استفاده از تخته سیاه

استفاده از تخته سیاه به عنوان دکوراسیون

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

استفاده از تخته سیاه به عنوان دکوراسیون در گذشته در بعضی از خانه ها به ندرت دیده می شد. اما با پیشرفت متد طراحی داخلی و علم دکوراسیون خانه این تخته های سیاه با شکل های مختلف جای خود را در بین دکورهای خانه های مدرن نیز پیدا کرده اند و کم کم در حال تبدیل شدن به دکوری پسندیده و خواستنی در بین خانه های مدرن و زیباگرای معاصر هستند. حتی بعضی از طراحان پا را فراتر گذشته و به ساخت دیوارهایی کاملا از تخته سیاه پرداخته اند که حتی خود مالک هم قادر به نقاشی شکل دلخواه خود بروی تخته سیاه باشد.

مقالات مرتبط

ایده هایی برای استفاده از تخته سیاه در دکور منازل

تخته سیاه ها می توانند در هر محیطی استفاده شوند  حتی در محیط خارج از خانه. شما می توانید از این تخته سیاه ها برای نوشتن یادداشت های خود ، یادآوری ها و یا نقاشی فرزنداتان استفاده کنید. این که چگونه می خواهید از این تخته سیاه ها استفاده کنید کاملا به شما بستگی دارد. در زیر با چند نمونه از طرح های خلاقانه ایی که توسط تخته سیاه ها خلق شده آشنا می شودیم.

استفاده از تخته سیاه در اتاق یا آشپزخانه

تصورش را کنید با داشتن چنین تخته سیاهی در دکوراسیون خانه مانند اتاق یا آشپزخانه چه استفاده ها که نمی توان از آن کرد. نه فقط برای رستوران ها بلکه برای آشپزخانه شخصی هم قابلیت های زیادی را ارائه می دهد. زمانی که تمام خانواده برای صرف غذا به دور میز می نشینند چنین وسیله ایی می تواند تعریف دیگری از شادی و دوره هم بودن را به نمایش بگذارد.

آشپزخانه

آشپزخانه

همان طور که گفتیم هیچ محدودیتی برای استفاده از تخته سیاه در دکوراسیون خانه خود ندارید. در این عکس مشاهده می کنید که طراح نه تنها دیوار را رنگ کاری کرده بلکه راهنمای محل نگهداری وسایل را هم مشخص کرده و نتیجه تبدیل به اثری شده که در بین دیوارهای سفید و صندلی ها سبز رنگ از همه بیش تر خودنمایی می کند.

ترکیب سبز و سفید

ترکیب سبز و سفید

نقاشی روی تخته سیاه

فکر می کنید روی تخته سیاه فقط می شود نقاشی ها ساده کشید ؟ خیر مشاهده می کنید عکسی به سبک رنساس به زیبایی هر چه تمام تر بروی دیوار کشیده شده است. نکته ایی که باید توجه کرد این است که تمامی اجزای محیط دکوراسیون خانه یه رنگ تیره هستند اما تنها رنگ سفید رنگ گچ و ظرف غذای گربه است.

عکسی به سبک رنساس

عکسی به سبک رنساس

خیلی از مواقع پیش می آید که مادر در آشپزخانه مشغول آشپزی هست و در کنار آن از فرزند خود هم مراقبت می کند. حال چرا آشپزخانه را به محلی برای بازی کودکان تبدیل نکنیم حتی در زمانی که غذایی نمی خورند. با نقاشی کردن تمام دیوار ، آشپزخانه خود را به استدیو هنر تبدیل خواهید کرد. می توانید به فرزندتان آزادی کامل بدهید تا هر چه می خواهد از خود به نمایش بگذارد.

استفاده از تخته سیاه در نشیمن

اتاق نشیمن محلی برای دوره هم بودن و گفت و گو است پس داشتن دیوارهایی از تخته سیاه می تواند فضای شادی ایجاد کند و هر فردی با طرح ها خود احساس درونی خود را به دیگران نشان دهد. به علاوه نقاشی ها در فضای کوچک به راحتی افراد را بخود متوجه می کند.

نشیمن

نشیمن

استفاده از تخته سیاه در گوشه کنار خانه

دیوارهای تخته سیاه فقط مختص فضای باز نیستند. می توانید از آن ها در گوشه کنار خانه ، طاقچه ها و یا کمدها استفاده کنید. برای خودنمایی بیش تر هم بهتر است از رنگ سفید برای وسایلتان استفاده کنید.

گوشه کنار خانه

گوشه کنار خانه

استفاده از تخته سیاه در اتاق کودک

اما شاید بهترین مکان برای استفاده از این دیوارها در اتاق کودکان باشد.

اتاق کودک

اتاق کودک

منبع :

اتاق

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.