سرخس شاخ گوزنی

سرخس شاخ گوزنی: گیاه زیبای سبزی که به دیوار جلوه هنری دوچندانی می بخشد

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اسم علمی گیاه Platycerium bifurcatum ، از خانواده polypodiaceae می باشد. این جنس ۱۷ گونه مختلف از سرخس های اپی فیت دارد. گونه مورد نظر بومی استرالیا بوده و ارتفاع آن در طبیعت به ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر می رسد. سرخس شاخ گوزنی دارای دو نوع فروند است. برگ ها یا فروندهای مدور با لبه مواج در قسمت عقب گیاه و برگ های شاخ گوزنی که تولید اسپور می کند در جلوی برگ های قبلی قرار می گیرند. هر دو نوع فروند ، سبز نسبتا روشن هستند.

مقالات مرتبط

نگهداری از کاکتوس کریسمس

سرخس شاخ گوزنی: گیاه زیبای سبزی که به دیوار جلوه هنری دوچندانی می بخشد

اگر شما در اتاق خود سطوح کمتری برای قرار دادن یک گیاه دارید ، اما خواستار برگ درختان و تمیز کردن هوا هستید ، می توانید یک سرخس شاخ گوزنی را برای این منظور در نظر بگیرید. این گیاهان ، بیشتر از فضای عمودی بهره می گیرند.

هنگامی که شما می توانید یک گیاه سبز ( سرخس شاخ گوزنی ) را در خانه خود نگهداری کنید ، چه نیازی است که دیوار را با شاخ گوزن پوست آرایی شده بپوشانید؟ در این مقاله مواردی وجود دارد که شما باید در مورد مراقبت از این گیاه زیبای با شکوه ( اما تا حدودی سرسخت ) بدانید.

سرخس شاخ گوزنی گیاه زیبای سبزی

سرخس شاخ گوزنی گیاه زیبای سبزی

در مورد این گیاه

 این گیاه که همچنین با عنوان elkhorn ferns ، سرخس شاخ گوزنی ، از گونه جنس Platycerium شناخته شده است و شامل گونه هایی است که در مناطقی از مناطق معتدل تا مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی ، آفریقا ، آسیای جنوب شرقی ، استرالیا و نیویورک وجود دارد.

مثل گیاهان هوایی ، سرخس شاخ گوزنی به درختان و سنگ ها در زیستگاه طبیعی خود می چسبد و رطوبت و مواد مغذی را از بارندگی و هوا جذب می کند. شما ممکن است فکر کنید که آنها با داشتن چنین عادت هایی کوچک باقی خواهند ماند ، در صورتی که می توانند واقعا عظیم باشند و حتی تا چند پا و بیش از صد پوند رشد کنند!

 خانه شما به احتمال زیاد یک محیط بسیار متفاوت از جنگل های بومی مخصوص این گیاه است ، به طوری که آنها به آرامی رشد می کنند و نیاز به مراقبت ویژه در داخل خانه دارند.

ASPCA سرخس شاخ گوزنی را به عنوان یک گیاه غیر سمی برای سگ ها و گربه ها در فهرست خود عنوان می کند و زیستگاه دیواری آنها به این معنی است که این گیاه اگر شما یکی از آن حیوانات خانگی را داشته باشید که گیاهان قابل دسترسی را تنها نخواهند گذاشت ، ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد.

کجا رشد می کند؟

سرخش شاخ گوزنی نیاز به نور غیر مستقیم دارد. رطوبت بالاتر برای این گیاه بهتر است. حمام و آشپزخانه و به طور کلی اتاق های مرطوب در خانه ، احتمالا بهترین مکان برای این گیاه هستند.

مکان رشد گیاه

مکان رشد گیاه

دمای اتاق عادی خوب اما گرم تر است و در نتیجه رطوبت بیشتری لازم است. در هوای گرمسیری که در آن درجه حرارت به طور کلی بیش از ۱۰ درجه سانتیگراد است ، آن ها را می توان در خارج از منزل نگهداری کرد ، اما اگر زمستان در معرض انجماد قرار گیرد ، باید به داخل خانه برده شود.

مراقبت و کاشت

سرخس شاخ گوزنی به طور معمول بر روی یک تخته چوبی یا پلاک قرار داده می شود. برای صرفه جویی در پول ، شما همچنین می توانید سرخس های شاخ گوزنی را در گلدان خریداری کنید و سپس آن ها را خودتان به این حالت قرار دهید. در دراز مدت ، آنها باید بر روی یک پانسیون  نصب یا در یک سبد  پر از لیف نارگیل یا خزه نگهداری شوند.

آبیاری به درستی مهم ترین بخش مراقبت از این گیاه است. این نوع گیاه تزئینی نیاز مبرم به رطوبت و  خیساندن به طور منظم دارد.

آبیاری بیش از حد و یا کمتر از حد مورد نیاز  می تواند برای این گیاه مضر باشد ، بنابراین شروع به آبیاری یک بار در هفته بکنید. پلاسیده یا قهوه ای  شدن نواحی نوک گیاه نشان دهنده کمبود آب است و قهوه ای یا سیاه شدن پایه برگ ها به معنی آبیاری بیش از حد است. همچنین در طول فصل بهار و تابستان ، می توان از یک  کود محلول در آب به صورت ماهانه برای کمک به رشد این گیاه استفاده کنید.

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.