تمیز کردن اتو

۶ راه حل ساده برای تمیز کردن اتو

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اتو هم در خانه مانند وسائل دیگر کثیف می شود و به تمیز کردن نیاز دارد. در این مطلب هر آنچه که برای تمیز کردن اتو لازم است بدانید را گفته ایم.

مقالات مرتبط

طرز تمیز کردن وسایل چوبی به روشی آسان و بسیار تاثیر گذار

خانه داری

مطمئنا شما هم به عنوان یک خانم خانه دار با کثیف شدن کف اتو ، یا بسته شدن سوراخ های خروج بخار آن مواجه شده اید. برای این مشکلات راه حل های بسیار ساده ای وجود دارد که هر خانم خانه داری باید آن ها را بداند تا بتواند از وسائل و لوازم خانه خود ، به بهترین شکل استفاده کند و عمر مفید استفاده از آن ها را افزایش دهد. با دکوراتور همراه باشید تا به شما بگوید چگونه به تمیز کردن اتو بپردازید بدون این که به آن آسیب بزنید. 

تمیز کردن کف اتو با استفاده از نمک 

بیشترین قسمتی که در اتوها در معرض کثیف شدن است ، کف آن ها است. با این روش ساده ، شما می توانید هر گونه دوده یا سیاه شدگی و کثیفی را از سطح آن پاک کنید. برای این کار احتیاج به مقداری نمک ، یک حوله و دستمال کاغذی ضخیم خواهید داشت.

دستمال کاغذی ضخیم را روی حوله قرار دهید و نمک را روی دستمال کاغذی بریزید. اتو را روی داغ ترین دمای ممکن تنظیم کنید و آن را به صورت دورانی روی نمک ها بکشید. خواهید دید که سیاه شدگی ها و دوده ها به سادگی از کف اتوی شما پاک خواهند شد. 

تمیز کردن اتو با نمک

تمیز کردن اتو با نمک

تمیز کردن کف اتو با استفاده از نمک و سرکه

برای لکه های قدیمی تر و کهنه ، باید از ترکیب نمک و سرکه برای تمیز شدن کف اتو استفاده کنید. مقداری سرکه را درون یک ظرف ریخته و آن را روی شعله گاز قرار دهید. در حالی که سرکه در حال گرم شدن است ، نمک را به آن اضافه کنید.

وقتی محلول به دمای جوش خود رسید ، زیر آن را خاموش کنید و بگذارید تا کمی سرد شود. سپس با استفاده از یک پارچه نرم و لطیف ، محلول را به صورت دورانی به کف اتو بکشید تا دوده ها و آلودگی ها از کف آن پاک شوند.

تمیز کردن کف اتو با نمک و سرکه

تمیز کردن کف اتو با نمک و سرکه

تمیز کردن منافذ خروج بخار اتو

اگر از آب تصفیه نشده برای اتوی خود استفاده نکنید ، بعد از مدتی رسوب های موجود در آب در این مجراها ته نشین می شوند و سوراخ های خروج بخار اتوی شما را می بندد. این مشکل در طولانی مدت هم می تواند برای اتوی شما به وجود بیاید.

برای این که بتوانید این مجراها را باز کنید ، احتیاج به محلول گفته شده در مرحله قبل و تعدادی گوش پاکن خواهید داشت. گوش پاک کن ها را به محلل آغشته کنید و مجراها را به وسیله آن پاک سازی کنید.

تمیز کردن منافذ اتو

تمیز کردن منافذ اتو

تمیز کردن کف اتو با جوش شیرین

اگر می خواهید کف اتوی خود را مثل روز اول صاف و براق و صیقلی ببینید ، می توانید از ترکیب جوش شیرین و آب استفاده کنید. به این ترتیب که به مقدار مساوی آب و جوش شیرین را با هم مخلوط می کنید تا به حالت خمیری در بیاید.

سپس با استفاده از یک پارچه نرم ، خمیر به دست آمده را به کف اتو بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی خشک شود ، سپس با یک تکه پارچه تمیز ، خمیر را از روی سطح بردارید تا سطح صاف و صیقلی مورد نظرتان به دست بیاید. 

تمیز کردن اتو با جوش شیرین

تمیز کردن اتو با جوش شیرین

استفاده از محلول آب مقطر و سرکه در مخزن اتو

برای این که بتوانید سلامت فنی اتوی خود را تضمین کنید ، می توانید هر چند وقت یک بار از محلول آب مقطر و سرکه در مخزن اتو استفاده کنید. البته باید دقت کنید وقتی این محلول درون مخزن اتو وجود دارد ، نباید لباس های خود را اتو کنید ، بلکه باید آنقدر اتو را رو یک دستمال به درد نخور بکشید تا آب موجود در مخزن خالی و مجراهای داخلی اتو شما پاک شود.

آب مقطر و سرکه در مخزن اتو

آب مقطر و سرکه در مخزن اتو

از بین بردن خط و خراش های کف اتو با خمیر دندان

کف اتوی شما هم ممکن است دچار خط وخراش هایی شده باشد که امکان دارد به بافت پارچه و لباس های شما آسیب بزند. برای نرم کردن این خط و خراش ها ، می توانید از خمیر دندان استفاده کنید.

خمیر دندان و اتو

خمیر دندان و اتو

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.