سبک فنگ شویی در اتاق خواب

سبک فنگ شویی در اتاق خواب با انتخاب مناسب تخت

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

بدون شک واژه فنگ شویی به گوش بسیاری از شما خورده است اما واقعا چقدر با این واژه و دنیای پشت آن آشنا هستید؟ برای داشتن خانه ای بر اساس اصول فنگ شویی تنها بسنده کردن به چند توصیه ساده کافی نیست و نیازمند آشنایی بیشتر و عمیق تری با مفاهیم این حوزه است. در این مطلب سبک فنگ شویی در اتاق خواب را بررسی می کنیم.

مقالات مرتبط

انتخاب رنگ با اصول فنگ شویی در منزل

فنگ‌شویی

فنگ شویی یک شیوه باستانی چینی است که به ما کمک می‌ کند تا در خانه خود تعادل ایجاد کنیم و زندگی خود را ، اتاق به اتاق ، شادتر و موفق‌ تر کنیم. ما معمولا به اتاق‌ خواب توجه می‌ کنیم ، پناهگاهی که می‌ توانیم در آن استراحت کنیم و به آرامش برسیم. به کارگیری صحیح فنگ‌ شویی در اتاق‌ خواب ، می‌ تواند به زندگی عاشقانه و نیز توانایی شما در استراحت و احساس کنترل خویش کمک شایانی کند.

شما باید بدانید که چگونه جریان فنگ‌ شویی را در خانه خود حفظ کنید و چگونه در برابر انرژی‌ های منفی‌ ای که ممکن است وارد خانه و زندگی شما شود ، واکنش نشان دهید. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از فنگ‌ شویی در اتاق‌ خواب خود استفاده کنید ، با دکوراتور همراه باشید تا نکاتی را در این رابطه با شما در میان بگذارد.

از یک تخته پشتی محکم در تخت‌ خواب خود استفاده کنید.

بهترین‌ تخته‌ های پشتی فنگ‌ شویی ، آن‌ هایی هستند که مستحکم‌ و چوبی هستند. آن‌ هایی که روکش دارند ، باید مستحکم و در عین حال ظریف باشند تا انرژی فنگ‌ شویی در اتاق‌ خواب شما به خوبی جریان پیدا کند.

وقتی شما در خواب هستید ، بدن شما وارد یک کار ترمیمی بر روی خود در سطوح مختلف می‌ شود. سر شما نیاز به یک پشتی خوب دارد ، مانند پشتی یک صندلی که وقتی زمان زیادی روی آن می‌نشینید ، پشت شما خسته نمی‌ شود.

تخته پشتی

تخته پشتی

یک تشک خوب خریداری کنید.

انواع مختلفی از تشک در بازار وجود دارد ، اما آن را هوشمندانه انتخاب کنید و روی تشکی سرمایه‌ گذاری کنید ، که بهترین خواب و استراحت را برای شما به ارمغان می‌ آورد. هر چه در شب بهتر بخوابید ، در روز انرژی و سلامتی بیشتری خواهید داشت. این کار واقعا ساده است. در مورد فنگ‌ شویی دقت کنید و تشک دسته‌ دوم نخرید ، زیرا شما نمی‌ دانید چه انرژی از مالک قبلی آن ، وارد تشک شده است.

تشک مناسب تخت

تشک مناسب تخت

از ارتفاع مناسب تخت‌ خواب خود مطمئن شوید.

برای اینکه جریان انرژی فنگ‌ شویی متعادلی در زیر تخت‌ خواب شما جریان پیدا کند ، باید  تخت خواب شما دارای ارتفاع معقولی باشد. به طور کلی ، تخت‌ خواب‌ ها در قسمت زیرین خود ، دارای دراور و کشو هستند ، اما این تخت‌ خواب‌ ها در فنگ‌ شویی تخت‌ خواب‌ های خوبی به حساب نمی‌آیند. چرا؟ زیرا هنگام خواب ، باید انرژی پیرامون بدن شما در جریان باشد و اگر قسمت زیرین تخت‌ خواب بسته باشد ، این جریان اتفاق نمی‌ افتد.

تخت خواب بدون کشو

تخت خواب بدون کشو

در سبک فنگ شویی در اتاق خواب ، سعی کنید تا آن‌ جا که امکان دارد تخت‌ خواب از در دور باشد.

تخت‌ خواب را در قسمتی از اتاق‌ خواب قرار دهید که به طور مورب ، از در دور باشد. بهتر است که تخت‌ خواب با در ، در یک خط نباشند. به عبارت دیگر ، وقتی در تخت‌ خواب هستید ، باید قادر به دیدن در باشید ، اما نباید در امتداد آن قرار بگیرید. این در می‌تواند در اتاق ، در بالکن یا پاسیو ، در حمام ، و یا در کمد باشد. ایده‌ آل این است که ، تخت‌ خواب به طور مورب نسبت به در و در گوشه‌ ای از اتاق‌ خواب قرار بگیرد.

 • اگر  تخت خواب شما در نزدیکی در قرار بگیرد ، ممکن است با حضور ناگهانی کسی به اتاق شما غافلگیر و شگفت‌زده شوید. هر چه از در دورتر باشید ، بیش‌تر آماده چیزی هستید که ممکن است اتفاق بیافتد. دلیل این‌که تخت‌ خواب باید دور از در قرار بگیرد همین مسئله است.
 • با این حال ، ایده‌ آل این است که وقتی از خواب بیدار می‌ شوید در ، در خط مستقیم دید شما باشد تا این احساس را پیدا کنید که به زندگی خود مسلط هستید.

  زاویه مناسب تخت و در

  زاویه مناسب تخت و در

سعی کنید تخت‌ خواب خود را پشت به دیوار قرار دهید. علاوه بر یک تخته پشتی خوب ، همیشه تخت‌ خواب شما باید پشت به یک دیوار مستحکم باشد. وقتی زیر پنجره خوابیده‌ اید ، انرژی شخصی شما ضعیف‌ تر می‌شود چراکه نه پشتیبیان و نه حامی خوبی برای تخت‌خواب شما وجود دارد.

تخت خواب پشت به دیوار

تخت خواب پشت به دیوار

در سبک فنگ شویی در اتاق خواب ، آباژورهای دوست داشتنی را از خاطر نبریم!

در دو طرف  تخت خواب ، انرژی متوازنی ایجاد کنید. دو آباژور در دو طرف تخت‌ خواب خود قرار دهید تا هنگام خواب در اتاق‌ خواب شما تعادل ایجاد شود. سعی کنید نور این دو آباژور هم شبیه به هم و ملایم باشند. این تعادل برای ایجاد مرکزیت در فضا و به ویژه برای ایجاد یک ارتباط مساوی و متعادل در اتاق‌ هایی که دو نفر در آن زندگی می‌کنند بسیار مهم است.

 • ایده‌ آل این است که آباژورها گرد باشند تا انرژی که به سمت شما می‌آید را قطع کنند. به این انرژی‌های منفی «پیکان‌های سمی» می‌گویند. 

  آباژور در دو طرف تخت

  آباژور در دو طرف تخت

در سبک فنگ شویی در اتاق خواب ، تخت‌ خواب خود را دور از تلویزیون ، میز تحریر ، و هر چیزی که باعث حواس‌ پرتی می‌ شود قرار دهید.

بهتر است تلویزیون و میز تحریر را ، از اتاق‌ خواب خود خارج کنید ، تا اتاق‌ خواب شما جایی شود که به معنای واقعی کلمه ، بتوان در آن استراحت کرد و به آرامش رسید.

با این حال ، همه ما دچار کمبود فضا هستیم ، بنابراین اگر در اتاق خود تلویزیون یا میز تحریر دارید ، سعی کنید آن‌ ها را تا  آن جا که ممکن است دور از تخت‌ خواب قرار دهید تا مانعی در برابر انرژی‌ های مثبت ایجاد نشود. اگر می‌ توانید ، هنگام شب روی تلویزیون یا میز تحریر را با پارچه‌ ای بپوشانید.

موقعیت تخت خواب نسبت به کامپیوتر

موقعیت تخت خواب نسبت به کامپیوتر

در سبک فنگ شویی در اتاق خواب ، آینه را در جایی قرار ندهید که تخت‌ خواب یا درهای کمد در آن دیده شوند.

اگر از شر آینه‌ ها نمی‌ توانید خلاص شوید ، روی آن‌ ها را با پارچه‌ ای بپوشانید. آینه‌ ها باعث اختلال در خواب شما می‌ شوند. به طور کلی ، شما باید آینه‌ ها را از اتاق‌ خواب خود خارج کنید ، به ویژه در اتاق‌ خواب زوج‌ ها این مسئله اهمیت بیش‌تری دارد زیرا آینه باعث خیانت می‌ شود. آینه‌ ها هم‌ چنین برای چنین فضایی که نیاز به آرامش دارد بیش از حد انرژی دارند.

موقعیت مناسب آینه

موقعیت مناسب آینه

از قرار دادن تخت‌ خواب درست زیر تیرهای چوبی افقی موجود در سقف دوری کنید.

یک تیر چوبی افقی ، ممکن است احساس فشاری در شما به وجود بیاورد که باعث اختلال در خواب شما شود. اگر انتخاب دیگری ندارید ، سعی کنید روی این تیرها را با پارچه بپوشانید یا دو شیار از جنس بامبو را ، از آن‌ ها آویزان کنید و سر آن‌ ها را رو به پایین بگیرید. این کار باعث ایجاد مانع در برابر انرژی‌ های غیرضروری می‌ شود که از سمت تیر افقی به سمت شما می‌ آید.

تیرهای چوبی در دکوراسیون

تیرهای چوبی در دکوراسیون

از قرار دادن عناصر آبی یا آبشار در اتاق‌ خواب خود خودداری کنید.

همچنین تصاویری که در آن‌ ها عنصر آب وجود دارد را ، در اتاق نصب نکنید و نیز از قرار دادن آکواریوم در اتاق‌خواب خود بپرهیزید. این کار باعث مشکلات مالی یا دزدی از شما می‌ شود.  این گونه تابلوها و یا آکواریوم را ، از اتاق‌ خواب خود خارج کنید تا طبق حرف‌ های سبک فنگ شویی در اتاق خواب عمل کرده باشید.

عناصر آبی در اتاق خواب

عناصر آبی در اتاق خواب

در سبک فنگ شویی در اتاق خواب ، گل‌ ها و گیاهان را از اتاق‌ خواب خود خارج کنید.

گیاهان دارای مقادیر زیادی از عنصر یانگ در خود هستند و به همین دلیل ، انرژی زیادی در اتاق‌ خواب ایجاد می‌ کنند. اگر فضای دیگری برای نگهداری از گیاهان ندارید ، سعی کنید هنگام خواب آن‌ ها را از میدان دید خود خارج کنید.

گل و گیاهان دراتاق خواب

گل و گیاهان دراتاق خواب

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.