دکوراسیون داخلی اتاق خواب

۷ اشتباه رایج در دکور داخلی اتاق خواب

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اتاق خواب یک مکان خصوصی است ، که اولین و اصلی ترین رسالت آن ، مهیا کردن اوقاتی خوش برای استراحت و آرامش شماست. اما چه می شود که بهترین مبلمان و لوازم و وسایل هم نمی تواند موجبات آرامش شما را فراهم کند. با دکوراتور همراه باشید تا نکته های دکور داخلی اتاق خواب را ، به طور منحصر به فرد ، باهم مرور کنیم.

مقالات مرتبط

بهترین ایده ها برای طراحی اتاق خواب کوچک

ترفندهای دکوراسیون

اتاق خواب یک مکان خصوصی است که اولین و اصلی ترین رسالت آن ، مهیا کردن اوقاتی خوش برای استراحت و آرامش شماست. اما چه می شود که بهترین مبلمان و لوازم و وسایل هم نمی تواند موجبات آرامش شما را فراهم کند و فضای اتاق خواب شما بیشتر خواب را از چشمان شما می پراند؟ با دکوراتور همراه باشید تا نکته های دکوراسیون داخلی اتاق خواب را ، به طور منحصر به فرد را باهم مرور کنیم.

تخت در اتاق خواب

تخت در اتاق خواب

انتخاب مناسب تخت خواب در دکور داخلی اتاق خواب

در انتخاب تخت خواب خود ، تناسبات و ابعاد اتاق را در نظر بگیرید. توجه به تناسبات بین تخت خواب و اندازه ی اتاق باعث می شود احساس صمیمیت و راحتی در فضا حاکم شود. توجه داشته باشید که تقریبا یک سوم از زمان خود را ، در اتاق خواب سپری می کنید. از این رو در تدارک دیدن فضایی آرامش بخش برای تامین سلامت جسمی و روحی خود تلاش کنید.

محل مناسب تخت

محل مناسب تخت

انتخاب محل مناسب تخت خواب در دکور داخلی اتاق خواب

یک نکته بسیار مهم که در چیدمان لوازم اتاق خواب باید رعایت شود ، قرار گیری مناسب تخت خواب است. تخت خواب شما به لحاظ ایمنی نباید زیر پنجره قرار بگیرد. این موضوع ، اشتباه رایجی است که اغلب همه مرتکب آن می شوند. تخت خواب با توجه به نوع پلان اتاق ، باید با فاصله در کنار پنجره قرار بگیرد و تا حد امکان از درب ورودی اتاق دید نداشته باشد.

میز آرایش

میز آرایش

انتخاب محل مناسب میز آرایش در دکور داخلی اتاق خواب

برای میز تحریر یا میز آرایش ، می توانید زیر پنجره را انتخاب کنید. این کار به شما این امکان را میدهد که برای کار و یا مطالعه ، از نور طبیعی استفاده کنید. همچنین محل مناسب میز آرایش ، مقابل پنجره است. با این کار ، انعکاس نور در آینه سبب روشن تر شدن فضای شما می شود که در منحصر به فرد کردن فضایتان نقش مهمی دارد.

نورپردازی در اتاق خواب

نورپردازی در اتاق خواب

 نورپردازی مناسب در دکور داخلی اتاق خواب

حتما توجه داشته باشید که نوع نورپردازی های اصلی و فرعی شما ، اختلالی در آرامشتان ایجاد نکند. از ترکیب نورهای آبی و زرد برای فضای اتاقتان بهره بگیرید و نورهای آبی را ، برای آباژورها در نظر بگیرید. این نور بستر مناسبی برای خواب شما فراهم می آورد.

تابلو در اتاق خواب

تابلو در اتاق خواب

محل مناسب تابلوها در دکور داخلی اتاق خواب

تنها نکته ی مهم این است که ، تابلوهای خود را بالای تختتان نصب نکنید. این موضوع به لحاظ ایمنی صحیح نیست. در صورت نصب ، تختتان را با فاصله از دیوار قرار دهید. همچنین انتخاب نوع تابلوی مناسب در اتاق خواب اهمیت دارد.

می توانید عکس های خصوصی خود را ، برای این فضا انتخاب کنید و یا بسته به سلیقه ی خود از یک اثر هنری استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که طرح های شلوغ و رنگ های تند ، در پس زمینه ی خود نداشته باشند که برای شما پرش فکری و اغتشاش عصبی را به همراه خواهد داشت.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

رنگ مناسب در دکور داخلی اتاق خواب

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب ، همواره جزئی از انتخابات ویژه برای دکوراسیون محسوب می شود که این انتخاب تاثیر خیلی مهمی بر آرامش روانی فرد دارد.

رنگ های تند و پر انرژی مانند نارنجی و قرمز به صورت متعادل برای فضای اتاق کودک مناسب اند اما ، برای اتاق خواب رنگ هایی مثل: رنگ سفید ، رنگ آبی ، رنگ صورتی و رنگ لیمویی بسیار مطلوب و بی نظیر است.
منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.