فضای بیشتر در اتاق خواب کوچک

ایده هایی برای اتاق خواب های کوچک: ۵ راه هوشمندانه برای فضای بیشتر

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

برای ایجاد فضای بیشتر در اتاق خواب کوچک ، بهتر است از تخت خواب با فضای ذخیره ساز استفاده کنید. کارشناسان فنگ شویی احتمالا به این فکر میکنند که چه چیزهایی را زیر تخت جای دهند ، این یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای افزودن فضا به اتاق خواب است.

مقالات مرتبط

۵ راه برای زیبا سازی یک اتاق خواب کوچک

ایده هایی برای فضای بیشتر در اتاق خواب کوچک

 امروزه اکثر افراد در خانه های آپارتمانی زندگی میکنند. مشکلات خانه های بزرگ قدیمی با مشکلات جدیدی جایگزین شده است. یکی از این مشکلات کمبود جا است. ما طرفدار انجام کارهای بیشتر با به هم ریختگی کمتر هستیم و شما را برای منظم بودن و حذف لوازم غیر ضروری تشویق می کنیم.

اگر اتاق خواب کوچک باشد و تا حد امکان لوازم غیر ضروری را حذف کرده باشید ، اما هنوز با مشکل کمبود جا مواجه باشید ؛ چه باید کرد؟ اینجا پنج راه هوشمندانه وجود دارد که امکان جای دادن وسایل را برای شما فراهم میکند.

۱- از فضای زیر تخت استفاده ی بهینه ببرید

برای ایجاد فضای بیشتر در اتاق خواب کوچک ، بهتر است از تخت خواب با فضای ذخیره ساز استفاده کنید. کارشناسان فنگ شویی احتمالا به این فکر میکنند که چه چیزهایی را زیر تخت جای دهند. این یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای افزودن فضا به اتاق خواب است.

اگر در حال حاضر جایی برای قرار دادن وسایل ندارید ، چند گزینه پیش روی شماست: ۱- یک تخت خواب با فضای ذخیره ساز خریداری کنید. ۲- خودتان فضای ذخیره در زیر تخت فراهم کنید. ۳- ارتفاع تخت را افزایش دهید تا بتوانید زیر آن محفظه قرار دهید. بهتر است رنگ محفظه ها سیاه یا خاکستری باشد تا خیلی مشخص نباشد یا اینکه از رو تختی های بلند استفاده کنید.

استفاده بهینه از فضای زیر تخت خواب

استفاده بهینه از فضای زیر تخت خواب

۲- کمد لباس خود را حرفه ای مرتب کنید

اگر چه هیچ کدام از روش ها به اندازه ی قرار دادن گنجه و دراور کاربردی نیست ؛ اما راه های دیگری نیز وجود دارد. وقت گذاشتن برای مرتب کردن و جا دادن لباس ها در کمد می تواند فضای بیشتری برای شما باز کند.

راه های دیگری مانند جمع کردن لباس های خارج از فصل نیز وجود دارد که البته مورد پسند همه ی افراد نیست ، ولی این امر از کارسازی این روش کم نمی کند.

نظم دهی کشو لباس

نظم دهی کشو لباس

نظم دهی کمد لباس

نظم دهی کمد لباس

۳- فضای استفاده نشده در کمد خود را پیدا کنید

 آیا کمدتان به خوبی مرتب شده است؟ آیا از تمام فضای کمد به بهترین نحو استفاده کرده اید؟ اگر خانه ی شما اجاره ای باشد ، ممکن است در سوراخ کردن دیوار و نصب قفسه مردد باشید ؛ اما حتی اجاره نشین ها هم میتوانند جالباسی های بیشتری داشته باشند. راهکارهایی مثل جالباسی روی در یا وسیله های ذخیره فضا وجود دارند.

وسیله ذخیره فضا

وسیله ذخیره فضا

۴- در اتاق خواب مبل چند کاره قرار دهید

کابینت های کوچک به جای میز ، دراور متحرک به جای یک قفسه ی تنها روی دیوار ، یا به جای یک عسلی دو تا کنار تخت خود قرار دهید. درست است که اتاق خواب فضای زیادی برای قرار دادن عسلی و مبلمان ندارد ، اما بهتر است به جای وسایل یک طبقه از چند طبقه استفاده کنید.

استفاده از وسایل چند طبقه

استفاده از وسایل چند طبقه

۵- از کمد دیواری استفاده کنید

 این ارزان ترین روش نیست و شاید احمقانه باشد که یک کمد دیواری داخل یک فضای کوچک جای دهید ؛ اما نصب کمدهای کم عمق در امتداد یک دیوار می تواند در ایجاد فضا کمک کننده باشد. به هر حال شما از فضای اتاق تان اطلاع دقیق دارید و می توانید متناسب با آن گزینه ی مناسبی برای ایجاد فضا انتخاب کنید.

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.