دکور آشپزخانه کوچک

دکور آشپزخانه کوچک با ایده های بزرگ

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

همه ما آرزوی داشتن آشپزخانه‌ ای بزرگ داریم ولی بیش تر ما باید با آشپزخانه‌ ای کوچک‌ تر از آن چه می‌خواهیم کنار بیاییم. با این وجود ، آشپزخانه شما هر اندازه‌ ای که داشته باشد ، معمولا خواسته‌ های ما از آن تغییری نمی‌کند. انتظار ما این است که آشپزخانه عملکرد خوبی در هنگام آماده‌ سازی و پخت غذا داشته باشد. شاید بخواهیم در آشپزخانه ، حتی شده پشت یک بار کوچک ، امکان نشستن و غذاخوردن هم فراهم باشد. در نهایت هم نیاز به فضایی برای نگهداری تعداد زیادی وسایل مختلف ، از ظرف و ظروف گرفته تا قاشق و چنگال و مواد غذایی داریم. خبر خوبی که برای شما داریم این است که با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه و طراحی خوب می‌توان همه این کارها را در دکور آشپزخانه کوچک نیز انجام داد. 

مقالات مرتبط

آشپزخانه کم جا ، ۱۰ وسیله ای که فکر می کنید جا نمیشه!

با دکوراتور همراه باشید تا به شما بگوید برای انجام این کار به چه چیز هایی نیاز دارید.

در دکور آشپزخانه کوچک از همه گوشه و کنارها استفاده کنید

شاید این نکته بدیهی به نظر برسد ولی وقتی شما از نظر فضا در تنگنا قرار دارید ، استفاده از همه فضاهای ممکن اهمیتی حیاتی دارد. برای این کار ممکن است نیاز به ساخت کابینت‌ هایی سفارشی باشد. قفسه‌ ها و کشوهایی که به طور خاص برای فضای شما طراحی شده باشند می‌ توانند برخلاف کابینت‌ های پیش‌ ساخته از دورترین و عجیب‌ ترین گوشه‌ ها یا زوایای سقف آشپزخانه شما هم استفاده کنند.

کابینت‌

کابینت‌

در دکور آشپزخانه کوچک از آویزهای دیواری استفاده کنید

استفاده از قفسه‌ های دیواری در یک آشپزخانه کوچک می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند ولی می‌توانید با استفاده از آویزهای میله‌ای ، کشویی و قفسه‌ های کم‌ عمق از این دیوارها به شکل بهینه استفاده کنید. می‌توانید به این آویزها و قفسه‌ ها چیزهایی مثل ظرف سس ، فنجان و ماهیتابه را آویزان کنید و چاقو و حتی قاشق و چنگال را هم می‌شود به آن‌ها متصل کرد. پوشاندن دیوار با رنگ تخته سیاه به شما کمک می‌کند تا بتوانید از آن حتی بیش تر از پیش هم استفاده کرده و آن را به عنوان محلی برای نوشتن لیست خرید و یادداشت مورد استفاده قرار دهید.

آویزهای دیواری

آویزهای دیواری

در دکور آشپزخانه کوچک آشپزخانه را یکپارچه کنید

وسایل به هم ریخته و نامتناسب با یکدیگر باعث اشغال بی‌ مورد فضا می‌شوند و در یک آشپزخانه کوچک احساس خفگی شلوغی ایجاد می‌کنند. از کابینت‌ هایی با ظاهری مینیمال سود ببرید و چنان که در این عکس دیده می‌شود ، از کانتری روی آن‌ ها استفاده کنید که بصورت یکپارچه روی همه کابینت‌ ها کشیده شده باشد و در انتها نیز تبدیل به یک میز صبحانه شود. پایه‌ های ظریف فلزی میز باعث باز باقی ماندن فضا می‌شوند. این آشپزخانه غرق در نور طبیعی است و به همین دلیل هم رنگ کابینت‌ ها ، بدون این که فضا را خفه کند ، به آشپزخانه زندگی و زیبایی بخشیده است.

ظاهری مینیمال

ظاهری مینیمال

در دکور آشپزخانه کوچک جای دیگری برای وسایل شستشو پیدا کنید

معمولا ماشین‌های لباس‌ شویی و خشک‌ کن را در آشپزخانه قرار می‌ دهیم ولی وقتی آشپزخانه فضای محدودی داشته باشد بهتر است جای دیگری برای این وسایل پیدا کنید. فرورفتگی زیر راه پله می‌تواند جای خوبی برای آن‌ ها باشد.

وسایل شستشو

وسایل شستشو

در دکور آشپزخانه کوچک جزئیاتی هوشمندانه انتخاب کنید

انواع و اقسام وسایل و جزئیات هوشمندانه‌ ای وجود دارند که می‌ توانید با استفاده از آن‌ ها در آشپزخانه جدید خود در فضا صرفه‌ جویی کنید. برای همین هم اگر دارید آشپزخانه‌ ای را از نو می‌سازید به دنبال چیزهایی مثل محل نگهداری ادویه ، کشوهای مخصوص چاقو ، کشوهای کفی و تخته‌ های خردکن فرورفته در کابینت‌ها باشید. تخته‌ هایی که می‌توانند روی سینک کشیده شده یا از دیوار بیرون بیایند.

جزئیاتی هوشمندانه

جزئیاتی هوشمندانه

در دکور آشپزخانه کوچک از وسایل پایه‌ دار استفاده کنید

استفاده از وسایل پایه‌ داری که به دیوار های آشپزخانه نصب نشده باشند در فضای کوچک ، فواید خاص خود را دارد. اگر به این نکته توجه داشته باشید که در یک اتاق کوچک همه وسایل باید چشمگیر و در جای مناسب خود باشند ، آنگاه ساختن همه اجزا و وسایل آشپزخانه به صورت توکار و متصل به معماری ، منطقی به نظر نمی‌رسد. یک کابینت پایه‌ دار که مثل نمونه‌ حاضر در عکس دارای سینک ، گاز و قفسه‌های خود باشد ، وسیله زیبایی است که به شکلی شیک در فضا جا می‌گیرد.

وسایل پایه‌ دار

وسایل پایه‌ دار

در دکور آشپزخانه کوچک سقف را بالا ببرید

کوچک و بزرگ کردن  ابعاد آشپزخانه و دست زدن به تغییراتی کوچک در معماری فضا می‌تواند تغییری بزرگ در یک آشپزخانه کوچک به وجود بیاورد. اگر آشپزخانه شما در فضایی یک طبقه است ، بالابردن سقف برای آشکار شدن زیرشیروانی شیب‌ دار خانه فضای بیش تری در اختیار می‌گذارد و در عین حال امکان ورود نور بیش تر به آشپزخانه را فراهم می‌کند. این نور می‌ تواند با نصب یک پنجره سقفی وارد فضا شود. هم چنین دیوار انتهایی آشپزخانه ارتفاع بیش تری پیدا خواهد کرد که می‌ توان قفسه‌ های بیش تری را روی آن نصب کرد.

بالا بردن سقف

بالا بردن سقف

در دکور آشپزخانه کوچک تا سقف از دیوارها استفاده کنید

ممکن است فضای کف شما محدود باشد ولی ارتفاع سقف یک آشپزخانه کوچک معمولا فرق چندانی با ارتفاع یک آشپزخانه بزرگ ندارد. به همین دلیل هم می‌توانید برای استفاده بهینه از فضا کابینت‌ هایی بسازید که تا خود سقف ، یا نزدیکی آن بالا بروند. یک فاصله کوچک بین کابینت‌ ها و سقف باعث می‌شود آشپزخانه دچار خفگی نشود. وسایلی که خیلی از آن‌ ها استفاده نمی‌شود را در قفسه‌ های بالایی نگهداری کنید. سعی کنید از درهای بدون دستگیره استفاده کنید تا کابینت‌ ها یکدست به نظر برسند و اتاق را در سلطه خود نگیرند.

در دکور آشپزخانه کوچک از لوازم ادغام شده در فضا استفاده کنید

شاید دلتان بخواهد یک گاز بزرگ پنج شعله در آشپزخانه خود داشته باشید ولی آشپزخانه کوچک جای مناسبی برای نصب چنین وسیله‌ ای نیست. به جای این کار لوازم آشپزخانه خود را در فضا ادغام کنید تا ظاهری یکپارچه‌ تر به دست آورید و استفاده بهینه‌ تری از فضا بکنید. قرار دادن مایکرویو در فضای مخصوصی میان کابینت‌ ها باعث باز شدن فضای روی کانتر می‌شود. می‌توانید از یک شیر آب جوش هم استفاده کنید تا دیگر نیازی به کتری نداشته باشید.

لوازم ادغام شده

لوازم ادغام شده

یک میز جزیره‌ ای کوچک در آشپزخانه‌ تان جا دهید

علاوه بر کابینت‌ های پیش‌ ساخته ، یک میز کار کوچک متحرک و دارای چند قفسه ، مثل نمونه‌ ای که در این عکس می‌بینید ، می‌ تواند بسیار کارآمد باشد. چنین میزی جای زیادی نمی‌گیرد و در عین حال فضای بیش تری برای نگهداری و آماده‌ سازی مواد در اختیار شما قرار می‌دهد. هم چنین با استفاده از این وسیله می‌ توانید به حس و حال باز و رهایی دست پیدا کنید که همیشه به دنبالش بودید ولی فکر نمی‌ کردید در آشپزخانه‌ کوچک خود بتوانید به آن برسید. 

 میز جزیره‌ ای

میز جزیره‌ ای

منبع :

چیدانه

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.