ایده طراحی حیاط جانبی

۸ ایده طراحی جذاب برای حیاط جانبی ، فضاهای کم عرض حیاط

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

وقتی فضاهای مختلف داخلی و بیرونی خانه را برای طراحی از نظر می گذرانیم بعضی از این فضاها از دستمان در می رود. فضاهایی که با یک طراحی خوب می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند. یکی از این فضاهای بیرونی ، مسیرهای عبور باریک و کم عرض در اطراف ساختمان است. ما در اینجا اسمش را حیاط جانبی می گذاریم. این قسمت معمولا یک بخش تنگ و تاریک بین ساختمان و دیوار حیاط است. اما چرا این فضای باریک را به یک باغچه سرسبز و آرام با مسیری برای قدم زدن تبدیل نکنیم؟

مقالات مرتبط

طراحی دکوراسیون فضای باز ، ۷ ایده برای زیبایی حیاط خانه شما

طراحی حیاط

این حیاط معمولی ، اکنون به مکان سرسبزی تبدیل شده است که می توان با یک فنجان چای صبحگاهی در آنجا قدم زد. چیزی که این فضا را خاص کرده گیاه چادری است که یک درگاه ورودی زیبا ایجاد کرده است. سنگ های پله پله به خوبی جای گذاری شده اند ، طوری که حتی می توان با پای برهنه از آنجا عبور کرد. پوشش گیاهی مدیترانه ای هم یک پالت سبز یکپارچه دارد که چشم ها را آرامش می بخشد. استفاده از گیاهان معطر نیز در این فضاها پیشنهاد می شود.

طراحی حیاط

طراحی حیاط

طراحی حیاط جانبی

در این حیاط جانبی ، تاج درخت پر برگ حس صمیمیت ایجاد کرده است. مسیر سنگی منحنی با لبه های پوشیده از گیاه ثابت کرده است در یک فضای کوچک و تنگ هم می توان یک باغچه زیبا داشت. سینی مسی پر شده از آب برای آب تنی پرندگان در سایه درخت تنومند نیز به زیبایی این فضا افزوده است.

طراحی حیاط جانبی

طراحی حیاط جانبی

نقش گیاهان در طراحی حیاط جانبی

این مسیر فشرده باریک و مستقیم بین دیوار حائل و ساختمان خانه می تواند هراس انگیز باشد. اما در عوض با این بوته ها و درخت ها به محل آرامی برای قدم زدن تبدیل شده است. زمانی که قصد کاشتن درخت در این حیاط های جانبی دارید ، گونه های کوتاه قد ، ستونی یا کم رشد را انتخاب کنید که به شرایط محدود کننده رشد در این فضاها بخورند. در این مسیر ، پوشش گیاهی نرم و پر مانند کف در ترکیب با سنگ فرش ، یک فرش طرح دار زیبا برای کف خلق کرده است.

حیاط جانبی

حیاط جانبی

طراحی مینیمال حیاط جانبی

این مسیر پیاده در جوار نمای فلزی راه راه به صورت مینیمال طراحی شده است. مسیر با گرانیت تجزیه شده که مراقبت از آن آسان است ، سنگ فرش شده است. با یک دیوار حائل چوبی در پایین گیاهان در سطح دید کاشته شده اند. برای این منظور بامبو گزینه خوبی است چون ریشه هایش محدود هستند. ضمنا نگهداری از آن با قیچی های پرچین به راحتی صورت می گیرد.

طراحی مینیمال حیاط

طراحی مینیمال حیاط

مصالح طراحی حیاط جانبی

عرض این مسیر زیبا و جذاب به اندازه ای است که دو نفر به راحتی می توانند در کنار هم از آنجا عبور کنند. لبه های سنگی که بستر گیاهان را از مسیر جدا ساخته اند ، این فضا را خاص کرده اند. قطعات سنگی ، خانه آجری را کامل کرده اند و فضای جالبی را برای چرخیدن در حیاط آن به وجود آورده اند. به چراغ های مسی توجه کنید که این مسیر را برای عبور در تاریکی امن می سازند.

طراحی فضاهای کم عرض

طراحی فضاهای کم عرض

استفاده از گلدان

آیا به گلدان های پایه داری که گیاهان رونده در آن کاشته شده اند ، برای حیاط جانبی خود فکر کرده اید؟ ایده جالبی نیست؟ این تصویر نشان می دهد این ایده چقدر تاثیرگذار است. این گیاهان رونده اگر در سطح زمین کاشته می شدند مسیر را مسدود می کردند. در عوض از گیاهان فصلی در سطح زمین استفاده شده است.

طراحی فضاهای کم عرض حیاط

طراحی فضاهای کم عرض حیاط

صفحات بافت دار

شما می توانید محدوده حیاط جانبی را با صفحات بافت دار حریم بندی کنید. این حیاط جانبی کم عرض دارای چندین عنصر است که این کار را به خوبی انجام داده اند: ۱. مسیر شنی توسط یک لبه فلزی باریک در دو سمت در بر گرفته شده است. ۲. بامبو به صورت پر و انبوه کاشته شده است اما مانند پرچین نگهداری می شود. ۳. نورپردازی به سمت بالا به صورت نافذ و مؤثری در تاریکی عمل می کند.

فضاهای کم عرض حیاط

فضاهای کم عرض حیاط

گیاهان سرسبز استوایی

اگر حیاط جانبی باریک شما خسته کننده است ، با یک دیوار سبز می توانید حصار یا دیوار بتنی سرد و بی روح را جذاب کنید. مانند این تصویر که با گیاهان سرسبز استوایی حیاط جانبی را به یک کانون توجه تبدیل کرده اند.

فضای کم عرض حیاط

فضای کم عرض حیاط

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.