عدد بست

مداد

متر

مواد لازم

مواد لازم

دستورالعمل

۱- تمام وسایل را از کشو بیرون بیاورید ؛ ایده ال این است که وسایل مورد نیاز را گلچین کنید و آن چیزی را که نیاز ندارید اهدا کنید ؛ شما می توانید وسایل را در یک کیسه قرار دهید و هر آن چه را که برای یک مدت مثلا یک ماه مورد استفاده قرار نگرفته را اهدا کنید.

۲- ابزار باقی مانده را  به نحوی که استفاده از آن برای شما آسان باشد ، در کشو قرار دهید. برای این دسته بندی ، اندازه , عملکرد و تعداد دفعات استفاده از ابزار را در نظر بگیرید. می توان وسایلی را که کمتر مورد نیاز است در قسمت عقب کشو قرار داد و سایر ابزار را  بر اساس سایز دسته بندی کرد.

دسته بندی وسایل

دسته بندی وسایل

۳- کشوی خود را اندازه بگیرید و طرح نمودار تقسیم کننده کشو را که می خواهید بسازید رسم کنید ؛ تقسیم کننده کشو باید به راحتی در داخل کشو قرار بگیرد که کشو به راحتی باز و بسته شود.

اندازه گیری کشو

اندازه گیری کشو

نکته: در هنگام اندازه گیری ، ضخامت چوب را در نظر بگیرید.

۴- یک لیست برش تهیه کنید ؛ تعداد قطعات چوب و طول چوب هایی را که نیاز دارید برش دهید یادداشت کنید ( اگر یک اره  میتر ریز برای برش چوب دارید ، مناسب است ؛ اما اره دستی هم کار را انجام می دهد )

تهیه لیست برش

تهیه لیست برش

۵- در صورت لزوم  بر روی ناهمواری های لبه چوب خود سمباده بکشید.

تنظیم چوب و استفاده از چسب چوب

۶- چوب های مقسم کشو را تنظیم کنید و  بست ها را ببندید ؛ یک لایه نازک از چسب چوب را بر روی لبه های چوب قرار دهید و لبه های چوب را در جای خود قرار دهید.

تنظیم مقسم کشو

تنظیم مقسم کشو

می توانید چسب هایی که از محل مورد نظر بیرون آمده را با یک دستمال کاغذی پاک کنید.

استفاده از چسب برای لبه چوب

استفاده از چسب برای لبه چوب

بیشتر چسب چوب ها نیاز به ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان دارند ؛ بعد از گذشت این زمان می توان از بست ها برای قسمت های دیگر استفاده کرد. ؛ اما قبل از رنگ کردن آن باید ۲۴ ساعت از زمان خشک شدن چسب بگذرد.

۷- این مرحله اختیاری است ؛ می توانید با آستری رنگ چوب روشن ، تقسیم کننده کشو خود را رنگ کنید یا جلا دهید.

۸- تقسیم کننده را داخل کشو قرار دهید و وسایل و ابزار خود را داخل آن قرار دهید.

قرار دادن تقسیم کننده داخل کشو

قرار دادن تقسیم کننده داخل کشو

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.