انواع شومینه های مدرن

انواع شومینه های مدرن در دکوراسیون داخلی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

انواع شومینه ها در هر خانه ای که باشند حال و هوای خاصی به آن فضا می بخشد. اما در فضاهای مدرن و امروزی بی شک نیاز به یک تغییر در نوع و شکل شومینه ها نیز می باشد. یعنی استفاده از همان شومینه های مدرن که انواع و اقسام گوناگونی دارند.

مقالات مرتبط

قیمت شومینه ، قدم به قدم از خرید تا نصب

 امروز در دکوراتور می خواهیم سری بزنیم به بررسی انواع شومینه های سبک مدرن با ما همراه باشید.

انواع شومینه های الکلی

شومینه های الکلی و یا اتانولی از آن دسته شومینه هایی است که برای فضاهای امروزی بسیار مناسب می باشد و علاوه بر مقرون به صرفه بودن نسبت به شومینه های سنتی گازی ، چوبی و یا دیگر شومینه ها ، یک شومینه اتانولی شما را از موارد زیر هم بی نیاز می کند :

  1.  نصب دودکش
  2.  پاک کردن دودکش شومینه
  3.  خرد کردن و ذخیره کردن چوب
  4. پاک کردن دوده و خاکستر سطوح

پس اگر هنوز برای دکوراسیون منزل خود شومینه تهیه نکرده اید می توانید یکی از آن ها برای خود در بگیرید و از آن لذت ببرید.

مدل الکلی

مدل الکلی

انواع شومینه ها الکلی فانتزی

همیشه نیاز نیست یک شومینه در اندازه ی بزرگ داشته باشیم و آن را بگذاریم کنج اتاق و خودمان کنارش بنشینیم. به راحتی می توانیم یک شومینه ی قابل حمل فانتزی داشته باشیم و آن را با خودمان به هر فضایی که می خواهیم ببریم ، این شومینه های فانتزی جان می دهند برای دکوراسیون یک فضای مدرن و بامزه ، امتحان کنید حتما لذت خواهید برد.

مدل الکلی فانتزی

مدل الکلی فانتزی

انواع شومینه های گازی

این شومینه ها که به اشکال مختلف هم در بازار موجود می باشند ، اما از نظر ساخت نیاز به پیش بینی جای قبلی برای آن ها در فضای داخلی می باشد. شومینه های گازی از نظر گرمایش نسبت به سایر شومینه ها ، گرمای بیش تری دارند و نسبت به همتای برقی خود مقرون به صرفه ترند. این شومینه ها به اشکال دیواری ( LCD ) و ساده ی دودکش دار موجودند .

مدل گازی

مدل گازی

انواع شومینه های گازی دودکش دار 

شومینه های گازی دودکش دار ، برای فضاهای نسبتا بزرگ مناسب است چون برای اکثر آن ها باید فضایی را اختصاص دهیم و می توانیم با توجه به طرح و فرم دلخواه یکی از آن ها را برای دکوراسون فضای داخلی خود انتخاب کنیم اما حتما در نظر داشته باشیدکه در رابطه با نصب و نگه داری آن باید از افراد متخصص کمک بگرید.

مدل گازی دودکش دار 

مدل گازی دودکش دار

انواع شومینه های گازی ( LCD )

 شومینه های گازی ( LCD ) از آن دسته شومینه هایی هستند که جان می دهند برای فضاهای کوچک شما ، این شومینه ها به راحتی بر روی دیوار شما نصب می شوند و یک موقعیت فوق العاده زیبا برای فضایی که هیچ گاه فکر نمی کردید بتوانید شومینه ای زیبا در آن قرار دهید ایجاد می کند. اگر فضای کوچکی دارید و دلتان یک شومینه ی بی نظیر می خواهد حتما به سراغ یکی از این شومینه های گازی بروید .

گازی ( LCD )

گازی ( LCD )

انواع شومینه های برقی

این شومینه ها نیاز به پیش بینی فضایی ندارند و در هر زمان و هر فضایی می توانید از آن استفاده کنید حتی پس از اتمام ساخت ساختمان ، اما این شومینه ها نسبت به همتای دیگر خود مقرون به صرفه نیستند اما در عوض نیاز به نصب دود کش و پاک سازی و … را ندارد.

برخی از این شومینه ها قابلیت تزئینی و دکوری را نیز با خود به همراه دارند به نحوی که می توانید در تمام فصول از تصویر شعله بدون گرمای آن  استفاده کنید و حتی قابلیت تنظیم ( کم یا زیاد شدن ) نمایش شعله ی آتش را توسط ریموت کنترل دارند و می توانید از جذابیت نور آتش در هر فصلی در فضای داخلی خود بهره ببرید. 

مدل برقی

مدل برقی

منبع :

چیدانه

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.