اندازه‌ی فرش‌ها

۷ خانه‌ای که قانون اندازه‌ی فرش‌ها را شکسته‌اند و هم چنان خوب به نظر می‌رسند

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از اهداف اصلی حضور فرش در خانه ، کمک کردن به تعریف یک فضا است. در هنگام انتخاب فرش ، شما وسعت کف مورد نظر تان ، مبلمانی که رو یا اطراف فرش قرار می گیرد و رابطه و تعادل بین این دو را در نظر می گیرید. قبل از اینکه برای خرید فرش اقدام کنید ، با استفاده از روزنامه یا چیزی دیگر اندازه‌ی فرش‌ها را بر روی کف منزل تان علامت گذاری کنید و ببینید مبلمان تان چگونه با آن ست می شود.

مقالات مرتبط

دکوراسیون امروزی با فرش ایرانی

۷ خانه‌ای که قانون اندازه‌ی فرش‌ها را شکسته‌اند و هم چنان خوب به نظر می‌رسند

با شما صریح صحبت می‌کنم ، وقتی که خلاصه‌ی مقاله قانون اندازه‌ی فرش‌ها را دیدم ، به عنوان آن نگاه کردم و فکر کردم: امکان ندارد! من پیش از این در اینجا به عنوان ستیزه‌جوی اندازه‌ی فرش معرفی شده بودم و کسی بودم که فکر می‌کرد فرش هر چقدر بزرگ‌تر باشد بهتر است.

اما پیش از این که این ایده را به صورت کلی زیر سوال ببرم ، تصمیم گرفتم تا به دنبال اتاق‌هایی باشم که قوانین سنتی اندازه‌ی فرش را شکسته‌اند و همچنان ظاهری خوب دارند. کم‌ترین چیزی که در مورد چیزهایی که دیدم می‌توانم بگویم این است که واقعاً خیره‌کننده بودند.

در تصویر بالا ، عکسی از تور خانگی Lauren Kelp را می‌بینیم که در آن از فرشی بسیار کوچک استفاده شده است و هم چنان خوب به نظر می‌رسد ، اما چرا؟ من فکر می‌کنم علتش داستان رنگ قوی فرش قرمز است ، گرمای چوب‌های صندلی‌ها و میز و چراغ مسی بالای آن. در فضایی خنثی از رنگ‌ها ، از مجموعه‌ای از رنگ‌های فوق العاده استفاده شده که به زیبایی آن کمک کرده است.

فرش قرمز

فرش قرمز

فرش دایره ای

در این تصویر که از کمپانی سوئدی املاک Fastighetsbyrån گرفته شده ، این تکه فرش دایره‌ای از نظر کارایی تقریباً هیچ نقشی ندارد. پاهای شما زمانی که روی تخت نشسته‌اید یا روی صندلی قرار گرفته‌اید ، روی آن قرار نمی‌گیرد ، اما… یک جورایی دوستش دارم. به نظر خیلی کامل و بی‌نقص می‌رسد و با انعکاس چراغ‌ها و حباب‌های چراغ در آینه هم‌خوانی دارد.

فرش دایره ای

فرش دایره ای

فرش بلند در زیر میز ناهارخوری

هرگز این فکر به ذهنم نرسیده است که یک فرش بلند را در زیر میز ناهارخوری بندازم ؛ شکلش اشتباه است ، کار کاملاً غلطی است. اما شکلی که در این عکس Arden Wray آن را انجام داده باعث شده تا هم طرح و هم رنگ با آجرهای نمایان شده هم خوانی داشته باشد و یک مجموعه‌ی کاملی را تشکیل دهند.

فرش بلند در زیر میز ناهارخوری

فرش بلند در زیر میز ناهارخوری

پادری

این فرش بسیار کوچک ( پادری حمام ) زیر این میز ستودنی به نظر می‌رسد و باعث می‌شود که بتوانم در این نقطه‌ی آفتابی با آرامش بهتری بنشینم. شاید قوانین را در مورد اندازه‌ی فرش‌ها در اتاق بشکند اما این مورد که عالی است.

پادری زیر صندلی

پادری زیر صندلی

فرش گرد در زیر یک دست میز و ناهارخوری

این هم یک مثال دیگری است از استفاده از فرش کوچک در یک جای مناسب. هر دو صندلی بر روی فرش قرار گرفته‌اند و شاید اگر میز سومی هم وجود داشت ، روی فرش قرار نمی‌گرفت و آن موقع انقدر زیبا نمی‌بود. هم چنین فکر می‌کنم که اگر فرش بزرگتر بود ممکن بود بر کل اتاق چیره شود و بر این رنگ سفید زیبا در آن تسلط یابد.

فرش گرد در زیر یک دست میز و ناهارخوری

فرش گرد در زیر یک دست میز

معمولاً گفته می‌شود که فرش‌های دایره‌ای در اتاق‌های مربعی مناسب به نظر می‌آید یا در زیر یک دست میز و ناهارخوری. من خودم به شخصه هیچ وقت از آن در قسمت نشیمن استفاده نمی‌کنم. اما شکستن این قانون در این جا عالی به نظر می‌رسد. Marij Hessel در وبلاگش اثبات کرده که این فرضیه درست نیست.

در نهایت این عکس از The Socialite Family باعث می‌شود که بیشتر به هدف از استفاده از فرش فکر کنم. من معمولاً به فرش‌ها به عنوان یک پایگاه ، یک جایی برای قرار دادن اسباب و یا پاهایتان نگاه می‌کنم. اما در این جا فرش دایره‌ای شکل توجه‌ها را به سمت نقاطی جمع کرده به اتاق بعدی راه پیدا می‌کند و انگار یک راه درست کرده است.

فرش در وسط خانه

فرش در وسط خانه

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.