تمیز کردن برنج

چگونگی تمیز کردن برنج با استفاده از ۲ نوع مواد طبیعی آشپزخانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

خیلی اوقات می بینید روی وسایلی که از جنس فلز برنج است ، لکه هایی باقی می ماند و یا حتی سطح رویی فلز کدر شده است. روی این قسمت نمک بپاشید. اسفنجی بردارید و آن را به آب لیمو آغشته کنید. به آرامی اسفنج را روی سطح لکه دار بکشید. لکه ها از بین می رود. ظروف یا وسیله برنجی خود را با آب شسته و خوب خشک کنید.

مقالات مرتبط

کاربردهای لیمو ترش در خانه داری!

چگونگی تمیز کردن برنج با استفاده از ۲ نوع مواد طبیعی آشپزخانه

برنج دوباره به آرامی راه خود را به داخل منازل از طریق لوازم جانبی شیک و مد روز پیدا کرده است و از آنجایی که این فلز سال ها پیش یک عنصر محبوب برای دکور خانه بود ، به این نکته توجه نشد که روش های خوبی برای صرفه جویی و افزایش بهره وری در مورد اشیای درست شده از برنج وجود دارد.

اگر به لوازم جانبی یا قطعات مبلمان جدید شما آسیبی وارد شد و جلای آن از بین رفت ، ممکن است لازم باشد آن را تمیز کنید. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد که راهنمای گام به گام تمیز کردن برنج با استفاده از دو ماده طبیعی که احتمالا در آشپزخانه شما وجود دارد را به شما ارائه دهیم!

تمیز کردن برنج

تمیز کردن برنج

عناصر مورد نیاز:

 • نصف لیمو
 • یک قاشق چای خوری یا یک بسته جوش شیرین
 • یک کاسه کوچک برای مخلوط کردن خمیر
 • و برخی از وسایل برنجی کثیف

مراحل اجرا

بررسی کنید که وسیله مورد نظر آیا واقعا از جنس برنج است یا خیر

 • ابتدا شما احتمالا می خواهید بدانید که آیا شما واقعا با برنج کار می کنید. این ممکن است به نظر برسد ، اما برنج قدیمی ممکن است خیلی کثیف باشد و من به اندازه کافی متخصص نیستم که بتوانم برنج بدلی یا برنج آبکاری شده را تمایز دهم.
 • بنابراین اگر شما هم مثل من ۱۰۰٪ در این زمینه مطمئن نیستید یک آهنربا را برداشته و با استفاده از آن ببینید که وسیله مورد نظر فلز است یا نه ( اگر آهنربا به آن چسبید فلز و گرنه غیر فلز است ). اگر این کار را می خواهید انجام دهید ، این فرایند را متوقف کنید و تحقیقات بیشتری انجام دهید.

  بررسی وسیله مورد نظر با آهنربا

  بررسی وسیله مورد نظر با آهنربا

 • نصف لیمو را داخل کاسه خود قرار دهید.

  ریختن نصف لیمو داخل کاسه

  ریختن نصف لیمو داخل کاسه

 • جوش شیرین را اضافه کنید.

  اضافه کردن جوش شیرین

  اضافه کردن جوش شیرین

اضافه کردن جوش شیرین باعث می شود که در ابتدا مخلوط مقداری فش فش کند ولی زمانی که شما آن را هم می زنید ، این مسئله حل می شود.

 • مخلوط کردن جوش شیرین و لیمو تا زمانی که یک خمیر خوش بو تشکیل شود.

  تشکیل خمیر

  تشکیل خمیر

از یک پارچه نرم استفاده کنید و از خمیر یاد شده استفاده کنید

 • به آرامی آن را بر روی برنج بمالید. من زمانی که خمیر را به آرامی در یک جهت بر روی جسم برنجی مالیدم ، بهترین نتایج را بدست آوردم ( در پایان من بیشتر از انگشتانم استفاده می کردم ).

  مالیدن محلول روی برنج

  مالیدن محلول روی برنج

خمیر را از روی ظرف برنجی بشویید و خشک کنید:

 • مجددا از خمیر استفاده کنید و فرآیند را همان طور که لازم است دوباره انجام دهید.
 • هنگامی که شما فرایند تمیز کردن را انجام دادید ، تمام و کمال وسیله برنج را به خوبی شستشو دهید. اطمینان حاصل کنید که رطوبت وجود ندارد و سپس آن را با یک حوله خشک تمیز ، خشک کنید.
 • اگر می خواهید برنج دارای جلای خوبی شود ، آن را به آرامی با پارچه خشک پاک کنید. من پیشنهاد می کنم که شما می توانید ابزار برنجی را با روغن زیتون براق کنید.

بجز جوش شیرین ماده دیگری هم وجود دارد. بله نمک هم در این زمینه می تواند موثر باشد.

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.