پارتیشن ها و جداکننده ها

پارتیشن ها و جداکننده ها ، نجات دهنده فضاهای پلان باز!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

پارتیشن ها و جداکننده ها ، ابزاری هوشمندانه به جای ناحیه بندی با کف سازی یا مبلمان هستند که تفکیک بهتر و قابلیت ذخیره سازی بیشتری را فراهم می آورند. دکوراتور در این مطلب ، ۸ شیوه معرفی می کند که با پارتیشن ها می توان از یک فضای پلان باز ، فضایی فوق العاده ایجاد کرد. با ما همراه باشید.

مقالات مرتبط

پارتیشن پلکسی گلاس ، این دیوارهای دکوراتیو نیاز به تزیین ندارند!

ترفندهای دکوراسیون

تغییر به سمت فضاهای نشیمن با پلان باز ، به دلایل بسیاری از جمله بزرگ تر به نظر رسیدن فضا و انعطاف در چیدمان مبلمان اتفاق افتاد. صرف نظر از مزایای این فضاها ، آن ها با ناراحتی هایی نیز همراه بوده اند. مثل: پیچیدن بوی غذا در فضای نشیمن ، کاهش فضای نگهداری وسایل و چالش های طراحی دکوراسیون چنین فضاهایی.

پارتیشن ها و جدا کننده ها ، ابزاری هوشمندانه به جای ناحیه بندی با کف سازی یا مبلمان هستند که تفکیک بهتر و قابلیت ذخیره سازی بیشتری را فراهم می آورند.

در عین حال مانند دیوارهای صلب ، نور را مسدود نکرده و فضای پلان باز را از بین نمی برند. دکوراتور در این مطلب ۸ شیوه معرفی می کند که با پارتیشن ها می توان از یک فضای پلان باز ، فضایی فوق العاده ایجاد کرد. با ما همراه باشید.

گیاهان در پارتیشن

گیاهان در پارتیشن

۱. تمایز بین فضاها با پارتیشن ها و جداکننده ها

در هنگام برنامه ریزی برای قرار دادن پارتیشن ، کاربری فضاها را در نظر بگیرید. برای مثال: این پارتیشن جعبه-مانند ، یک راهرو ایجاد کرده و آشپزخانه و غذاخوری را از مسیر اصلی ، بدون مسدود کردن نور و خراب کردن وسعت سقف تیردار ، جدا نموده است.

ردیف گیاهان در داخل جعبه ، ظاهر پارتیشن را لطیف کرده ، در حالی که اگر به صورت معمولی در این دکوراسیون به سبک صنعتی استفاده می شد ، تا این حد تأثیر نداشت.

پارتیشن دیوار مانند

پارتیشن دیوار مانند

۲. ایجاد عمق و جذابیت با پارتیشن ها و جداکننده ها

گاهی پارتیشن هایی مانند دیوار در فضاهای پلان باز ، توهم فضاهای متمایز را در ذهن ایجاد می نمایند. در حالی که آشکارا آن ها را تفکیک نمی کنند. یک دیوار صلب در این فضا می توانست مسدودکننده باشد اما در عوض پارتیشن های عمودی باریک در کنار حفظ ظاهر مینیمال ، عمق و جذابیت به فضا می بخشند.

شومینه به عنوان پارتیشن

شومینه به عنوان پارتیشن

۳. ایجاد نقطه کانونی با پارتیشن ها و جداکننده ها

شما می توانید به طور هم زمان ، هم به ایجاد یک پارتیشن و هم ایجاد یک نقطه ی کانونی ، فکر کنید. برای مثال: در این تصویر این شومینه در حالی که آشپزخانه و فضای نشیمن را تفکیک کرده ، تبدیل به نقطه ای مرکزی و کانونی در کل فضا شده است.

پارتیشن ساخته شده از پنجره

پارتیشن ساخته شده از پنجره

۴. نمایش سلیقه شخصی با پارتیشن ها و جداکننده ها

در هنگام انتخاب جداکننده ، به سبک دکوراسیون فضای خود توجه کنید. آیا سبک منزل تان معاصر و براق است؟ آیا می خواهید پارتیشن با فضا ترکیب هماهنگی داشته باشد یا نقطه ای کانونی و منحصر به فرد باشد؟ این پارتیشن ساخته شده از پنجره های تغییر کاربری داده شده ، به این فضای صنعتی مدرن ، شخصیت بیشتری بخشیده است.

کمد لباس و پارتیشن

کمد لباس و پارتیشن

۵. پارتیشن ها و جداکننده های چندکاره

در یک فضای کوچک با پلان باز که فضای ذخیره سازی محدود است ، یک دیوار جداکننده ی ضخیم که می تواند شلف ها ، کابینت ها یا کشو ها را در بر بگیرد ، بسیار ارزشمند است.

این پارتیشن که در واقع کمد لباس است ، بهترین انتخاب برای این اتاق خواب می باشد. چراکه فضای ذخیره سازی فراهم کرده ، برای سرویس بهداشتی حریم ایجاد می کند و مانع انتشار نور تابیده شده از پنجره ی سقفی در کل فضا نمی شود.

کابینت به عنوان پارتیشن

کابینت به عنوان پارتیشن

۶. کابینت به عنوان پارتیشن و جداکننده

جداکننده ها می توانند به سادگی یک کابینت باشند. این قطعه ی درخشان ، با ظرافت فضای غذاخوری را تفکیک کرده و در عین حال ، فضای ذخیره سازی کافی برای دسترسی راحت به ظروف را فراهم نموده است.

پارتیشن پارچه ای

پارتیشن پارچه ای

۷. پارتیشن ها و جداکننده های پارچه ای

جداکننده ها الزاما نباید صلب و غیرقابل حرکت باشند. بدین منظور پرده ها بسیار رویایی هستند که هرگاه دوست داشته باشید آنها را بسته و هروقت بخواهید آنها را باز می کنید. در یک اتاق محدود نیز شما می توانید با پرده ای ساده ، کنج خلوت خود را داشته باشید.

پارتیشن صلب

پارتیشن صلب

۸. جداکننده ها و پارتیشن های صلب

یک فضای بزرگ که از یک انتهای خانه تا انتهای دیگر آن ادامه دارد ، منجر به چالش های زیادی در طراحی داخلی می شود. یک دیوار باریک که به هیچ دیوار دیگری متصل نیست ، در کنار تفکیک فضاها ، محلی برای نصب تابلو و قرار دادن مبلمان در جلوی خود فراهم می آورد.

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.