دکوراسیون به سبک مدرن

سبک مدرن دکوراسیون و نشانه های آن در منزل

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

شاید این واژه آن قدر به گوشتان خورده باشد که فکر کنید همه چیز را درباره آن می دانید اما من به شما می گویم هنوز خیلی چیزها درباره این سبک و به خصوص نشانه های آن در طراحی دکوراسیون داخلی نمی دانید که بدون شک برایتان جذاب خواهد بود. با دکوراتور همراه باشید تا مختصری درباره نشانه های سبک مدرن دکوراسیون حرف بزنیم.

مقالات مرتبط

دانلود رایگان اینفوگرافیک سبک مدرن

سبک مدرن چیست؟

این سبک در میانه قرن بیستم از اواسط دهه ۱۹۴۰ میلادی تا سال ۱۹۷۰ رواج پیدا کرد. زیبایی ساده و بدون پیچیدگی این سبک از تمایل به حرکت آمریکا به سوی دوران مدرن که بعد از جنگ اتفاق افتاد برخاست و طراحی را از دریچه جدیدی تعریف کرد.

چرا سبک مدرن؟

تاکید این سبک بر فرم های شسته رفته، الگوهای معاصر، مصالح طبیعی و یک جریان یکپارچه بین فضاهای داخلی و خارجی، ترکیبی از آسایش واقعی و شیک بودن به ارمغان می آورد. ظاهر این سبک بین طبیعت و تصنع یعنی آنچه به صورت طبیعی در دنیا وجود دارد و آنچه ساخته دست بشر است پل می زند.

جریان بین فضاهای داخلی و خارجی در سبک مدرن دکوراسیون

این ایده شاید اکنون جالب به نظر برسد اما در دهه ۱۹۵۰ ایده زندگی در درون و بیرون برای آمریکایی های متوسط، چالش برانگیز و انقلابی بود. خانه های مدرن آن دوره با آوردن فضاهای داخلی در بیرون و برعکس از مزایای جالبی برخوردار شدند: پنجره های عریض، درب های کشویی، پاسیو ها. این ایده برقراری ارتباط با دنیای طبیعی بود که در هر شرایطی تاثیر مثبتی بر روی فرد داشت.

سبک مدرن دکوراسیون

سبک مدرن دکوراسیون

سبک مدرن دکوراسیون را به منزل خود بیاورید: اگر امکانات، فضا و اشتیاق برداشتن یک دیوار یا نصب یک پنجره بزرگ شیشه ای را دارید، دست به کار شوید. اما شما همچنان بدون تخریب زیاد می توانید به زیبایی بیرون را به درون منزل خود بیاورید. پنجره ها را عریان رها کنید تا هیچ چیزی مانع چشم انداز شما به بیرون نباشد یا نورگیر سقفی نصب کنید. از این ساده تر هم این است که به سراغ کاغذ دیواری یا اشیای دیگری با شکل و شمایل طبیعی بروید.

مبلمان آیکونیک در سبک مدرن دکوراسیون

سبک مدرن دکوراسیون به خاطر مبلمان و اشیای نوآورانه با تولید انبوه بسیار منحصر به فرد است. به جرأت می توان گفت در هیچ دوره ای به اندازه این دوره نمی توان به هنرمندان و طراحان نامی در حوزه طراحی لوازم خانگی برخورد. مبلمان و اشیای تک آنها ظاهر سبک مدرن را به خوبی تعریف می کند.

سبک مدرن

سبک مدرن

این مبلمان های خاص معمولا گران هستند، اما بدل ها و کپی های آنها نیز همان ظاهر را به منزل شما می دهند یا می توانید تنها به یک قطعه زیبا در فضای منزل تان بسنده کنید و با قطعات دیگری که الزاما مربوط به آن دوره نیستند آن را کامل کنید.

خطوط ساده، فرم های خالص در سبک مدرن دکوراسیون

فضاهای داخلی مدرن دارای سبک ارگانیک هستند و زندگی را سخت نمی گیرند و این ویژگی ها در سازه و تزیینات آنها نیز منعکس شده است. مبلمان و نقشه های طبقه فقط در فرم های مورد نیاز شکل گرفته اند و هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیر ضروری ندارند.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن

با قرار دادن مبلمان و اشیا با فرم های جذاب در محوریت یک اتاق ساده، آنها را به نمایش بگذارید. برای مثال این صندلی ها با طراحی خاص یک نقطه کانونی خیره کننده در این اتاق ایجاد کرده اند که به موازات آنها آثار هنری روی دیوار خودنمایی می کنند.

الگوهای گرافیکی در سبک مدرن

هندسه های برجسته، منحنی های قدرتمند و نقوش نا آشنا به دکوراسیون مدرن یک جذابیت گرافیکی قوی می دهند. پارچه های سنگین و بافت دار مانند کرباس و کشباف های پشمی به وزن و سنگینی نقش ها و الگوها می افزایند.

الگوهای گرافیکی سبک مدرن

الگوهای گرافیکی سبک مدرن

پارچه هایی با طرح های آن دوره هم چنان طرفدار دارند و تولید می شوند. ضمن اینکه در بین پارچه های متنوع امروزی حتما با الگوهایی از این قبیل برخورد خواهید کرد.

نورپردازی تأکیدی در سبک مدرن دکوراسیون

نورپردازی سبک مدرن به فضا حال و هوایی نمایشی می دهد. با وجودی که فرم های لوازم روشنایی و لامپ های این دوره خود دارای جذابیت هنری هستند اما عملکرد همچنان در اولویت است. در این فضا نقوش کاغذ دیواری در هماهنگی با چراغ روشنایی انتخاب شده اند.

نورپردازی تأکیدی

نورپردازی تأکیدی

لوازم روشنایی در سبک مدرن آنچنان قدرتمند اند که می توان آنها را مرکز توجه فضا تبدیل کرد ولی سعی کنید در یک فضا از بیش از یک مدل استفاده نکنید.

آشپزخانه های براق و صیقلی در سبک مدرن

آشپزخانه های دوران مدرن تمایل به نمایش آینده داشتند. آنها با لوازم براق و نمایشی جدید، رنگ های درخشان و سطوح عصر فضا، ساده و با لبه های برش خورده طراحی شده بودند. قوانین سادگی: درب های ورقه ای کابینت، لبه های ساده کانتر ها، مصالح غیر شلوغ.

آشپزخانه براق و صیقلی

آشپزخانه براق و صیقلی

شما به راحتی می توانید به آشپزخانه خود ظاهری مدرن بدهید. فقط کافی است درب های قاب دار کابینت را با مدل های بدون قاب جایگزین کنید، کف را با مشمع یا چوب پنبه کفپوش کنید یا لمینیت هایی با الگوهای روشن و سرامیک های رنگی برای دیوار بین کابینت انتخاب کنید.

آثار هنری سبک مدرن

در دوران مدرن هنرمندان خلاق بسیاری روی کار آمدند که روش های نوینی در هنر خلق نمودند که البته تکمیل کننده این سبک پیشگام بودند. آثار هنری آنها کاملا متفاوت از آثار هنری پیشینشان بود.

آثار هنری سبک مدرن

آثار هنری سبک مدرن

امروزه آنقدر از نمونه های اصلی و آثار برجسته تقلید شده است که شما به راحتی از طریق آنلاین یا مراجعه به هر فروشگاه لوازم هنری می توانید آنچه را می خواهید بیابید.

رنگ های خنثی و رنگ های روشن در دکوراسیون مدرن

رنگ های گرم و زمینی که بیشتر از چوب های طبیعی بر می خیزند در مرکزیت ترکیب رنگی سبک مدرن قرار دارند. با این وجود می توان سایه هایی از رنگ های غلیظ را به این ترکیب رنگی اضافه نمود.

رنگ های خنثی و روشن در دکوراسیون

رنگ های خنثی و روشن در دکوراسیون

بهترین چیزی که درباره رنگ های دوران مدرن می توان گفت این است که آنها قوانین زیادی ندارند. می خواهید رنگ خرمالویی و آلویی را ترکیب کنید؟ دست به کار شوید. هر رنگی با این سبک همخوانی دارد.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.