روش پاک کردن لکه آب

روش های خارق العاده برای پاک کردن لکه آب از سطح چوبی!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه و خانوادگی در کنار خنده ها و قهقهه ها و گل گفتن ها و گل شنفتن ها ، معمولا بانوی خانه در گوشه ای از فکرش نگران میز چوبی نونوارش است که حالا با لیوان های نوشیدنی و فنجان های چای و قهوه پوشیده شده و هر آن ممکن است یکی از آن ها واژگون شود و دل خانم خانه را بلرزاند. وای ، حالا با خرابکاری های‌ خانم های حواس پرت چه کنیم؟! امروز دکوراتور می خواهد شما را از این نگرانی نجات دهد تا از این به بعد حتی یک لحظه از لحظه های شادتان را به خاطر افکار و نگرانی های بیهوده از دست ندهید.

مقالات مرتبط

پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید ، راهی داره؟

پاک کردن لکه آب

نشانه ها و لکه آب به جا مانده از لیوان ها یا مواد خیس یا مرطوب دیگر به دلیل جذب رطوبت توسط سطوح چوبی ایجاد می شوند. امروز می خواهیم مفصل در این باره صحبت کنیم و شیوه های متفاوتی را به شما معرفی نماییم. در کل دو نوع لکه در اثر ریختن آب روی سطح چوبی می تواند ایجاد شود: لکه های سفید و لکه های سیاه.
پاک کردن لکه آب

پاک کردن لکه آب

لکه های سفید روی سطح چوبی

لکه سفید نتیجه ماندن رطوبت در پرداخت سطح چوبی است که نشانه ضعیف بودن پرداخت و کهنه شدن آن است. در این حالت ، رطوبت درون لایه پرداخت نفوذ کرده و به خود چوب نرسیده است و اگر زود بجنبید می توانید از این موضوع جلوگیری کنید.

لکه های سفید روی سطح چوبی

لکه های سفید روی سطح چوبی

هوای داغ برای برطرف کردن لکه آب از سطح چوبی

یکی از بهترین راه های زدودن لکه آب ، استفاده از سشوار است. البته باید سشوار را روی درجه پایین بگذارید و با جلو و عقب بردن روی آن بگیرید. ضمنا به این نکته توجه داشته باشید که سشوار ممکن است باعث ذوب شدن بعضی از پرداخت های چوب مثل پرداخت های مومی شود. بعضی از افراد برای محو کردن اثر آب ، پرداخت یا پولیش به آن قسمت می پاشند ، این کار باعث می شود رطوبت از سطح خارج نشود. آن قطعه از مبلمان تان که خیس شده است را در صورت امکان به فضای خشکی از منزل تان منتقل کنید و از باد پنکه برای خشک کردن بخش خیس استفاده کنید.

برطرف کردن لکه آب

برطرف کردن لکه آب

خمیر دندان ، مایونز یا جوش شیرین برای پاک کردن لکه آب از سطح چوبی

یک کارشناس راه حل هایی برای زدودن لکه های آب پیشنهاد می دهد که تا حدودی دور از ذهن است. او روی میز شخصی خود سه روش متفاوت برای زدودن لکه ها امتحان کرد: خمیر دندان ، سس مایونز و جوش شیرین که البته با نتایج غافلگیر کننده ای روبرو شد.

پاک کردن لکه آب از سطح چوبی

پاک کردن لکه آب از سطح چوبی

با وجود برطرف شدن لکه ها از روی میز با هر کدام از این روش ها ، به اعتقاد این کارشناس پاک شدن لکه آب به این بستگی دارد که چه زمانی از ایجاد شدن آن می گذرد.

خمیر دندان

مقداری از خمیر دندان سفید اصلی ( ژله ای نه ) روی یک پارچه خشک و تمیز بگذارید و مستقیما بر روی لکه بمالید. اجازه دهید خمیر دندان چند دقیقه بماند ، سپس به آرامی آن را پاک کنید. به سرعت شاهد نتیجه این کار خواهید بود.
پاک کردن لکه های آب با خمیر دندان

پاک کردن لکه های آب با خمیر دندان

نکته: از مالیدن بیش از حد یا خارج از حوزه لکه بپرهیزید زیرا می تواند باعث آسیب رسیدن به پرداخت سطح شود. علاوه بر این از استفاده از خمیر دندان های ژلی و حاوی عامل سفیدکنندگی اجتناب کنید. تأکید می کنیم از این بایدها و نبایدهای شست و شوی سطوح غافل نشوید.

سس مایونز

مایونز را مستقیما روی لکه پخش کنید و اجازه دهید چند ساعت بماند. بعد آن را تمیز کنید.
پاک کردن لکه های آب با سس مایونز

پاک کردن لکه های آب با سس مایونز

جوش شیرین

محلولی از جوش شیرین و آب درست کنید. سپس با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز به آرامی روی لکه آب بمالید. البته با وجود کم رنگ شدن لکه با این روش ، تأثیرش به اندازه خمیر دندان نیست. اما با این وجود برای لکه ای که تازه ایجاد شده ارزش امتحان کردن دارد.
پاک کردن لکه های آب با جوش شیرین

پاک کردن لکه های آب با جوش شیرین

تمیز کردن لکه آب از سطح چوبی با سیم ظرفشویی بسیار نرم

برای لکه های سفیدی که با سشوار برطرف نمی شوند از سیم ظرفشویی نرم استفاده کنید. ابتدا یک ماده جلا دهنده مانند روغن مخصوص جلا را مستقیما روی لکه بپاشید ، سپس با استفاده از سیم ظرفشویی به آرامی سطح را در جهت رگه هایش بسابید. بعد از حوله برای تمیز کردن آن استفاده نمایید. در نهایت از محصول جلا دهنده دوباره استفاده کرده و کل سطح را تمیز کنید تا صیقلی شود.

تمیز کردن لکه آب از سطح چوبی

تمیز کردن لکه آب از سطح چوبی

لکه های تیره آب روی سطح چوبی

لکه های تیره آب روی سطح چوبی نشان دهنده این است که آب از میان پرداخت سطح به درون چوب رسوخ کرده است. این لکه ها بسیار عمیق تر از آن هستند که با روش های پاک کردن سطح برطرف شوند. ممکن است لازم باشد پرداخت سطح دوباره انجام شود.در نهایت بهترین پیشنهاد این است که از محصولات چوبی با روکش های مرغوب و مقاوم استفاده کنید که نفوذ ناپذیر هستند و آب بر روی آن ها سر می خورد. 

لکه های تیره آب

لکه های تیره آب

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.