اطلاعات معماری مرکز موسیقی توکیو

مرکز موسیقی توکیو ، شاهکار معمار ایرانی در ژاپن

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

گاه در عبور از کوچه و خیابان با دیدن برخی از بناها به وجد می آییم و طراحان و سازندگان آن ها را تحسین می کنیم. اما ایده های تحسین برانگیز و خلاقانه فقط به چیزهایی که ساخته شده اند محدود نمی شوند. مسابقات معماری یکی از بسترهایی است که این ایده ها بروز پیدا می کنند و خلاقیت معماران را به نمایش می گذارند. معماران برجسته ایرانی نیز از این قافله عقب نمانده اند و چه در ایران و چه در خارج از ایران ، استعداد و توانایی سرشار خود را به رخ جهانیان کشیده اند. یکی از این معماران نامی کوروش حاجی زاده است که اخیرا در مسابقه طراحی مرکز موسیقی توکیو در ژاپن جایزه آن را ، از آن خود کرده است و طرح او طرحی تحسین برانگیز و هوشمندانه است. با دکوراتور همراه باشید تا درباره این پروژه منحصر به فرد و زیبا بیشتر بدانیم.

مقالات مرتبط

رستوران باسکت ، شاهکار معمار ایرانی در کالیفرنیای آمریکا!

مرکز موسیقی توکیو از زبان معمار

ما با تحلیل منطقه ای سایت پروژه و اطراف آن ، خیابان مهم مجی دوری در حاشیه جنوبی سایت و همچنین خیابان باریک اما قابل اهمیت تاکشیتا در حاشیه غربی آن ، تصمیم به تدبیر راهکاری برای ایجاد یک میدان شهری مهم گرفتیم که در عین حال سالن موسیقی نیز حفظ شود.
مرکز موسیقی توکیو

مرکز موسیقی توکیو

از طرف دیگر توسعه فضای سبز در جبهه شمالی سایت حال و هوایی جذاب ایجاد خواهد کرد.
طراحی مرکز موسیقی توکیو

طراحی مرکز موسیقی توکیو

فرهنگ ژاپنی در طراحی مرکز موسیقی توکیو

در نظر گرفتن جوانب طبیعی و مهم سایت و ساختمان های قابل اهمیت اطراف آن از یک سو و توجه به فرهنگ و تاریخ ژاپنی به ویژه در فضاهای معماری از سوی دیگر ، منجر به لحاظ کردن یک گونه شناسی خاص در فرم و استفاده از مصالح مانند چوب خواهد شد.

معماری مرکز موسیقی توکیو

معماری مرکز موسیقی توکیو

فرآیند طراحی مرکز موسیقی توکیو

سایت به جای پروژه و پروژه به جای شهر. ایده اصلی فرم در این پروژه ، تخصیص فضایی عمومی ( یک میدان شهری مطلوب ) به شهر است. بر اساس تحلیل ها ، سایت پروژه به عنوان یک لایه از شهر از زمین جدا است تا فضای فیزیکی لازم برای سالن موسیقی را فراهم آورد و به مردم توانایی ارتباط با باغ و خیابان های هم جوار را بدهد.

فرآیند طراحی مرکز موسیقی توکیو

فرآیند طراحی مرکز موسیقی توکیو

نمای شهری مرکز موسیقی توکیو

بدنه تجاری و عرض کم خیابان تاکشیتا از یک طرف و ایجاد یک میدان شهری از طرف دیگر باعث شد خط آسمان پروژه از سطح تجاری به سطح ۰.۰۰ ( سطح زمین ) تغییر کند. این موضوع در دید و چشم انداز شهری از خیابان وضعیت بهتری ایجاد می کند. ضمنا بدنه خیابان مجی دوری و برج قرار گرفته در حاشیه شمالی سایت و حفظ میدان شهری ذکر شده ، خط آسمان پروژه را شکل می دهد.

نمای شهری مرکز موسیقی توکیو

نمای شهری مرکز موسیقی توکیو

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.