نسبت ۲-۲-۱

رازهای چیدمان کوسن ها به نسبت ۲-۲-۱ برای مبلمان در دکوراسیون منزل

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

شاید برایتان جالب باشد بدانید ، کوسن‌ ها هم مانند خیلی از عناصر و لوازم دکوراسیونی دیگر ، سبک‌ ها و مدل‌ های مختلفی دارند. در این مطلب از دکوراتور با چیدمان کوسن ها به نسبت ۲-۲-۱ آشنا می شوید.

مقالات مرتبط

مدل کوسن برای مبل ، ارزان و بی دردسر از خرید تا چیدمان!

پرده و لوازم پارچه ای

کوسن ها در مبلمان جایگاه ویژه ای دارند و در کنار جنبه ی راحتی ، حسی که به فضا منتقل می کنند بسیار تأثیرگذار است. به همین دلیل ، علاوه بر انتخاب دقیق رنگ و طرح و شکل آن ها ، چیدمان کوسن ها نیز بسیار مهم است. یک راه حل جالب و کاربردی برای چیدمان کوسن ها ، اجرای نسبت ۲-۲-۱ است که ایده ای ساده برای دست یابی به نتایجی تماشایی می باشد.

به سادگی دو کوسن مربع شکل هم سایز و هم الگو را در نقاط انتهایی کاناپه ی خود قرار دهید. دو کوسن کوچک تر با الگوهایی متفاوت از قبلی ها را ، کنار آن ها بگذارید و در آخر یک کوسن مستطیل شکل برای مرکز انتخاب کنید.

اندازه بندی پله پله و رنگ و الگوهای مختلف ، جذابیت بالایی ایجاد می کند. شیوه ی نسبت ۲-۲-۱ آسان و ارزان است و به شما کمک می کند مبل تان زیباتر از همیشه در دکوراسیون منزل تان جلوه کند.
دکوراتور با ارائه ی نمونه هایی زیبا برای ترتیب چیدن کوسن ها روی مبل و کاناپه تان ، در کنار شما خواهد بود. با ما همراه باشید.

ترکیب آبی و قهوه ای کوسن

ترکیب آبی و قهوه ای کوسن

آبی و قهوه ای

در این نمونه شما می بینید که رنگ های آبی و قهوه ای قرمزگونه ی کوسن های وسطی ، با طرح گل گلی کوسن های کناری ، کامل شده است.

ترکیب رنگ کوسن و تابلو

ترکیب رنگ کوسن و تابلو

در این تصویر اثر هنری بالای کاناپه ، طرح رنگی و الگوهای ۵ کوسن روی مبل را کامل کرده است. با این کوسن های کوچک ، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید.

کوسن روی تخت

کوسن روی تخت

کوسن روی تخت خواب

نسبت ۲-۲-۱ در تخت خواب ها نیز جواب می دهد. با این تفاوت که به جای چیدن کوسن ها از بیرون به داخل ، مانند این نمونه آن ها را از عقب به جلو بچینید.

نسبت 2-2-1 در کاناپه ها

نسبت ۲-۲-۱ در کاناپه ها

هر دو کاناپه در این نشیمن مدرن ، از چیدمان مشابهی برای کوسن ها با همان نسبت ۲-۲-۱ برخوردارند.

تناسب طرح کوسن و مبل

تناسب طرح کوسن و مبل

با وجودی که ترتیب چیدن کوسن ها در این نمونه ۲-۲-۲-۱ است ، اما تأثیر آن مشابه قبلی ها است. توجه کنید که کوسن میانی ، پارچه ای مشابه رومبلی های راه راه صندلی های اتاق دارد – این یک راه عالی برای اتصال اشیا به یکدیگر است.

استفاده از 2نوع پارچه

استفاده از ۲نوع پارچه

۲ نوع پارچه

استفاده از تنها دو نوع پارچه برای چیدمان نسبت ۲-۲-۱ نیز ، به خوبی جواب می دهد. در اینجا پارچه ی کتان متکای وسط ، هوشمندانه با کوسن های انتهایی ست شده است.

کوسن های راه راه

کوسن های راه راه

کوسن های راه راه و طرح دار ، در دکوراسیونی با رنگ های خنثی و یکنواخت ، بسیار جلوه گری می کنند و فضا را از حالت خشک و بی روح در می آورند.

تناسب رنگ کوسن و دیوار

تناسب رنگ کوسن و دیوار

در این تصویر تم رنگی کوسن وسط ، به زیبایی با رنگ دیوار هماهنگ شده است.

تفاوت الگوی کوسن ها

تفاوت الگوی کوسن ها

در این نمونه هر دو مجموعه ی کوسن های مربعی ، از الگوی شبکه ای یکسان ولی در رنگ های مختلف برخوردارند. در حالی که کوسن وسط الگویی متفاوت دارد اما شامل هر دو رنگ کوسن های دیگر است.

چیدمان کوسن ها در نشیمن

چیدمان کوسن ها در نشیمن

در این جا در حالی که کوسن های انتهایی الگوی مشابهی ندارند ، رنگ و اندازه ی یکسان آنها ، همان اثربخشی نسبت ۲-۲-۱ را دارد.

ترکیب دو رنگ در کوسن ها

ترکیب دو رنگ در کوسن ها

استفاده از تنها دو رنگ در این کوسن های سوزن دوزی شده بر روی پارچه های ساده ، زیبایی این نشیمن را دوچندان کرده است.

شکی نیست که شما هم مثل من با دیدن این کوسن های خوش رنگ و خوش طرح ، دلتان می خواهد کوسن های قدیمی تان را حال و هوایی تازه بخشید. من پیشنهاد می کنم خودتان دست به کار شوید. برای این کار ، پیش از همه نیاز به پارچه های زیبا و خوش نقش و نگار دارید.

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.