پرده

ست کردن پرده متناسب مبلمان و فرش در دکوراسیون منزل

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

پرده یکی از اصلی ترین قسمت های دکوراسیون منزل است ودر انتخاب پارچه باید نوع رنگ ، جنس و طرح آن دقت شود . ضمن این که از قبل کار برد آن را تعیین کنید .به طور مثال پارچه از جنس ضخیم برای پنجره هایی مناسب است که نمی خواهید از بیرون دید داشته باشند .

مطالب مرتبط

مدل پرده آشپز خانه ، قلب خونه‌ کدوم رو میخواد؟

پرده متناسب و لوازم پارچه ای

ست کردن پرده و مبلمان و فرش ها در فضای پذیرایی یکی از دل مشغولی های خانم های خانه دار است. به دلیل تنوع رنگ ها و مدل های این سه عنصر مهم شاید انتخاب برای خانم های خانه دار کمی سخت باشد. به همین دلیل در این مطلب سعی شده است تا به شما راهکار هایی برای انتخاب درست رنگ برای عناصر مهم و تاثیر گذار بر دکوراسیون منزل تان را ارائه شود. 

 پرده ها ، عناصر روح بخش دکوراسیون منزل شما

اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ های روشن در نظر گرفته اید ، پس بهتر است برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی اتاق تان از رنگ های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید ، اما دقت داشته باشید که فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ های متضاد و خیلی چشم گیر انتخاب کنید ، به طور مثال در عکس پایین با استفاده از رنگ شاد پرده ها به فضا انرژی تزریق شده ، اما در فرش از رنگ آبی که بر روکش صندلی ها و گل کوسن ها نیز وجو د دارد استفاده شده است. رنگ های زرد و سفید برای پرده ترکیب بسیار مناسبی برای کسانی است که عاشق نور خورشید و خانه آفتابی هستند زیرا که نور خورشید را به خوبی به داخل خانه هدایت می کنند.

پرده نشیمن

پرده نشیمن

طرح و بافت در دکوراسیون منزل شما

اگر می خواهید که فضا ی صمیمانه تری را تجربه کنید از پرده ها و فرش های طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید ، می توانید پرده هایتان را از پارچه های طرح دار انتخاب کنید ولی به علت طرح دار بودن از یکی از رنگ های خنثی منزل تان برای رنگ پرده متناسب استفاده کنید.

پرده ی طرح دار

پرده ی طرح دار

۳. فرش ها تکمیل کننده زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما

بعد ازپرده ها ، فرش ها بسیار بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار هستند ، هر چه قدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده ها و مبلمان داشته باشید این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد. برای فرش ها می توانید مانند عکس پایین از یکی از رنگ های پارچه و کوسن های مبلتان الهام بگیرید ، از فرش های روشن نترسید ، درست است که در نظر اول تمیز کردن آن کاری دشوار به نظر می آید اما نمی توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی و دکوراسیون منزل تان می بخشند به سادگی گذشت.

فرش و پرده

فرش و پرده

انتخاب یک رنگ واحد برای پرده متنناسب با کوسن های مبل

اگر از رنگ سفید برای رنگ دیوار ها و سقف فضایتان استفاده کرده اید برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا می توانید از یک رنگ واحد و پر جلوه برای پرده ، کوسن ها و فرش اتاق تان استفاده کنید. اما دقت کنید که رنگ ها نباید دقیقا یکسان باشند ، می توانید مانند عکس پایین رنگ پرده ها بافت دار یا کمی روشن تر از رنگ کوسن ها باشند.

پرده نارنجی

پرده نارنجی

ترکیب های رنگی دکوراسیون منزل در پرده متناسب ، فرش و مبل 

اگر مایل هستید تا در فضای داخلی خانه خود تفاوت ایجاد کنید ، می توانید مانند عکس پایین تمام رنگ هایی که برای دکوراسیون منزلتان انتخاب کرده اید در هر سه عنصر پرده ، فرش و مبل به کار ببرید. این کار مهارت زیادی می خواهد اما اگر نتیجه خوب از آب درآید ، بسیار هیجان انگیز است. مانند عکس پایین می توانید چند مبل با رنگ های مختلف و فرشی با تناژ های رنگی متفاوت و پرده ای از ترکیب رنگ های مختلف منزل را در کنار هم ست کنید.

ترکیب رنگ پرده متناسب و دکوراسیون

ترکیب رنگ پرده متناسب و دکوراسیون

فرش ایرانی تاثیری متفاوت در دکوراسیون منزل شما

برای این که فضای اتاق تان را از کسالت و بی روح بودن خارج کنید ، بهترین گزینه استفاده از فرش های پر نقش ایرانی با رنگ های بسیار شاد است. فضا هایی را که اغلب دکوراسیون کرم و قهوه ای دارند را با فرش های ایرانی زیبا تر می کنند و برای این که فضا جذاب تر باشد می توانید از کوسن هایی زیبا با نقش مایه های همان فرش ها استفاده کنید. فرش ایرانی پر نقش و نگار و پر از رنگ است سعی کنید در کنار آن از پارچه های ساده تر استفاده کنید تا فضا سنگین و شلوغ نشود. هم چنین سعی کنید از پرده متناسب استفاده کنید. عکس پایین که به طرز هوشمندانه ای از فرش ایرانی در فضای مدرن استفاده کرده است.

فرش ایرانی

فرش ایرانی

هماهنگی رنگ پرده ، فرش ، مبلمان در دکوراسیون منزل

اگر خواهان فضایی با حس و حال کلاسیک و آرامش بخش هستید ، از تنالیته رنگ های گرم استفاده کنید. و از ترکیب تمام رنگ هایی که انتخاب کرده اید در جزئیات پرده ، مبلمان و فرش بهره ببرید. در سبک کلاسیک برای عمق دادن به فضا تمام رنگ ها در بافت ها و شکل های مختلف می توانند در منزل شما تکرار شوند. در این صورت فضای کلاسیک زیبایی را می توانید در منزل خود تجربه کنید.

هماهنگی پرده و دکوراسیون

هماهنگی پرده و دکوراسیون

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.