طراحی گوشه های دنج

۸ نشیمن دنج برای دورهمی های خودمانی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

همه ما به گوشه هایی دنج در خانه نیاز داریم برای وقت هایی که می خواهیم از همنشینی با یک دوست یا عضوی از خانواده لذت ببریم. این گوشه های دنج فضاهای منحصر به فردی هستند که در هر خانه ای چه بزرگ چه کوچک می توان آن ها را یافت یا ساخت. این گوشه های دنج به شما کمک می کنند تا حس بهتری را در فضای داخلی خانه تان داشته باشید و از دکوراسیون داخلی آن نهایت لذت را ببرید. این گوشه ها دنج همدم خوبی برای وقت های بی حوصلگی تان نیز هستند و وقتی در این فضا قرار می گیرید خود به خود حس بی حوصلگی جایش را با شور و شوق و نشاط عوض می کند. پس با این مطلب جذاب از دکوراتور همراه باشید تا در کنار هم ببینیم که چگونه می شود این نشیمن دنج را در خانه ایجاد کرد.

۱- شومینه گرما بخش نشیمن دنج خانه شما

شومینه منبع الهامی است برای ساخت این فضاهای دنج در خانه. گرمای آتش درون شومینه بر گرمی و صمیمیت فضا تاثیرگذار است. دیدن شعله های رقصان زرد و نارنجی هم می تواند شما را به وجد بیاورد. اگر می خواهید فضایی دنج روبروی شومینه خانه تان داشته باشید ، یک دست مبلمان چوبی با روکش های قرمز آتشین به رنگ شعله های آتش بهترین انتخاب هستند. یک فرش ایرانی تمام عیار با رنگ های قرمز هم می تواند زیبای این فضا را تکمیل کند.

نشیمن دنج

نشیمن دنج

۲- گوشه اتاق خواب هایتان را فراموش نکنید

نکته کاربردی در طراحی داخلی یک اتاق خواب تمام عیار استفاده از نشیمن های دنج برای گفتگوهای دونفره است. حتی اتاق خواب ها هم می توانند از این گوشه های دنج برخوردار باشند. می توانید کنار یکی از پنجره های اتاق تان را به این کار اختصاص دهید ، یک میز چوبی و دو صندلی کافی است تا گوشه ای دنج برای صحبت های دو نفره میان خود و همسرتان داشته باشید. برای این که میز و صندلی ها با دکوراسیون داخلی اتاق تان هماهنگ باشد می توانید رنگ روکش نشیمن صندلی ها را با پرده ها یکی بگیرید ، یا این که صندلی ها را هم از همان جنس تخت خواب هایتان انتخاب کنید. وسایل دکوری برای روی میز را هم فراموش نکنید.

طراحی نشیمن دنج

طراحی نشیمن دنج

۳- نشیمن دنج بدون مبلمان

چه اشکالی دارد که نشیمن دنج شما بدون مبلمان باشد ، درست مثل خانه های قدیمی. اصلا شاید اصالت موجود در این طرح ها حالتان را هم بهتر کند ، یک فرش ایرانی ، تعداد زیادی کوسن های رنگارنگ با طرح های زیبا و یگ گلدان پر از گل های رنگارنگ تمام آن چیزی است که برای درست کردن این نشیمن زیبا به آن احتیاج دارید. داشتن چنین نشیمن رنگارنگی می تواند خیلی هیجان انگیز باشد.

نشیمن بدون مبلمان

نشیمن بدون مبلمان

۴- نشیمن دنج سنتی با مبلمان چوبی

اگر به طرح های سنتی و سبک روستیک علاقه دارید پس از عناصری با همین سبک و طرح در طراحی فضاهای دنج مورد نظرتان استفاده کنید. مثلا می توانید از قالی ها و گلیم های سنتی برای کف استفاده کنید و زیبای آن را با مبلمان های حصیری یا چوبی تکمیل کنید. وسایل دکوری چوبی هم برای این فضاها بسار مناسب هستند چرا که حس فوق العاده طبیعی بودن را به فضا القا می کند.

نشیمن سنتی با مبلمان چوبی

نشیمن سنتی با مبلمان چوبی

۵- نشیمن دنج در فضای بیرونی خانه

وقتی صحبت از گوشه های دنج می شود ، فضایی مسقف در ذهن تداعی می شود اما برای داشتن گوشه های دنج محدودیتی وجود ندارد. شما در هر فضایی که در آن احساس راحتی و خوشحالی می کنید می توانید گوشه ای دنج داشته باشید ، مثلا روی تراس خانه. اصلا چشم انداز زیبای تراس ها یا بالکن ها مانند تابلویی طبیعی و زنده برای گوشه دنج خانه شما عمل خواهد کرد. تابلویی که در هر ساعت از شبانه روز چهره ای متفاوت به خود می گیرد و همین قضیه نشیمن دنج شما را متفاوت و منحصر به فرد خواهد کرد.

فضای بیرونی خانه

فضای بیرونی خانه

۶- نشیمن دنج رنگارنگ

مبلمان نشیمن های دنج خانه تان را رنگی رنگی انتخاب کنید تا فضای داخلی خانه تان حس بهتری داشته باشد. حس همنشینی رنگ ها در این فضا آن را خاص تر و متفاوت تر جلوه خواهد داد. سعی کنید که این نشیمن های دنج از نور طبیعی روز بهره مند باشند.

نشیمن رنگارنگ

نشیمن رنگارنگ

۷- تزیین گوشه های دنج با گیاهان خانگی طبیعی

گیاهان خانگی همیشه طراوت و شادابی را به فضا منتقل می کنند ، همچنین می توانند باعث تلطیف هوا شوند. پس آن ها را در نشیمن های دنجتان به کار ببرید و لذت نفس هایی عمیق و خالص را در فضای داخلی خانه تجربه کنید.

گیاهان خانگی طبیعی

گیاهان خانگی طبیعی

۸- نشیمن هایی روی پشت بام

این ایده برای کسانی که از ارتفاع لذت می برند بسیار جالب و هیجان انگیز است. پیش آمدگی سقف ها که دارای سازه ای مستحکم و مطمئن هستند هم می توانند گوشه ای دنج باشد برای فرار از خستگی ها و دغدغه های زندگی روزمره.

نشیمن روی پشت بام

نشیمن روی پشت بام

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.