چسب موکت

چگونه چسب موکت را پاک کنیم؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

برای پاک کردن چسب موکت ، سراغ حرارت بروید که از طریق آن چسب نرم و کندن آن راحت تر می شود. با ۲ روش می توانید این کار را بکنید : بخار آب و آب جوش.

مقالات مرتبط

نصب موکت ، از زیر سازی تا چسب رو میتونی خودت انجام بدی؟

چگونه چسب موکت را پاک کنیم؟

چسبی که برای چسباندن فرش به زمین استفاده شده است را با روش های گفته شده توسط کارشناسان دکوراتور به نحوی پاک کنید که در نهایت سطحی صاف و تمیز در اختیار داشته باشید.

برداشتن موکت چسبیده شده بر روی زمین کار کوچکی نیست ، اما پاک کردن چسبی که باعث چسبیدن موکت بوده است کاری سخت تر است. نکته ی دارای اهمیت این است که سطح بعد از پاک کردن چسب ، باید صاف باشد.

مواد شیمیایی در بازار وجود دارند که تضمین پاک شدن این چسب ها را می دهند اما آنها موادی از خود تولید می کنند که برای محیط زیست مضر است. بسته به اینکه با چه مقدار چسب رو به رو هستید ، روش های گفته شده در این مطلب می تواند برایتان مفید واقع شود.

به این نکته توجه داشته باشید که موکت های تولید شده در دهه ی ۸۰ میلادی دارای پنبه ی نسوز بوده اند ، اگر شکی برای وجود این ماده در موکتتان دارید ، بهتر است خودتان چسب را پاک نکنید و از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

ابزار مورد نیاز : وسیله ی خراش دادن مناسب ، دستکش ، زانو بند ، کفش ضد آب ، چای ساز برقی ، حوله ، بخارشوی قابل حمل ، اره برقی ، سری خراشنده برای اره

سطح را بخراشید

با استفاده از هر ابزار قابل خراشیدن ،  تا جایی که می توانید سطح را از چسب پاک کنید و از شر تکه های بزرگ چسب خلاص شوید. هرچه این مرحله بهتر انجام شود ، کار برای مراحل بعدی پاک کردن چسب آسان تر می شود.

می توانید از کاردک ، تیغ ریش تراش یا چاقو استفاده کنید ، فقط از داشتن دسته برای نگه داشتن آن مطمئن شوید. از یک جفت دستکش قابل انعطاف هنگام کار استفاده کنید. پوشیدن زانو بند هم می تواند  فشاری که ممکن است به زانویتان وارد شود را کمتر کند.

چسب سرسخت را با حرارت نرم کنید

اگر نمی توانید به راحتی چسب موکت را بکنید ، سراغ حرارت بروید که از طریق آن چسب نرم و کندن آن راحت تر می شود. با ۲ روش می توانید این کار را بکنید : بخار آب و آب جوش.

بعد از اینکه دستکش های خود را دست کردید و کتانی یا بوت ضد آب خود را برای محافطت از پاهایتان به پا کردید ، آب را جوش بیاورید و مستقیم روی چسب بریزید و به آن ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا نرم شود. وقتی چسب قابل انعطاف شد ، با تیغ خود آن را بخراشید.

در بخش های کوچک این کار را انجام دهید تا بتوانید قبل از خنک شدن آب چسب موکت را بخراشید. هنگام پایان کار ، برای سرعت بخشیدن به خشک شدن آن ، با یک حوله آنجا را خشک کنید. همچنین می توانید از یک بخارشوی قابل حمل استفاده کنید و بخار آن را به فاصله ی چند سانت از چسب بگیرید تا نرم شود و بعد مانند دستور قبلی ، با تیغ آن محل را بخراشید.

استفاده از کاردک

استفاده از کاردک

تکه های بزرگ را با اره برقی جدا کنید

اگر با تکه های بزرگی از چسب سر و کار دارید یا چسب بسیار سخت شده است ، می توانید از اره برقی های موجود در مغازه ها استفاده کنید. در این روش کار شما سرعت بخشیده می شود.

برای استفاده از این وسیله تیغه را به آن محکم کنید به این صورت که سمت صاف آن را به زمین و سمت دیگر آن را به سقف باشد. سرعت اره برقی را ابتدا روی کم تنظیم کنید و به تدریج زیاد کنید. با این روش چسب به راحتی کنده می شود.

استفاده از اره برقی

استفاده از اره برقی

 

مترجم : کیاناز هجری

منبع :

www.bobvila.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.