طراحی داخلی رستوران

رستوران باسکت ، شاهکار معمار ایرانی در کالیفرنیای آمریکا!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

خلق آثار ارزشمند معماری توسط معماران برجسته فقط محدود به یک ملت و یک فرهنگ نمی شود. معماری که بینشش رشد یافته می تواند نیاز هر فرهنگ و ملتی را برآورده کند. فرقی نمی کند این معمار در ایران باشد یا هر کشور دیگری ، او تا جایی که می تواند زیبا خلق می کند. یکی از این معماران ایرانی که استعداد سرشارش را در خارج از ایران به نمایش گذاشته ، هوتن احمدی همدانی است که دکوراتور در این مطلب می خواهد به یکی از پروژه های او در کالیفرنیای آمریکا بپردازد.

مقالات مرتبط

رستوران ریواس ولنجک با نمایی از شیشه های بازیافتی!

مشخصات کلی پروژه رستوران باسکت

  • معمار: شرکت طراحی هوتن و همکاران (هوتن احمدی همدانی)
  • موقعیت: نیوپورت بیچ ، کالیفرنیا ، آمریکا
  • تاریخ: ۱۳۹۳
  • مساحت: ۴۵۰ متر مربع
  • وضعیت: ساخته شده
  • کارفرما: جان رید
رستوران باسکت

رستوران باسکت

رستوران باسکت در قلب یک شهر شلوغ قرار گرفته و هدف آن ، دعوت افراد به یک مکان انبار غله مانند منحصر به فرد است که می توانند مدتی از زندگی های شلوغ روزمره شان فاصله گیرند.

طراحی رستوران باسکت

طراحی رستوران باسکت

طراحی این پروژه با این دیدگاه آغاز شد که ویژگی ها و کیفیت های یک مزرعه روستایی را در مرکز یک شهر مدرن به کار گیرد. در نتیجه با استفاده از آنچه در گذشته زیبا به نظر می رسید و مواد و مصالح قدیمی ، یک محیط درخشان و خاطره انگیز ایجاد شد.

طراحی دکوراسیون رستوران باسکت

طراحی دکوراسیون رستوران باسکت

استفاده از مصالح اصلاح شده و بازیافتی

سعی رستوران باسکت در این بود تا ساختمانی سبز باشد که به همین منظور بیشتر از مصالح اصلاح شده و بازیافتی استفاده شد. در ضمن این فضا می خواست از سیستم تولید غلات نیز الهام بگیرد.

معماری رستوران باسکت

معماری رستوران باسکت

چالش طراحی این پروژه ، تعداد محدود متریال های پایدار بود که به جای تسلط طراحی بر انتخاب مصالح ، باعث دیکته کردن گونه خاصی از طراحی می شد. استفاده محتاطانه از مصالح ، نورپردازی و مبلمان برای حفظ شخصیت کانونی رستوران لازم و ضروری بود.

معماری داخلی رستوران باسکت

معماری داخلی رستوران باسکت

رستوران باسکت از مصالح بازیافت شده با تکنیک های مختصر و مفید ساخت و ساز برای نشان دادن صنعت غلات استفاده کرد. در این فضا با تقویت محتاطانه چراغ های روشنایی ، درخشش و حسی از انبار غله ایجاد شد.

مصالح رستوران باسکت

مصالح رستوران باسکت

خلق محیط های داخلی و بیرونی به اثربخشی نمایشی رستوران کمک کردند. اکنون باسکت به منزله یک تونل زمان است که هر روزه به افراد بسیاری سلام می کند و به آن ها فرصت تجربه مناظر روستایی را در قلب یک شهر شلوغ می دهد.

طراحی رستوران

طراحی رستوران

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.