چیدن موادغذایی

۶ روش آسان و زیبا برای چیدن موادغذایی در آشپزخانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

ارتفاع و عمق های مختلف قفسه ها در جای دادن چیزهای مختلف مفید است. شما نیز میتوانید با توجه به اندازه های مورد نیازتان قفسه های متنوعی برای آشپزخانه فراهم کنید. تنظیم اندازه ی قفسه ها متناسب با وسایلی که میخواهید در آن ها قرار دهید ، در چیدن مواد غذایی کمک کننده است.

مقالات مرتبط

کابینت سوپری آشپزخانه ، ۶ معجزه کمبود فضا!

۶ روش آسان و زیبا برای چیدن موادغذایی در آشپزخانه

انبار موادغذایی شما ممکن است خیلی پر زرق و برق نباشد ، اما در هر صورت فضای مفیدی است. همه ی مواد غذایی و تابه ها و قابلمه ها در آشپرخانه قرار دارند ؛ بنابراین نظم و ترتیب در آن حیاتی است.

ما قبلا در مورد آشپزخانه های شکیل نوشته ایم اما این مقاله در این زمینه نیست. پست چیدن موادغذایی درباره ی کارهای کوچکیست که میتوانید انجام دهید ؛ این کارها لزوماً در نمای آشپزخانه تأثیری ندارند ، اما کمک میکنند تا همه ی وسایل در این فضا قرار گیرد.

تنوع ایجاد کنید

این چیدمان که در شبکه ی DIY قرار دارد خیلی متنوع است و برای پاسخگویی به نیازهای مختلف شما گزینه های مناسبی دارد ؛ از شیشه های نوشیدنی بگیر تا سبدهای سیمی و کتابهای آشپزی.

تنوع در چیدمان

تنوع در چیدمان

این آشپزخانه دارای سبد کشویی برای قرار دادن خوراکی ها و سایر در دیدرس است. قفسه های اصلی هم سایر اجسام را به خوبی در خود جا میدهند.

سبد کشویی

سبد کشویی

راهکارهایتان را متناسب با مقدار فضا برگزینید

حتی اگر انبار غذای شما به اندازه ی یک کمد است ، میتوانید با استفاده از کشو از آن استفاده ی بهینه ببرید. این بهترین راهکار برای انبارهای کم عرض و عمیق است و مواد در پشت قفسه ها پنهان میشوند.

ایجاد کشو در کمد

ایجاد کشو در کمد

چیدن موادغذایی در گوشه های آشپزخانه ممکن است کمی ناخوشایند باشد ، اما  با این نحوه ی چینش همه چیز در دسترس قرار میگیرد. ( همچنین توجه داشته باشید که اگر از قفسه های کشویی استفاده کنید ، برای دسترسی به وسایل عقبی لازم نیست وسایل جلویی را جابجا کنید ).

قفسه های کشویی

قفسه های کشویی

فضاهای خالی غیرقابل استفاده را پر کنید

فضای پشت درب در آشپزخانه های کوچک یک نعمت است! می توانید مثل عکس و با استفاده از کمی خلاقیت از آن استفاده کنید.

فضای پشت درب در آشپزخانه

فضای پشت درب در آشپزخانه

تراسی از Home Staging Bloomington این قفسه های پشت در را ساخته است که اشیاء و کیسه های پلاستیکی را میتوان منظم و زیبا در آن جا داد. این کمد طراحی شده در  BHG دارای قفسه های اضافه در خود درب کمد است.

قفسه های پشت در

قفسه های پشت در

قفسه های اضافه در خود درب کمد

قفسه های اضافه در خود درب کمد

از قفسه ها با ارتفاع های مختلف استفاده کنید

ارتفاع و عمق های مختلف قفسه ها در جای دادن چیزهای مختلف مفید است. شما نیز میتوانید با توجه به اندازه های مورد نیازتان قفسه های متنوعی برای آشپزخانه فراهم کنید.

قفسه ها با ارتفاع های مختلف

قفسه ها با ارتفاع های مختلف

تنظیم اندازه ی قفسه ها متناسب با وسایلی که میخواهید در آن ها قرار دهید ، در نظم بخشیدن به وسایل کمک کننده است. یکی دیگر از امکانات مفید ، سبدهای کشویی است که جایگاه قرار دادن خوار و بار است و دسترسی به آن نیز آسان می باشد.

سبدهای کشویی جایگاه قرار دادن خوار و بار

سبدهای کشویی جایگاه قرار دادن خوار و بار

عمودی فکر کنید

این فضای عمودی هم به درد آشپزخانه میخورد و هم به درد انبار موادغذایی. شما میتوانید اثاثیه باریک و بلند را در آن جای دهید. اینگونه هم فضای کمتری اشغال میشود و هم پیدا کردن آنها وقتی روی پهلو قرار گرفته اند ساده تر است.

قرار دادن عمودی وسایل

قرار دادن عمودی وسایل

این یک فضای چیدمان عمودی است که در HGTV قرار دارد. از دیگر مزایای قابل توجه این نوع دکوراسیون میتوان به جای قرار دادن بطری و دراورهای کم عمق برای قرار دادن پاستا و حبوبات و… اشاره کرد.

 چیدمان عمودی در HGTV

چیدمان عمودی در HGTV

چیدمان عرضی

اگر یک انبار جداگانه برای چیدن موادغذایی ندارید ، قرار دادن آنها در قفسه های عرضی را امتحان کنید. تمام چیزی که برای این کار نیاز دارید چند تا قفسه است. با نصب آنها میتوانید همه وسایل از جمله خشکبار ، بطری های روغن و … را در آن قرار دهید.

چیدمان عرضی

چیدمان عرضی

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.