خانه داری دوستدار محیط زیست

خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

داشتن یک محیط زیست تمیز و بدون آلودگی ، خواست همه است. روش های درست مصرف کردن و خانه داری صحیح نه تنها به محیط زیست کمک می کند ، بلکه از نظر اقتصادی نیز به نفع شماست. هدف شما از خانه داری و مصرف صحیح هرچه که هست ، آن را ادامه دهید. دکوراتور در این مطلب چند راه حل به شما پیشنهاد می دهد که با درست مصرف کردن ، خانه ای داشته باشید که دوستدار محیط زیست باشد ، نه مخرب آن.

مقالات مرتبط

۱۰ راه حل ساده برای صرفه جویی در مصرف آب !

راه حل اول خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست: مصرف درست آب

۱. آب را در ساعت های خارج از اوج مصرف باز کنید. این ساعت ها معمولا بین ۹ شب تا ۷ صبح است که بسیاری از شرکت های صنعتی در آن ساعات مشغول به کار نیستند و میزان مصرف کاهش می یابد.

خانه داری مقرون به صرفه

خانه داری مقرون به صرفه

۲. هنگام مسواک زدن ، شیر آب را ببندید. با این کار تا ۵ گالن ( ۱۸.۹ لیتر ) آب در روز حفظ می کنید. تصور کنید در یک سال چقدر آب می توانید ذخیره کنید.

خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست

خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست

۳. یک دستگاه تصفیه ی آب برای آشپزخانه تان تهیه کنید. با این کار از شر بطری های پلاستیکی آب خلاص می شوید.

راه حل خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست

راه حل خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست

راه حل دوم خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست: مصرف درست انرژی

  • نورپردازی و انرژی خورشیدی

​​۱. لامپ هایتان را با لامپ های فلوئورسنت فشرده تعویض کنید. این لامپ ها ۷۵ درصد انرژی کمتر مصرف می کنند و طول عمرشان ۱۰ برابر لامپ های رشته ای است.

راه حل خانه داری مقرون به صرفه

راه حل خانه داری مقرون به صرفه

۲. صفحه های خورشیدی نصب کنید. البته باید توجه داشته باشید که خانه ی شما چقدر نور خورشید دریافت می کند. اگر منزل تان در سایه باشد ، میزان انرژی جمع شده توسط صفحه های خورشیدی به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

  • خشک شویی

۱. ​​لباس ها را در آب سرد بشویید. این کار سبب می شود انتشار دی اکسید کربن و هزینه ی قبض برق شما کاهش یابد.

خشک شویی

خشک شویی

۲. لباس هایتان را با هوا خشک کنید. خشک کننده ها برق زیادی مصرف می کنند و از طرف دیگر آویزان کردن لباس ها برای خشک شدن در هوای آزاد کار بسیار آسانی است. اگر نیاز است که از خشک کننده استفاده کنید ، از تمیز بودن لنت آن مطمئن شوید تا کارایی آن افزایش یابد.

خشک کردن لباس ها

خشک کردن لباس ها

  • لوازم برقی

۱. در هنگام خرید لوازم برقی ، آن هایی را انتخاب کنید که بهینه ترین امتیاز مصرف انرژی را دارند. حتی اگر قصد خرید لوازم جدید ندارید ، اجزای آن ها را با نمونه های کارآمدتر تعویض کنید تا هم در هزینه ها و هم در انرژی صرفه جویی کنید.

صرفه جویی در انرژی

صرفه جویی در انرژی

۲. لوازم برقی را که استفاده نمی کنید از پریز بیرون بیاورید. بسیاری از لوازم برقی حتی وقتی خاموش هستند ، انرژی مصرف می کنند.

راه حل سوم خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست: دفع زباله ی صحیح و کاهش ضایعات

  • خانه و باغچه

یک صندوق کود تعبیه کنید. این کار روشی ارزان برای جداسازی ضایعات آشپزخانه و باغچه از محیط خانه است. با تهیه ی کود از برگ ها ، چمن های بریده شده و بعضی از زباله های آشپزخانه می توانید خاکی غنی از مواد مغذی ایجاد کنید که نیاز به کودهای شیمیایی تجاری را برای حیاط و باغچه ی شما کاهش می دهد.

دفع زباله ی صحیح و کاهش ضایعات

دفع زباله ی صحیح و کاهش ضایعات

  • کاغذ و پلاستیک

۱. روش نامه نگاری قدیمی را کنار بگذارید. امروزه ایمیل های الکترونیکی جایگزین نامه های کاغذی قدیمی شده اند که سبب کاهش قابل ملاحظه ی مصرف منابع و انرژی می شود.

دفع زباله ی صحیح

دفع زباله ی صحیح

۲. با استفاده از لیوان مخصوص به خود برای مصرف آب ، چای و قهوه ، میزان مصرف ظروف یک بار مصرف را کاهش دهید. با این کار کمک زیادی به محیط زیست می کنید.

راه حل چهارم خانه داری مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست: محیط زیست سبز

۱. از شوینده های دوستدار محیط زیست استفاده کنید. سعی کنید حداقل از مواد شوینده و سفیدکننده ی کمتری استفاده کنید. از تمیز کننده های طبیعی استفاده کنید.

شوینده های دوستدار محیط زیست

شوینده های دوستدار محیط زیست

۲. در اطراف منزل تان درخت بکارید. درخت ها بر روی منزل شما سایه می اندازند و باعث می شوند در روزهای گرم تابستانی خنک تر شود. بنابراین نیاز کمتری به خنک کننده های برقی است. درختان برگ ریز در فصل زمستان ، برگ هایشان می ریزد و در نتیجه در این فصل نیز با تابیدن آفتاب بر منزل شما ، آن را گرم می کنند.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.