طراحی نمای ساختمان با گل های رنگارنگ

طراحی نمای ساختمان با گل های رنگارنگ

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

گل ها تبسم ملموس زمین هستند و چه موهبتی است زیستن در خانه ای که گل ها سرتاسر آن را احاطه کرده اند. خانه ای که هر جا را می نگری گل هایی را می بینی که خانه ات را تبدیل به بهشتی روی زمین کرده اند و آن وقت است که معنای کامل خوشبختی را می فهمی. گل ها با زندگی ما ایرانیان پیوندی عمیق و طولانی دارد. باغ های ایرانی نمونه هایی بی نظیر از باغ سازی هستند. حتی با تمام پیشرفت ها و تغییراتی که در معماری  صورت گرفته است ، نقش گل و گیاه هان در زندگی ما کمتر نشده است. سعی می کنیم از هر فضایی برای نگهداری از گل ها و گیاهان استفاده کنیم چرا که با این کار روحمان را شاداب نگه می داریم پس با این مطلب جذاب از دکوراتور همراه باشید.

مقالات مرتبط

۷ ایده تزئین پنجره ، مهمانی گل ها بر در و دیوار شهر!

طراحی نمای ساختمان با گل های رنگارنگ

در میان پروژه های برجسته ایرانی ، بناها و خانه هایی را می بینیم که به طرز خلاقانه و ماهرانه ای از گل ها و گیاهان در طراحی نماهایشان استفاده شده است. بیایید با هم نگاهی به این پروژه های برجسته بیاندازیم و ببینیم که معماران خوش ذوق ایرانی هر کدام چگونه طراوت و نشاط گل ها را به بناهای خود اضافه کردند.

طراحی نمای ساختمان با گل

طراحی نمای ساختمان با گل

طراحی نمای ساختمان با گل و فلاورباکس

یکی از زیباترین نوع این فلاورباکس ها را می توانید در طراحی نمای ویلای امیر ببینید. فلاور باکسی که با وجود منحنی بودن خطوطش پیوند عجیب و ناگسستنی با نمای ساختمان دارد. انگار درست از دل نما بیرون زده ، داخلش با شمعدانی های زیبا و پر طراوت پر شده است و رنگ قرمز شمعدانی ها در زمینه کاهگلی نما بسیار به چشم می آید.

طراحی نمای ساختمان با گل و فلاورباکس

طراحی نمای ساختمان با گل و فلاورباکس

ایل خانه

ایل خانه هم یکی از پروژه های برجسته ایرانی است. هم نمای چشم نوازی دارد ، هم فلاورباکس های زیبا. نمای ایل خانه به صورت مشبک طراحی شده و گل های رونده پشت نما از میان فضاهای خالی به بیرون خزیده اند و بر بدنه نما نشسته اند. رنگ سبزشان در تلالو نور خورشید طراوت خاصی را به نما می بخشند.

طراحی نمای ساختمان ایل خانه

طراحی نمای ساختمان ایل خانه

طراحی نمای ساختمان با گل در مجتمع مسکونی ناژوان

برای همه ما جذاب و لذت بخش خواهد بود که خانه مان پنجره های بزرگ نورگیری داشته باشد و آن ها را بتوانیم به روی منظره زیبای باغی سرسبز باز کنیم. این تجربه هر روزه ساکنان مجتمع مسکونی ناژوان است. این پروژه در منطقه ناژوان اصفهان ، در سمت غربی زاینده رود و در میان باغ‌ های سرسبز قرار گرفته است. در زیر هر پنجره فلاورباکس های زیبا از جنس چوب های خود نما قرار دارد که نمونه کوچک شده باغ های اطراف در بدنه ساختمان هستند. مجتمع مسکونی باغ ناژوان ، دریچه ای به رویایی سبز در اصفهان است.

مجتمع مسکونی ناژوان

مجتمع مسکونی ناژوان

آپارتمان قیطریه

آپارتمان قیطریه هم به شما نشان می دهد که حتی در بافت شهری متراکم تهران هم می توان از طراوت و شادابی گل ها و گیاهان بهره برد. این ساختمان طراحی خاصی دارد ، نمای آن پر است از برجستگی ها و فرو رفتگی هایی که پتانسیل طراحی فضاهای ساختمان را بیشتر می کند. مخصوصا این که فضا را برای طراحی عناصر مختلف فراهم می کند و اتفاقا معمار خوش ذوق این بنا هم از این فضاها به خوبی استفاده کرده و یکی از زیباترین فلاورباکس ها را درون آن طراحی کرده است.

آپارتمان قیطریه

آپارتمان قیطریه

ویلای فردوس

در سواحل زیبای دریای مازندران ، ویلایی زیبا به نام فردوس خودنمایی می کند که زیبایی اش را می توان از طراحی محوطه منحصر به فردش دریافت. در این پروژه زیبا می توان نهایت زیبایی استفاده از گیاهان را در طراحی محوطه و نمای ساختمان را دید. در ورودی ساختمان گلدان های سفالی تعبیه شده است که منظره بدیعی را در بدو ورود برایتان رقم می زند.
ویلای فردوس

ویلای فردوس

طراحی نمای ساختمان با گل و گیاهان را هرگز فراموش نکنید. برای حیاط خانه تان گل های پیچک تهیه کنید که به مرور زمان تمام نمای خانه شما را در بر بگیرد و آن را سبزتر و با نشاط تر از همه جلوه دهد. وقتی این برگ های سبز زیبا خانه تان را احاطه کرد ، عملا خانه تان تبدیل به یکی از ریه های تنفسی شهر خواهد شد.

طراحی نمای ساختمان با گل و گیاهان

طراحی نمای ساختمان با گل و گیاهان

حتی خانه هایی که در طبیعت سرسبز شمال کشور هم ساخته شده اند از این قاعده مستثنا نیستند و همواره حضور گیاهان و گلدان های زیبا در ایوان آن ها به چشم می خورد. حتی آن ها هم که در میان گل ها و گیاهان غوطه ور هستند هم قدر حضور گل ها در فضاهای داخلی و خارجی خانه را می دانند.

طراحی نمای خانه با گل

طراحی نمای خانه با گل

آویزان کردن گلدان ها از نمای ساختمان

در میان این شهر شلوغ که کوچه ها همه پر شده اند از دود و ماشین و نماهای یک شکل ، چه خوب است که با آویزان کردن گلدان ها از نمای ساختمان چهره زشتی را از روی آن بشویید و به آن جانی دوباره ببخشید. حتی می توانید از همسایه های خود هم کمک بخواهید تا این کار را با هم انجام دهید و کوچه تان را تبدیل کنید به باغی زیبا از گیاهان رنگارنگ.

آویزان کردن گلدان از نمای ساختمان

آویزان کردن گلدان از نمای ساختمان

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.