اتاق کار زیبا در خانه

اتاق کار زیبا در خانه بسازید

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

خیلی ها نیازمند طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل خود هستند. از جمله اتاق کارها که در اکثر خانه ها ایجاد می شود ، اتاق مخصوص کار با کامپیوتر و یا کارگاه های کوچک هنری است. در این مطلب به شما می گوییم که چطور یک اتاق کار زیبا در خانه داشته باشید.

مقالات مرتبط

دکوراسیون اتاق کار کوچک ، میزهای کم جا برای دفتر کارهای خانگی

کتاب خانه و اتاق کار

امروزه وجود یک فضای جدا که منحصرا برای انجام برخی از کارها در خانه در نظر گرفته شده است ، به شدت احساس می شود. امروزه به دلیل گسترش فن آوری ، امکان انجام دادن برخی از کارها از راه دور و از طریق اینترنت و کامپیوتر فراهم شده است و بهتر است که این وسایل  و تجهیزات شان به دور از فضای اتاق خواب باشند تا انرژی های منفی آن ها موجب مختل شدن خواب افراد نشود.

در نتیجه ی همه این ها ، فضایی در خانه های امروزی به وجود آمده است که اتاق کار خانگی نام گرفته است. اتاق کار می تواند با فضای کتابخانه و اتاق مطالعه نیز یکی باشد. با دکوراتور همراه باشید تا در کنار هم نمونه هایی از اتاق کارهای خانگی که طراحی دکوراسیون داخلی آن ها بسیار جذاب و خلاقانه است را بررسی کنیم.

رنگ اتاق کار زیبا در خانه

در طراحی اتاق کار خانگی ، بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که به پویاتر شدن و خلاق تر شدن ذهن انسان کمک کند و همچنین این رنگ ها ، باید به عملکرد مغز انسان نیز سرعت ببخشند. بنابراین برای اتاق های کار خانگی ، می توانید از رنگ های مکمل نارنجی و آبی استفاده کنید. این رنگ ها لزوما نباید در دیوارها یا سقف مورد استفاده قرار بگیرند ، گاهی وجود چند عنصر رنگی نیز می تواند مفید واقع شود.

رنگ های پویا در اتاق کار

رنگ های پویا در اتاق کار

استفاده از فضاهای گوناگون

گرچه بهتر است که برای اتاق کار خانگی فضایی محصور و دارای در تعبیه شود ، اما گاهی هم می توان برای اتاق های کار استثنا قائل شد و از فضاهای مرده خانه برای ایجاد این گونه فضاها استفاده کرد. به طور مثال: فضای زیر پله ، بهترین گزینه برای انجام این کار است. فضای زیر پله جزو فضاهای مرده محسوب می شود و شما با دادن یک کاربری جدید به این فضا ، باعث پویاتر شدن این فضا خواهید شد.

استفاده از زیرپله به عنوان اتاق کار

استفاده از زیرپله به عنوان اتاق کار

کاغذ دیواری در اتاق کار زیبا در خانه

همان قدر که فضاهایی مانند نشیمن و اتاق خواب و آشپزخانه نیاز به فکر و طراحی دکوراسیون داخلی دارند ، اتاق کار نیز احتیاج دارد. برای طراحی اتاق کار خانگی ، می توانید از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید. ممکن است در فضای کتابخانه خود ، یک دیوار را به میز کار اختصاص دهید ، آن دیوار را با کاغذ دیواری از بقیه دیوارها متمایز کنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب

پنل در اتاق کار زیبا در خانه

برای اتاق کار خود نیز کمی خلاقیت صرف کنید و مطابق با سلیقه شخصی خود ، برای اتاق کار خانگی تان پنلی بسازید که بتوانید لیست کارها ، مطالب مهم و هر چیزی که می خواهید جلوی چشم تان باشد ، روی آن بچسبانید. جنس این پنل ها می تواند چوب ، فوم و یا حتی یونولیت باشد. توجه کنید که جنس و رنگ این پنل ها با اتاق کارتان هماهنگ باشد و جلوه زیباتری به اتاق کار شما ببخشد.

استفاده از پنل

استفاده از پنل

نظم در اتاق کار

مسلما هر چه یک فضا مرتب تر باشد ، آرامش فکری بیشتری را برای افرادی که از آن استفاده می کنند فراهم می آورد. پس خیلی مهم است که برای اتاق کار خانگی تان ، قفسه هایی تعبیه کنید تا بتوانید لوازم و وسایلی را که می خواهید در آن جا طبقه بندی و نظم دهی کنید. این طبقات می توانند با میز کار شما هماهنگ باشند.

استفاده از قفسه در اتاق کار

استفاده از قفسه در اتاق کار

مبلمان در اتاق کار زیبا در خانه

مبلمان اتاق کار خانگی شما باید از وسایلی انتخاب شوند که کار کردن با آن ها برای شما خوشایند باشد و حس خوبی را به شما منتقل کند. به طور مثال در این اتاق کار خانگی از میز چوبی قدیمی استفاده شده است که بی شک حس خوبی را برای کسی که از آن استفاده می کند فراهم می اورد. شما نیز به دنبال مبلمانی باشید که برای استفاده از آن ها ذوق و شوق داشته باشید.

استفاده از میز چوبی قدیمی

استفاده از میز چوبی قدیمی

راهرو

برای اتاق کار ، می توانید از راهروهای خانه که پنجره های بزرگ رو به حیاط دارند استفاده کنید. البته این فضاها بیشتر برای اتاق مطالعه به کار می روند ، چون این اتاق ها نور مورد نیاز در روز را تامین می کنند پس بهترین گزینه برای این فضاها اتاق مطالعه است.

راهروهای پر نور

راهروهای پر نور

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.