شومینه ها

۱۰ چیزی که نباید در شومینه بیندازید! ( بخش اول )

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

چوب فشرده شده جز مواردی است که نباید در شومینه ها بیندازید. وقتی از چوب روکش دار یا فشرده شده در شومینه استفاده می کنید ، موادی از سوختن آن آزاد می شود که برای تنفس شما ضرر دارد.

مقالات مرتبط

نحوه درست کردن آتش در شومینه

۱۰ چیزی که نباید در شومینه ها بیندازید!

به لطف فن آوری های جدید گرمایشی دیگر لازم نیست از شیوه های قدیمی برای گرم کردن منزلمان استفاد کنیم ، حتی در سردترین شب ها هم خانه هایمان گرم هستند. اما هنوز هم نشستن کنار آتش و شنیدن صدای سوختن آن ، فضایی دلنشین را برایمان به وجود می آورد.

اما اگر از آن به درستی استفاده نشود ، این فضای رمانتیک می تواند آسیب زا باشد. فقط از چوب خشک برای داخل شومینه ها استفاده کنید و موارد گفته شده توسط دکوراتور را در آتش نیندازید.

چوب فشرده شده

وقتی از چوب روکش دار یا فشرده شده در شومینه ها استفاده می کنید ، موادی از سوختن آن آزاد می شود که برای تنفس شما ضرر دارد.

برخی از چوب ها برای مقاومت در برابر حشرات و پوسیدگی ، حاوی نوعی گاز به اسم آرسنیک هستند ، درحالی که چوب های رنگ شده و پوشیده شده نوع دیگری مواد شیمیایی آزاد می کنند که بسیار سمی است. چوب های دارای چسب هم هنگام سوختن به تولید مواد سمی می پردازند.

چوب فشرده شده

چوب فشرده شده

مقوا

ضایعات قابل بازیافت معمولا به گر گرفتن آتش کمک می کنند ، چون معمولا به سرعت آتش می گیرند. دفعه ی بعد که نیاز به شعله ور کردن آتش داشتید از مقوا ، که از مواد شیمیایی تشکیل شده ، استفاده نکنید. به جای آن از شروع کننده های آتش یا تکه های کوچک چوب که از مغازه ها قابل تهیه هستند ، استفاده کنید.

مقوا

مقوا

مواد آتش زا

از ژل و الکل های آتش زا و هیچ ماده ی آتش زای دیگری برای روشن کردن آتش و شعله ور کردن آن استفاده نکنید. این مواد ، موارد استفاده ی مخصوص خود را دارند و برای استفاده در فضای داخلی توصیه نمی شوند ، چون دارای موادی هستند که به تولید گازهای سمی می پردازند. همچنین شعله ی زیاد از حد تولید شده توسط آن ها باعث آسیب به دودکش می شود.

مواد آتش زا

مواد آتش زا

برای دیدن بخش دوم مقاله به این لینک بروید

روزنامه و مجله

جوهری که روزنامه ها و مجله ها از آن تولید شده اند در اثر سوختن ، گازهای سمی ای را تولید می کند. اگر آتش شما به یک محرک برای شروع شدن نیاز دارد ، از یک یا دو برگ کاغذ سیاه سفید استفاده کنید.

آن ها را لوله کنید و در بین تکه های کوچک آتش قرار دهید ، اما از مجله و هیچ نوع کاغذ دیگری استفاده نکنید. علاوه بر گازهای سمی ، ممکن است ذرات کاغذ ناشی از سوختن به بیرون شومینه پرتاب شوند و به وسائل دیگر آسیب بزنند.

روزنامه و مجله

روزنامه و مجله

چوب خیس

اولین چیزی که باید از آمادگی چوب برای قرار گرفتن در شومینه ها چک کنید ، اطمینان از خشک بودن آن است. سوختن چوب خشک راحت تر است و از آن مهم تر ، دودی که از سوختن چوب خیس تولید می شود به دودکش راه پیدا می کند.

در حقیقت ایجاد کرئوزوت یکی از دلایل  اصلی آتش گرفتن دودکش است. می توانید ریسک خطر را با استفاده از چوب خشک و تمیز کردن مرتب دودکش ، کاهش دهید.

چوب خیس

چوب خیس

 

مترجم : کیاناز هجری

منبع :

www.bobvila.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.