دکوراسیون مطب

طراحی مطب دندانپزشکی بدون درد در تهران!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

تجربه حضور در یک دندان پزشکی که به هر سمتش می نگری آرامش را به عمق جانت تزریق می کند شاید خواسته خیلی از ما باشد. مطب دندانپزشکی ظفر به معماری رضا نجفیان یکی از همین دندان پزشکی های خواستنی است. با دکوراتور همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار آن سری بزنیم.

مقالات مرتبط

۵ نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مطب ، پزشکان بخوانند!

مشخصات عمومی پروژه مطب دندانپزشکی ظفر

  • نام پروژه: مطب دندانپزشکی ظفر
  • موقعیت: تهران ، ایران
  • معمار: رضا نجفیان
  • سال طراحی: ۱۳۹۱
  • سال ساخت: ۱۳۹۲
مطب دندانپزشکی

مطب دندانپزشکی

  • کاربری: اداری
  • کارفرما: آقای دکتر هاشمی
  • مساحت پروژه: ۸۰ متر مربع
  • عکاس: رضا نجفیان
مطب دندانپزشکی ظفر

مطب دندانپزشکی ظفر

ایده اصلی طراحی داخلی مطب دندانپزشکی ظفر

پاک ، پویا و پوشیده در لفافی سپید. ترکیبی با شکوه از آنچه در ذهن کاربر تصویرگر آرامش و شفا است ایده اصلی طراحی داخلی دندانپزشکی ظفر را شکل داده است. پروژه ای به مساحت ۸۰ متر مربع واقع در خیابان دستگردی که طی چهار ماه نامتوالی به انجام رسیده است.
طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

اولویت های طراحی

خلق فضایی که احساس آرامش و پاکیزگی را در عین دوری از رخوت و سکون در ذهن مخاطبان بیدار سازد از نخستین اولویت های طراحی این پروژه بوده است. فرآیند شکل یابی فضا با حذف دیوارها و جدا کننده های موجود و افزودن لفافی سپیدگون بر جداره های موجود و شکل بخشیدن به آن آغاز می شود.
طراحی مطب دندانپزشکی

طراحی مطب دندانپزشکی

هندسه حاکم بر طرح

لفافی که کلیه فضاهای طرح را در بر گرفته و چون بومی عناصر فضا بر آن نقش یافته اند. هندسه حاکم بر طرح با بهره گیری از الگویی یکسان برای شکل دهی به اجزا از شکاف های نورپردازی شکل یافته بر سقف تا فرم های نشسته بر جایگاه مبلمان ، بیانی همگون و یک دست را در کلیه فضاها به ارمغان آورده است.
طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

خطوط افقی که از لحظه پا نهادن به ورودی حرکتی سیال بر جداره ها را تداعی می­ کنند به تدریج با تابی ظریف طاقچه های نورپردازی ، مبلمان فضای انتظار و پذیرش را شکل می­ دهند. دگردیسی متناوب این منحنی ها که گاه خطوطی نشسته بر جداره و گاه احجامی برجسته اند در هر نقطه از فضا مخاطب را با طیفی وسیع از ترکیبات بصری مواجه می نماید.
طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

آنچه در ابتدای ورود چون خطی صاف به نظر می­ رسد گامی آن سوتر به قامت حجمی مواج رخ می نماید.  قفسه­ ها ، کمدها و سایر اجزای جنبی در ترکیبی هماهنگ با هندسه حاکم بر فضا در جداره ها ادغام شده اند تا آنجا که دریچه های سیستم تهویه مطبوع نیز با پیروی از هندسه حاکم بر طرح ، ساختی ویژه یافته اند.
دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

ارتفاع محدود سقف و ابعاد کوچک فضا در میان رنگ سپید جداره ها و خاکستری خنثی سطوح افقی پنهان شده اند تا ادراکی مطلوب تر از حس فضا را برای کاربران به ارمغان آورند. در فضای انتظار ، حضور رنگ مایه های خنثی ، بستری است برای تأکید بر رنگ هایی که کاربران با حضورشان به فضا هدیه می­ کنند. این سکوت بصری در اتاق های معاینه با حضور رنگ سبزی با طراوت و  آرامش بخش جایگزین گشته است.
دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.