درب چوبی1

انواع درب چوبی زیبا برای داخل خانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

درب به طور کلی به قسمتی از ساختمان گفته می شود که با باز و بسته شدن , فضا های داخلی و خارجی را به هم مربوط می کند و در بعضی از موارد نیز عبور نور و تبادل هوا را ممکن یا ناممکن می نماید. وظیفه اولیه درب ایجاد امکان دسترسی است و از جمله مقاومت و پایداری – حفظ حریم خصوصی و ایمنی – عایق حرارتی و صوتی – حفظ محیط از باد و باران است.

 

درب و پنجره

درب های داخل خانه از آن چیزی که فکر می‌کنید نقش مهم‌ تری در طراحی داخلی خانه بازی می‌کنند. اگر چه در یک نقشه بزرگ عناصر کوچکی هستند ، اما به خانه جزئیات معمارانه و سبک اضافه می‌کنند. درب ها به‌عنوان چیز هایی که هر روز از آن‌ ها استفاده می‌کنیم یک تجربه ملموس خلق می‌کنند که یک تاثیر مهم بر ما می‌گذارند. برای مثال انتخاب یک درب چوبی مستحکم خیلی تجربه متفاوت‌ تری نسبت به یک در  توخالی که از مواد ترکیبی و مصنوعی ساخته شده است ایجاد می‌کند.

 چه کسی را برای نصب درب و پنجره انتخاب کنیم ؟

کسی که دارای حداقل مهارتی متوسط در ساخت‌ و ساز است می‌تواند خود درب داخلی خانه‌ اش را تعویض کند. اما استفاده از یک پیمانکار معتبر یا یک نصاب قابل اعتماد هزینه زیادی در بر ندارد.
 برای عرض درب حداقل‌ هایی مورد نیاز است ، اما به احتمال زیاد عرض درب شما کم‌ تر از این اندازه حداقل نخواهد بود. یکی از درب هایی که باید به آن توجه جدی کرد درب ورودی و پارکینگ است. از نظر تکنیکی این درب به عنوان در بیرونی در نظر گرفته می‌شود و باید این آگاهی را داشت که این درب ها باید دارای بازوی بستن خودکار در و ضد آتش باشند. 

گام اول در تعویض درب چوبی منزل

ابتدا اطلاعاتی پایه‌ ای در مورد اجزای تشکیل‌ دهنده درب به دست آورید. سپس در این مورد تصمیم بگیرید که فقط خود درب را می‌خواهید تعویض کنید یا می‌خواهید درب و چار چوب‌ هایش و نیز قالب پیرامون در را عوض کنید. به احتمال زیاد چار چوب را عوض خواهید کرد.
حتی اگر کسی را برای این کار استخدام می‌کنید به یاد داشته باشید که بهتر است همیشه درک درستی از کاری که قرار است انجام شود داشته باشید.

طول زمانی پروژه تعویض درب

اگر خودتان این کار را انجام می‌ دهید چند ساعت را به هر در اختصاص دهید. یک نصاب یا یک پیمان‌ کار ممکن است این کار را در چیزی حدود یک ساعت انجام دهند. همه این‌ ها به این بستگی دارد که چند در را می‌خواهید تعویض کنید ، اما این پروژه‌ ای است که ممکن است انجام آن در برخی موارد پیچیده‌ تر کم‌ تر از یک ماه به طول بیانجامد.

بهترین زمان برای انجام پروژه تعویض درب

با توجه به این‌ که تمام مراحل کار در خانه انجام می‌شود می‌توانید آن را در هر زمانی از سال انجام دهید. بهتر است چنین پروژه‌ ای در هفته‌ های قبل از یک تعطیلی مهم انجام نشود ، چرا که همه ما دوست داریم در روز های تعطیل خانه‌ ای تمیز و مرتب داشته باشیم. 

نصب درب

نصب درب

انواع درب چوبی در دکوراسیون منزل

درب چوبی

درب چوبی

درب های ساده مدرن

درب های صاف با هسته‌ های تو خالی یا پر تولید می‌شوند و سطح آن‌ ها یا رنگ می‌شود یا یک رو کش چوبی در آن به کار می‌رود. معمولا این نوع درب چوبی ارزان‌ است و بسیار مناسب خانه‌ های مدرن میباشد.

درب های ساده مدرن

درب های ساده مدرن

ممکن است این درب ها دارای روکش‌ های چوبی نا متعارف و خاص باشند که قیمت آن‌ ها  افزایش می‌دهد. به یاد داشته باشید که در هر شرایطی باید هزینه‌ ای بابت نصب و ماده روکش در کنار بگذارید.
این درب صاف و ساده دارای یک روکش پیچیده است. برخی از تولیدکننده‌ ها تعداد درب های ثابتی تولید می‌کنند اما برخی دیگر از اهالی فن سازه های چوبی می‌توانند درب های خود را براساس سفارش و سلیقه شما بسازند. رو کش‌ های طرح‌ دار قیمت بیش‌ تری نسبت به رو کش‌ های دیگر دارند.

درب با روکش چوبی

درب با روکش چوبی

درب های تک پنلی در دکوراسیون منزل

درب های تک پنلی مناسب خانه‌ هایی هستند که وسایل آن دستی ساخته شده.دربی که در عکس پایین می‌بینید یک در تک پنلی است. فقط یک یا دو عدد از این درب ها می‌توانند به خانه شما شخصیت دهند. از این درب ها بیش‌ تر در سبک‌ های تلفیقی و سبک کوچ‌ نشینی اسپانیایی استفاده می‌شود.

درب های تک پنلی

درب های تک پنلی

درب های دو پنلی ساده

همان‌طور که در نمونه‌ های این مطلب خواهید دید تنوع در درب های دو پنلی بسیار زیاد است. این نوع خاص ، با یک ضلع قوسی در پنل بالایی در خانه های فرانسوی و سبک تلفیقی زیاد استفاده می شود.این درب که شباهت زیادی با درب عکس بالا دارد دارای شیار هایی در درون پنل‌ها است. این درب ها یادآور دری های خانه‌ های روستایی و مزرعه‌ ای هستند. ریشه چنین در هایی به سیستم کام و زبانه نجاری در نردبان‌ های قدیمی و درب های ریلی بازمی‌گردد.

درب دو پنلی

درب دو پنلی

در این عکس نمونه‌ ای از تعویض دو درب چوبی صاف را با دو درب دو پنلی می‌بینید.

تعویض درب

تعویض درب

درب های چوبی سه پنلی در دکوراسیون منزل

از درب های سه پنلی در اکثر سبک‌ های معماری استفاده می‌شود.در این عکس یک درب سه پنلی ساده را می‌بینید. این درب ها به صورت رنگ‌ شده و یا با روکش چوبی ( معمولا چوب درخت بلوط ) تولید می‌شوند.

درب سه پنلی

درب سه پنلی

درب های چوبی سه پنلی که بسیار مستحکم و زیبا هستند هماهنگی خوبی با این خانه سنتی  و کلاسیک دارند.

درب سه پنلی سفید

درب سه پنلی سفید

وجه تمایز این درب سه پنلی قسمت مدور آن است. چنین طرح‌ هایی را در معماری تلفیقی فرانسوی و ویکتوریایی می‌توان پیدا کرد.

درب های سه پنلی

درب های سه پنلی

درب های چهار پنلی در دکوراسیون منزل

درب چهار پنلی

درب چهار پنلی

درب های چهار پنلی از دیگر انواع درب های مورد استفاده در معماری کلاسیک هستند.
احتمال این‌ که در خانه دارای درب هایی با چار چوب‌ های قوسی باشید بسیار کم است اما اگر خواستید این درب ها را تعویض کنید، درب های چهار پنلی انتخاب بسیار خوبی برای چنین چار چوب‌ هایی هستند.

درب چهار پنلی سفید

درب چهار پنلی سفید

این درب چهار پنلی بسیار مناسب خانه‌ هایی با سبک معماری ایتالیایی است.

درب های پنج پنلی در دکوراسیون منزل

درب پنج پنلی سفید

درب پنج پنلی سفید

یکی از انواع درب های مورد استفاده درب های پنج پنلی است. این درب ها در انواع تو پر و تو خالی تولید می‌شوند.
یکی از ویژگی‌ های مهم خانه‌ ای که در عکس بالا می‌بینید سطوح زیبای درب های پنج پنلی هستند.

درب های پنج پنلی

درب های پنج پنلی

درب های شش پنلی در دکوراسیون منزل

درب شش پنلی

درب شش پنلی

یکی از رایج‌ ترین درب ها ، درب های شش پنلی است. این درب ها در انواع تو پر و تو خالی ( ارزان‌قیمت‌ تر ) تولید می‌شوند.

درب شش پنلی سفید

درب شش پنلی سفید

درب های خاص و منحصر به فرد در دکوراسیون منزل

بیایید کمی قیمت را بالا ببریم و ببینیم با هزینه بیش‌ تر چه درب هایی را می‌توانیم انتخاب کنیم. توجه کنید که دربی که در عکس پایین می‌بینید دارای یک پنل قوسی و نیز یک چار چوب قوسی است. این درب هم‌ چنین دارای سطحی چوبی است که به آن جلوه زیبایی داده است. استفاده از چوب در سطح خارجی این درب ، قیمت و ظاهر آن را تغییر داده است.

درب قوسی

درب قوسی

بیایید نگاهی به یک درب فوق‌ العاده زیبا و خاص بیاندازیم. این درب ، در ایتالیا ساخته شده و در طراحی آن از سبک در های آنتیک فرانسوی پیروی شده است. جزئیات و سطح بدیع این درب آن را تبدیل به یک درب فراموش‌ نشدنی کرده است ، اما قیمت آن نیز بسیار بالا خواهد بود.

درب شیک

درب شیک

درب های شیشه‌ ای در دکوراسیون منزل

درب شیشه ای

درب شیشه ای

انتخاب‌ ها در درب های شیشه‌ ای بسیار زیاد است. این درب ها را می‌توان در نقاط کانونی خانه و جا های خاص ، مانند جایی از خانه که در آن به نور بیش‌ تری نیاز است ، استفاده کرد.در عکس پایین یک درب آینه ای تک‌ پنلی را می‌ بینید که بسیار مناسب حمام و سرویس بهداشتی است.

درب آیینه ای

درب آیینه ای

درب های فرانسوی بسیار زیبا و دلربا هستند. این در ها بسیار مناسب تالار ها ،  اتاق مطالعه ، اتاق غذاخوری ، و فضا های نشیمن هستند.

در فرانسوی

در فرانسوی

اگر به دنبال دربی خاص هستید در های شیشه‌ ای طرح‌دار بسیار گزینه‌ های مناسبی هستند. این درب به خودی خود یک اثر هنری است اما قیمت بسیار بالای دارد.

درب شیشه ای

درب شیشه ای

درب چوبی کمد در دکوراسیون منزل

در عکس پایین درب های دو پنلی را می‌بینید که به صورت کشویی در کمد استفاده شده‌اند و احساس راحتی را در اتاق به وجود آورده‌اند.

درب کمد

درب کمد

درب چوبی تاشو در روزگار قدیم معمولا به دلیل نصب سخت آن مورد استفاده قرار نمی‌گرفت. اما امروزه با پیشرفت ساخت‌ و ساز از این درب ها نیز می‌توان استفاده کرد. با استفاده از این درب ها می‌توان بدون باز کردن کل درب ها قسمتی از در کمد را باز کرد. این درب ها نسبت به درب های دوتایی فضای کم‌ تری را اشغال می‌کنند.

درب تاشو

درب تاشو

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.