سبک صنعتی

سبک صنعتی شیک ، ساده و ارزان برای داشتن فضایی شیک !

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

تنها با اندکی خلاقیت و سماجت می توانید عناصر معتبر ، پروژه های دست ساز و قطعات مقرون به صرفه ای را که نشان دهنده ی سبک صنعتی هستند ، گرد آورده و طراحی دکوراسیون منزل خود را در سبک  صنعتی شیک پیاده کنید.

 مقالات مرتبط

دکوراسیون شیک اما مقرون به صرفه به سبک صنعتی

 

صنعتی

این سبک چیست

 تا چندی پیش سبک صنعتی اصلا به عنوان یک سبک شناخته نمی‌ شد و تنها بخشی از زندگی روزمره کاری به حساب می‌آمد. ولی این سبک کم‌کم به دلیل عدم وجود تظاهر در آن و جذابیت بصری ناشی از وجود سطوح کاربردی ، معماری بدون روکش و استفاده از اشیای یافته شده و باز مصرف شده ، توجه‌ ها را به خود جلب کرد. این سبک ناگهان تبدیل به گرایشی پرطرفدار شد و هیچ نشانی از افول مقبولیت آن هم دیده نمی‌شود و این روزها چه در فضای داخلی عمارت‌ های چند میلیون دلاری و چه در خانه‌ های زیر شیروانی بخش‌ های شلوغ شهر می‌ توان شاهد دکور سبک صنعتی بود.

چرا جواب می‌ دهد

 سبک صنعتی دارای حالتی کاری است که احساسات را درگیر می‌ کند و از آنجایی که از مصالح ساده‌ ای در آن استفاده می‌ شود ، می‌ تواند تا جای ممکن کم‌ هزینه اجرا شود. این سبک با کاهش دادن همه چیز تا اصل و اساس خود ، هماهنگی زیبای کاربری و فرم خالص را به نمایش می‌ گذارد. این سبک حالتی بی‌ تظاهر و ساده دارد و به همین دلیل هم شیک است.

راز و رمز سبک صنعتی شیک

اثاثیه کاربردی

اثاثیه در سبک صنعتی کم است و از مصارف بی مصرف خبری نیست. در این اثاثیه خطوط قوی و مشخص وجود دارد و نشانی از زرق و برق در آن‌ ها دیده نمی‌ شود. وسایل جدید را با وسایل قدیمی ترکیب کنید. سمساری‌ها ، بازار های دست دوم و حراج‌ های خانگی را بگردید و از بررسی اثاثیه انداخته شده کنار پیاده‌ رو خجالت نکشید.  یکی از نکات اصلی در این سبک استفاده دوباره و جدید است : جعبه‌ های چوبی تبدیل به میز می‌شوند ، کمدهای فلزی قدیمی برای انبار کردن مورد استفاده قرار می‌ گیرند و نردبان‌ های کهنه نقش قفسه را پیدا می‌کنند.

اثاثیه کاربردی در سبک صنعتی شیک

اثاثیه کاربردی در سبک صنعتی شیک

استراتژی هوشمندانه

 با این که ممکن است اثاثیه راحت و نرم در ابتدا ناهماهنگ با این سبک به نظر برسند ولی لازم هم نیست روی چهارپایه‌ های فلزی بنشینید و روی زمین سخت بخوابید. ولی اثاثیه باید ساده و بدون تزئینات زاید باشند ، هیچ چیزی مثل یک مبل دسته‌ دار چاق و چله یا یک نشیمن روکش‌ کوب نمی‌ تواند فضای صنعتی را از بین ببرد. از اثاثیه مستحکم با بافت طبیعی و رنگ‌ های خنثی استفاده کنید.

راز و رمز سبک صنعتی شیک

هنر پیدا کردن

سبک صنعتی مرز میان زباله و گنج را محو کرده و زیبایی نهفته در اشیای روزمره و دورریز را آشکار می کند. اشیای خاصی که با فرم‌ های جالب و خطوط قوی می‌یابید ، میزهای ماشین‌ تحریر گرفته تا پیچ و مهره‌ های بزرگ ، می‌ توانند بر قدرتی که مشخصه این سبک است اضافه کنند. اگر کمی کهنه باشند ، چه بهتر.

هنر پیدا کردن در سبک صنعتی شیک

هنر پیدا کردن در سبک صنعتی شیک

استراتژی هوشمندانه

واقعا اشتباه کردن در اینجا سخت است. اگر یک شی یا مجموعه‌ ای از اشیا توجه شما را جلب کرد ، با افتخار نمایشش دهید.

راز و رمز سبک صنعتی شیک

فضای باز

سبک صنعتی ریشه در ساختمان‌های بزرگ و غارمانند دارد. انبارها، سوله‌ها و کارخانه‌ها. پس طبیعی است که یک نقشه کف باز و آزاد بخش مهمی از چنین سبکی باشد. یک سقف بلند اتاق‌های بزرگ را به هم متصل می‌کند. اتاق‌هایی که هر یک برای چند منظور، مثل آشپزخانه و اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن، استفاده می‌ شوند.

استراتژی هوشمندانه

 فضای باز بزرگ را با قرار داد هوشمندانه اثاثیه بشکنید. یک میز و لامپ‌ های آویزان دو قلو این آشپزخانه را از نظر بصری از فضای پشتش جدا می‌ کنند. همچنین بهتر است توجه ویژه‌ ای به هماهنگی و تکرار بصری در همه فضاها داشته باشید تا شکست بصری در فضا به وجود نیاید.

فضای باز

فضای باز

راز و رمز سبک صنعتی شیک

هنر حاشیه‌ ای

 تابلو های قدیمی کنار جاده ، آثار انتزاعی و مجسمه‌ های تلفیقی . خطر کردن است که به این سبک جذابیت می‌ بخشد. اشیای پیدا شده مثل چرخ‌ های گاری یا دستگیره‌ های بزرگ شیر آب را می‌ توان به دیوار‌ها آویخت و یا روی قفسه‌ ها گذاشت تا تصویر گرافیکی قدرتمندی به وجود بیاورند.

عکس های دکوراسیون به سبک صنعتی

عکس های دکوراسیون به سبک صنعتی

استراتژی هوشمندانه

هر وقت شک داشتید بدانید که همیشه می‌ توانید به سراغ عکس‌ های سیاه و سفید بروید. از حاشیه‌ های عریض و قاب‌ های بسیار ساده استفاده کنید. شبکه‌ ای که در این عکس می‌بینید و با استفاده از میله فلزی ساخته شده است به دلیل فضا های خالی‌ اش بسیار جلب توجه می‌ کند.

راز و رمز سبک صنعتی شیک

رنگ‌ های سرد

وقتی به رنگ‌ های صنعتی فکر می‌ کنید احتمالا خاکستری ، خاکستری و باز هم خاکستری به ذهن تان می‌ آید و شاید کمی هم سفید و سیاه جایی اضافه شود. با وجود این که طیف رنگی در این سبک باید بسته‌ تر از دیگر سبک‌ ها باشد ولی در پالت رنگی این سبک هم جای حرکت وجود دارد. فقط حواس تان باشد که زیاده‌ روی نکنید.

رنگ های سرد

رنگ های سرد

کار خود را با پس‌ زمینه‌ ای خنثی شروع کنید که ته‌ رنگی سرد هم داشته باشد و بعد می‌ توانید کمی لیمویی ، نارنجی ، ارغوانی یا یک رنگ اشباع دیگر اضافه کنید. همچنین می‌ توانید به سمت فضای تیره و گرفته بروید. مثل این دستشویی که در بالا می‌ بینید: نیلی ، آلویی و سبز تیره.

استراتژی هوشمندانه

 حتی اگر تصمیم گرفتید از همان رنگ خاکستری استفاده کنید ، در درجه آن تنوع داشته باشد. برخی جاها روشن‌تر ، برخی تیره‌ تر و برخی در میانه‌ های طیف. بدین ترتیب فضا از حالت تک‌ بعدی خارج می‌ شود. به دلیل تاکید و توجه ویژه به مصالحی همچون سیمان و فلز های بافت‌  دار و شاید حتی کمی زنگ‌ زده ، سبک صنعتی معمولا خودش دارای بافتی است که رنگ‌ های یک دست را می‌ شکند. ولی اگر اتاقی به نظر تخت می‌ رسید چند شی به آن اضافه کنید تا عمق پیدا کند.

راز و رمز سبک صنعتی شیک

فلز زیاد

اگر یک ماده باشد که در سبک صنعتی همیشه حضور دارد ، فلز است. حلبی ، فولاد ، آهن و آلومینیوم حس سرد ، تمیز و کاربردی ایجاد می‌ کنند و بدون این که بیش از حد مجلل به نظر برسند ، شیک هستند. هر چیزی را که بتوان کوبید ، خم کرد یا جوش داد می‌ توان استفاده کرد : مجرا های ساختمان ، پلکان ، کانتر آشپزخانه ، دیوار های بین اتاق‌ ها.

فلز زیاد در سبک صنعتی

فلز زیاد در سبک صنعتی

استراتژی هوشمندانه

 از فلز های « سرد » ( نه برنج و طلا ) با روکش مات یا کمی پتینه‌ کاری استفاده کنید. سبک صنعتی ربطی به زرق و برق ندارد. زرق و برق را برای جواهرات تان نگه دارید. در کنار همه فلز ها از مواد دیگر مثل سنگ و چوب استفاده کنید تا این حالت بوجود نیاید که درون یک کارخانه زندگی می‌ کنید .

راز و رمز سبک صنعتی شیک

معماری قابل دیدن

از نظر معماری یک اتاق صنعتی هیچ چیزی برای تصور کردن باقی نمی‌ گذارد. معمولا در چنین اتاقی زیرساخت‌ ها کاملا نمایان هستند و حتی مجرا های داخلی هم دیده می‌ شوند. دیوار های ناتمام ، پنجره‌ های خالی و تیر های بیرونی ، اسکلت ساختمانی که این فضا را ساخته نشان می‌ دهند. یک زمختی مناسب.

معماری قابل دیدن

معماری قابل دیدن

استراتژی هوشمندانه

این زمختی را بپذیرید. بلوک‌ های سیمانی یا دیوار های آجری را با رنگ نپوشانید و لوله‌ ها و مجراها را زیر سقف کاذب پنهان نکنید. اگر فضای خصوصی برای تان مسئله است پنجره‌ ها را با فیلم یا روکش مات بپوشانید ولی زدن پرده روی پنجره ، تند و تیزی جذاب فضا را می‌ گیرد.

راز و رمز سبک صنعتی شیک

کفپوش ساده

رشد و گسترده‌ تر شدن سبک صنعتی احتمالا مهم ترین دلیل ورود کفپوش‌ های سیمانی به جریان اصلی ساختمانی است. این کفپوش‌ ها چه صاف و چه پرداخت شده باشند ، بهتر از هر جنس دیگری شیکیِ صنعتی را منتقل می‌کنند. ولی چوب ( بخصوص اگر عمرش معلوم باشد ) ، اپوکسی ، کاشی‌ های ساده یا حتی کفپوش لاستیکی هم می‌ توانند موارد مناسبی باشند. یک آزمون ساده : آیا در یک کارگاه هم می‌ توان از این کفپوش استفاده کرد؟ اگر جواب مثبت باشد ، آن کفپوش برای این فضا مناسب است.

کفپوش ساده

کفپوش ساده

استراتژی هوشمندانه

فرش و موکت ، زمختی صنعتی را می‌ گیرند. اگر انگشتان پای تان یخ می‌ کند یا زانوهایتان از راه رفتن روی سطوح سخت درد می‌ گیرد به فکر گرمایش کفی یا خرید تشک‌ های قابل جابجایی برای قرار دادن در مناطقی که زیاد روی آن‌ ها خواهید ایستاد ، مثل آشپزخانه ، باشید.

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.