نقاشی دیواری و هنرهای خیابانی

نقاشی دیواری و نماد صلح بر چهره شهر

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

هنرهای خیابان همیشه راهی بوده است برای نمایش آثار هنری در مقیاسی بزرگ تر از یک گالری یا موزه ، هنر خیابانی معمولا در تضاد با ارزش های به اجرا در آمدن هنر به روش های سنتی است ، چرا که تعداد بیشتری از مردم آن را می بینند و معمولا هم  پیام های که توسط هنرهای خیابانی به اطلاع می رسد راحت تر درک می شود و انتقال پیدا می کند ، هنر خیابانی بسیار گسترده است و معمولا بیشتر مردم آن را با گرافیتی اشتباه می گیرند در صورتی که گرافیتی یکی از زیر مجموعه های هنر خیابانی است. یکی از معروف ترین هنرمندان خیابانی بنکسی است که شاید همه او را با نقاشی دیواری که روی یکی از دیوار های غزه به نمایش در آمده است و پسری که در حال افتادن است را نشان می دهد بشناسید که کنار آن جمله معروف اگر در کشمکش میان ظالم و مظلوم ساکت بنشینید در واقع طرف ظالم را گرفته اید نوشته شده است.

نقاشی دیواری کودک و سرباز

در این نقاشی دیواری از المان های ساده و قابل فهمی مانند یک کودک ، یک سرباز و تابلویی که نشان از مهر و دوستی دارد استفاده شده است. در این نقاشی همنشینی تنالیته های مختلف رنگ سبز برای بیشتر عناصر موجود و رنگ قرمز برای مهم ترین و رنگ سفید برای کودک که با پاکی معصومانه خود سعی می کند به سربازی که لباس نظامی بر تن دارد درس دوستی به جای جنگ دهد ، انتخابی هوشمندانه بوده است چرا که دقیقا همین رنگ ها باعث می شوند تا پیغام این تابلو که همان دوری از جنگ است ، ساده تر درک شود.

نقاشی دیواری

نقاشی دیواری

گل به جای گلوله

وقتی صحبت از جنگ می شود ، بی اختیار اولین چیزهایی که به یاد انسان می افتد ، تفنگ و گلوله است ، به همین دلیل این المان ها بسیار برای نقاشی های دیواری مناسب هستند ، فقط باید آن ها را یک عنصر لطیف که نشان دوستی و مهر باشد ترکیب شوند ، در این نقاشی دیواری که در عکس زیر مشاهده می کنید ، گلهایی را می بینید که به جای گلوله از تفنگ ها خارج شده اند ، رنگ قرمز زمینه هم باعث شده است تا این نقاشی دیواری جذاب تر و خیره کننده تر باشد.

نقاشی دیواری گل به جای گلوله

نقاشی دیواری گل به جای گلوله

استفاده از المان های شهری

گاهی هنرمندان خیابانی برای رساندن پیغام های خود از المان های شهری مانند تابلوها استفاده می کنند ، دقیقا مانند عکس زیر. در این عکس هنرمند به وسیله یک تابلو ایست و سایه آن روی زمین ، خواستار متوقف شدن جنگ شده است.

استفاده از المان های شهری در نقاشی دیواری

استفاده از المان های شهری در نقاشی دیواری

ماهاتما گاندی ، رهبر صلح طلب

ماهاتما گاندی رهبر سیاسی و معنوی هند بوده است که همیشه برای رسیدن به مقاصدش از روش های بدون خشونت بهره گرفته است و همه او را به عنوان رهبری صلح طلب می شناسند و اصلا بعید نیست که در نقاشی های دیواری راجع به صلح ، تصویر ماهاتما گاندی که نماد صلح را بر دست دارد دیده شود.

نقاشی دیواری ماهاتما گاندی

نقاشی دیواری ماهاتما گاندی

هلی کوپترهای صلح

در نقاشی دیواری زیر تصویری از هلی کوپترهای نظامی دیده می شود که به جای بمب از آن ها نماد مهر و دوستی خارج می شود. این نقاشی دیواری به ساده ترین شکل ممکن صلح و دوستی را به تصویر کشیده است. همچنین استفاده از رنگ های براق سبز و صورتی روی زمینه مشکی هم باعث شده است تا این نقاشی جلوه زیباتری را به خود بگیرد.

نقاشی دیواری هلی کوپترهای صلح

نقاشی دیواری هلی کوپترهای صلح

مجسمه هایی برای پایان جنگ

استفاده از مجسمه ها هم میان هنرمندان خیابانی مرسوم است ، گاهی پیامی که مجسمه ها ارسال می کنند شفاف تر است و سریع تر هم درک می شود ، درست مثل مجسمه ای که در عکس زیر آن را مشاهده می کنید. این مجسمه تفنگی که سره آن گره خورده و گلوله نمی تواند از آن خارج شود را به تصویر کشیده است.

مجسمه هایی برای پایان جنگ

مجسمه هایی برای پایان جنگ

کبوتر صلح

کبوتر صلح هم یکی دیگر از موضوعاتی است که برای نقاشی های دیواری ای که با مضمون جنگ و صلح هستند مورد استفاده قرار می گیرد. وجود این کبوتر سفید در هر جایی نشان از صلح و خواستار توقف جنگ است. نقاشی های دیواری که در آن ها از کبوتر صلح استفاده شده اند بیشتر در دیوارهای شهرهای جنگ زده دیده می شود.

نقاشی دیواری کبوتر صلح

نقاشی دیواری کبوتر صلح

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.