انواع لامپ و روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی

انواع لامپ ها و روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، نورپردازی است. امروزه نورپردازی نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی هر ساختمانی ایفا می کند. نورپردازی مناسب می تواند فضایی بسیار چشم نواز و رویایی خلق کند و طراحی نامناسب آن نیز امکان دارد فضایی هراس انگیز و خسته کننده را به وجود بیاورد. دکوراسیون بیشتر خانه ها ترکیبی از رنگ های گرم و سرد است. بنابراین نورپردازی باید به گونه ای باشد که تمام رنگ ها به زیبایی خودنمایی کند. بنابراین شناخت انواع نورپردازی و استفاده ترکیبی از انواع لامپ ها امری بسیار مهم است. دکوراتور در این مطلب به صورت خلاصه شما را با این دو موضوع آشنا خواهد کرد.

مقالات مرتبط

انواع چراغ روشنایی در دکوراسیون منزل ، راهنمای خرید آسان!

انواع لامپ ها در روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی

لامپ هالوژن

هالوژن ها لامپ هایی با رنگ نور سفید و روشن هستند که بسیار کم مصرفند. شاید بتوان گفت که تنها معایب آنها گران بودن و تولید گرمای بالای است.

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن

لامپ فلورسنت

از لامپ های فلورسنت در نورپردازی منازل بسیار استفاده می شود. این لامپ ها کم مصرف بوده و نوع امروزی آنها نسبت به نسل قدیمی بهتر و با رنگ نور روشن تری کار می کنند. از معایب لامپ های فلورسنت این است که هر چه کمتر مورد استفاده قرار بگیرند، عمر آنها کوتاه تر خواهد شد. بنابراین برای فضاهایی که به نورپردازی در ساعات کمتری نیاز دارند مناسب نخواند بود.

لامپ فلورسنت

لامپ فلورسنت

فیبرهای نوری

سیستم فیبر نوری از لامپی پر قدرت و پر نور تشکیل شده است که نور را به چند رشته فیبر منتشر می کند و برای نورپردازی های تاکیدی بسیار مناسبند.

فیبرهای نوری

فیبرهای نوری

لامپ های سیمانی

این لامپ ها رنگ صورت را زیباتر و بشاش تر نشان می دهند و طیف پیوسته ای از نور را منتشر می کنند. معایب این لامپ ها پر مصرف بودن، تولید گرمای فراوان و عمر کوتاه است. این لامپ ها برای مکان هایی که استفاده کمتری از آنها می شوند مناسب تر هستند.

لامپ های سیمانی

لامپ های سیمانی

لامپ های ال ای دی

لامپ های LED بسیار کم مصرف هستند و در واقع مجموعه ای از چند ال ای دی هستند که در فضای خانه به کار برده می شوند. طول عمر آنها بسیار زیاد و همراه با بازده نوری بسیار بالایی هستند که می توان نور این لامپ ها را در زاویه های دلخواه تنظیم کرد و به عنوان لامپ های دکوراتیو از آن استفاده نمود.

لامپ های ال ای دی

لامپ های ال ای دی

روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی

شما به راحتی می توانید با کسب اطلاعات لازم درخشش دکوراسیون داخلی منزل با نورپردازی اصولی را به چشم ببینید.در این جا سعی داریم نگاهی بسیار کلی به روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی داشته باشیم تا شاید نگاهی کلی به نورپردازی ایده آل برای فضاهای مختلف خانه داشته باشید.

روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی

روش های نورپردازی دکوراسیون داخلی

نورپردازی کلی یا عمومی

یکی از روش های نورپردازی دکوراسیون که جایگزین مناسبی برای نور روز می باشد. روشنایی حاصل از نورپردازی عمومی توسط چراغ های سقفی، لوستر ها و… به وجود می آید. از این نوع نورپردازی می توان در فضایی که امکان استفاده از نور طبیعی را ندارند کمک گرفت.

نورپردازی کلی

نورپردازی کلی

نورپردازی کاربردی

در این نورپردازی می توانیم بر روی قسمت هایی که بیشترین کار روزمره صورت می گیرد یا برای ایجاد فضایی دراماتیک و زیبا از آن بهره ببریم. شدت و ضعف نور در نورپردازی کاربردی به کاربری فضای مورد نظرتان وابسته است.

نورپردازی کاربردی

نورپردازی کاربردی

نورپردازی دکوراتیو

از روش های نورپردازی دکوراسیون که جنبه زیبایی بصری دارد. اصلا میزان نور در این نورپردازی مهم نیست و بیشتر برای تعیین سبک دکوراسیون به کار برده می شود. نورپردازی دکوراتیو می تواند به زیبایی و تاکید کردن به جزئیات و حتی وسایل تزئینی در خانه شما نیز کمک کند.

نورپردازی دکوراتیو

نورپردازی دکوراتیو

نورپردازی منطقه ای

هدف از این نورپردازی برجسته کردن قسمت ها و یا فضاهای مورد نظر در خانه است. هنگامی که به هر دلیلی تصمیم می گیرید دید را به گوشه ای خانه معطوف کنید بهتر است از نورپردازی منطقه ای بهره بگیرید.

نورپردازی منطقه ای

نورپردازی منطقه ای

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.