دکوراسیون اتاق

۱۰ ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اتاق خواب باید با دقت و ظرافت رنگ بندی و دکوراسیون شود. ترکیب رنگ محل استراحت شما نقش مهمی در تقویت آرامش روان شما دارد. 

مطالب مرتبط

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

پالت های رنگی

پیدا کردن مناسب‌ ترین رنگ برای اتاق‌ خواب همیشه کاری جذاب و در عین حال گیج‌ کننده است. کاری که هنگام انجام آن حسابی به شما خوش خواهد گذشت.

نکات ترکیب های رنگی اتاق خواب

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کار شما فقط انتخاب رنگ‌ های مورد علاقه‌تان نیست بلکه باید حواس‌تان جمع باشد تا رنگ‌ هایی که انتخاب کرده‌اید با یکدیگر نیز هماهنگی مناسبی داشته باشند. این کار همان بخشی است که ممکن است شما را گیج کند و یا باعث خستگی و گاهی نگرانی شما شود.

ترکیب های رنگی زیبا

ترکیب‌ های رنگی بسیار زیبا و متنوعی وجود دارند که شما می‌توانید برای رنگ کردن اتاق‌ خواب خود یکی از آن‌ ها را انتخاب کنید. شاید شما هم به این ترکیب‌ های رنگی علاقه داشته باشید و یا بعد از دیدن‌ شان به آن‌ ها علاقه پیدا کنید.

رنگ های اتاق خواب

دلیل این توجه این است که تخت‌ خواب احتمالا وسیله‌ای است که بیش‌ ترین تاثیر را در حال و هوای اتاق‌ خواب شما خواهد داشت. به ترکیب‌ های رنگی موجود در این مطلب به خوبی توجه کنید و اگر به نظر تان مناسب فضای زندگی شما آمد از آن‌ ها در اتاق خواب خود استفاده کنید.

ترکیب رنگ زیبا خاکستری و زرد

اگر از این ترکیب رنگ مدرن به صورت درست و مناسبی استفاده شود ، اتاق از نظر رنگی و حس و حال توازن بسیار خوبی پیدا خواهد کرد. خاکستری هیچ فشاری به چشم‌ های بیننده نمی‌آورد و نقاطی که رنگ زرد در آن‌ها استفاده شده است ، توجه بیننده را کاملا به خود جلب می‌کنند. این رنگ در عین حال حس‌ و حالی پرانرژی و شاد به بیننده انتقال می‌دهد. فقط حواس‌ تان باشد که در استفاده از آن زیاده‌ روی نکنید.

خاکستری و زرد

خاکستری و زرد

ترکیب رنگ زیبا مرجانی و آبی

رنگ آبی بسیار پر طرفدار است و اگر فام مناسبی از آن را انتخاب کنید می‌توانید تقریبا در هر سبک و فضایی که می‌خواهید آن را به کار ببرید. علاوه ‌بر این پیدا کردن یک رنگ مکمل خوب برای آبی هم کار آسانی است. مرجانی یک رنگ لطیف و پراحساس است که می‌توان آن را در کنار طیف‌ های مختلفی از رنگ آبی استفاده کرد.

مرجانی و آبی

مرجانی و آبی

رنگ‌ های تیره و خنثی

رنگ‌ های تیره با اشباع پایین باعث ایجاد فضایی آرام در اتاق شما می‌شوند. در این مورد خاص ما رنگ‌ های خاکستری و قهوه‌ ای را انتخاب کرده‌ایم که دومی رنگی گرم هم به حساب می‌آید. اگر بخواهید فضای اتاق‌ تان کمی سرد تر و مدرن‌ تر باشد می‌ توانید با اضافه کردن فلز به اتاق ، هم فضا را مدرن‌ تر کرده و هم ترکیبی بسیار زیبا با رنگ‌ های خاکستری و قهوه‌ای ایجاد کنید.

رنگ های تیره و خنثی

رنگ های تیره و خنثی

رنگ‌ های روشن و خنثی

این ترکیب رنگ زیبا هم تقریبا مثل ترکیب قبلی است ، ولی این جا به جای رنگ‌ های تیره ، از رنگ‌ های روشن استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید نور طبیعی بیش تری در اتاق خود داشته باشید این ترکیب برای شما مناسب‌ تر است. ته‌ رنگ‌ های آبی برای ایجاد توازن با نور های گرمی که از بیرون وارد اتاق می‌شوند کاملا مناسب هستند.

رنگ‌های روشن و خنثی

رنگ‌ های روشن و خنثی

ترکیب رنگ زیبا صورتی و مسی

این ترکیب حسابی مُد شده است. مس یک فلز زیبا با رنگی گرم است که شما می‌توانید از آن برای ایجاد ظاهری لوکس در اتاق‌ های خود استفاده کنید. صورتی هم شیک است و هم زنانه و اگر مثل چیزی که اینجا می‌بینید ، ته‌رنگ روشنی از آن را در کنار مرمر سفید استفاده کنید حاصل کار یک ترکیب خارق‌ العاده خواهد بود. رنگ مسی با رنگ‌ های روشن‌ تر هم کنتراستی بسیار عالی ایجاد می‌کند.

صورتی و مسی

صورتی و مسی

ترکیب رنگ زیبا آبی روشن و خاکستری

این ترکیب ، ترکیبی شیک و روشن است و به خصوص برای اتاق‌ هایی که ظاهری کلاسیک یا سنتی‌ تر دارند بسیار مناسب است. این رنگ‌ ها را با بافت یا طرحی خاص ترکیب کنید تا زنده‌ تر شده و جذابیت‌ شان هم افزایش یابد. شاید این ترکیب رنگی سلیقه همه نباشد اما بسیار مناسب افرادی با سلیقه خاص و متفاوت است.

آبی روشن و خاکستری

آبی روشن و خاکستری

ترکیب رنگ زیبا سبز و صورتی

این ترکیب که مثل ترکیب رنگ‌ های یک گل است. حالتی زنده و تر و تازه دارد. سبز مورد استفاده می‌تواند بسته به سلیقه شما از میان سبز های نعنایی و سردتر ، یا سبز های زیتونی و گرم‌‌ تر انتخاب شود. این مسئله کاملا به سلیقه شما و فضایی که به دنبال آن هستید بستگی دارد.

سبز و صورتی

سبز و صورتی

ترکیب رنگ زیبا آبی و نارنجی

ترکیب رنگ‌ های آبی و نارنجی دو رنگ مکمل هستند که شما می‌توانید با ترکیب آن‌ ها اتاقی زنده و پر انرژی برای خود ایجاد کنید. با کم‌ کردن میزان اشباع رنگ‌ ها ، اتاق حالتی سنگین‌ تر پیدا می‌کند ولی بالا تر بردن میزان اشباع و روشنی آن‌ ها حالتی شاد و پر انرژی به اتاق شما خواهد بخشید. البته بهتر است میزان اشباع رنگ‌ ها را کم کنید تا اتاق خواب شما حس و حالی آرام داشته باشد.

آبی و نارنجی

آبی و نارنجی

ترکیب رنگ زیبا رنگ‌ های قرمز

طیف رنگ‌ های قرمز را خیلی راحت می‌توان در ترکیب با رنگ‌ های دیگر به کار برد ولی علاوه ‌بر این می‌توان فقط از خود آن‌ ها هم برای رنگ‌ آمیزی یک اتاق استفاده کرد. اگر رنگ قرمز ، رنگ غالب یک اتاق باشد ، آن اتاق پویایی و انرژی فراوانی پیدا خواهد کرد. اتاق خواب معمولا جایی برای استراحت است و استفاده بیش از حد از رنگ قرمز ممکن است آن را بیش از حد پرانرژی کند.

ترکیب رنگ زیبا رنگ‌ های قرمز

ترکیب رنگ زیبا رنگ‌ های قرمز

ترکیبات رنگ زیبا در دکوراسیون اتاق

 اتاق خواب باید با دقت و ظرافت رنگ بندی و دکوراسیون بندی شود. محل استراحت شما نقش مهمی در تقویت آرامش روان شما دارد. انتخاب رنگ برای اتاق خواب با توجه به چند گزینه انجام می شود. اول از همه روحیات شما که چه سبک و رنگی را پذیرا است.

ترکیب رنگ زیبا سبز و قهوه‌ ای

اگر به دنبال این هستید تا در اتاق‌ تان حس و حالی طبیعی‌ تر به وجود آورید می‌ توانید از ترکیب رنگ‌ های سبز و قهوه‌ ای در آن استفاده کنید. استفاده از کف یا اثاثیه چوبی راهی عالی برای طبیعی‌ تر کردن محیط است. بافت‌ ها و طرح‌ های زیبای طبیعی هم باید در اتاق مورد استفاده قرار بگیرند.

ترکیب رنگ زیبا سبز و قهوه‌ای

ترکیب رنگ زیبا سبز و قهوه‌ ای 

منبع :

چیدانه

یک نظر

  1. به نظر من ترکیب رنگ های خنثی با رنگ های تیره و روشن خیلی ترکیب خوبی از آب در میاد.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.