روشنایی و نورپردازی نشیمن

۱۰ ایده برای روشنایی دکوراسیون نشیمن های تاریک

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

همه ما فضاهایی در خانه خود داریم که از نور کمی برخوردارند. از طرف دیگر اکثر ما به نقاط آفتاب گیر دلپذیر منزل مان گرایش داریم و از فضاهای تاریک دوری می کنیم. پرده های سنگین ، فرش های تیره و رنگ و نقاشی نامناسب ، همه می توانند در ایجاد روشنایی در یک فضا تأثیرگذار باشند. اگر می خواهید در طول روز از روشنایی فضاهای نشیمن خود بیشتر بهره ببرید به این بیندیشید که چه کارهایی بدین منظور می توانید انجام دهید. دکوراتور ۱۰ پیشنهاد برای شما دارد که به حضور هر چه بیشتر نور در دکوراسیون منزل تان کمک می کند.

مقالات مرتبط

دکوراسیون خانه تاریک خود را روشن کنید ، ۸ ایده ساده و هوشمندانه!

۱. حواستان به پرده های نشیمن باشد!

برای روشنایی دکوراسیون نشیمن هنگام آویزان کردن پرده ها برای ایجاد محرمیت یا ظاهر زیبا در فضا ، مراقب باشید مانع رسیدن نور ارزشمندی که از شیشه می تابد ، نشوید. این یعنی حواستان به بلند بودن میله پرده باشد که بتوانید پرده ها را تا بیرون از قاب پنجره عقب بکشید.

روشنایی دکوراسیون نشیمن

روشنایی دکوراسیون نشیمن

۲. سبک اسکاندیناوی ( تمام سفید ) به دکوراسیون نشیمن خود بیاورید!

زمینه های رنگی تمام سفید الهام گرفته از شمال اروپا برای روشنایی دکوراسیون نشیمن هایی که کمبود نور دارند ، هم به روز هستند و هم مقرون به صرفه. اندکی اکسسوری های سیاه احساس یکنواختی را از نشیمن شما دور می کند و سبک تک رنگ دکوراسیون داخلی شما را تکمیل می نماید.

نورپردازی دکوراسیون نشیمن

نورپردازی دکوراسیون نشیمن

۳. برای روشنایی دکوراسیون نشیمن انعکاس ایجاد کنید!

برای بازتاب نور به یک فضای تاریک از یک آینه بزرگ استفاده کنید. آن را در مقابل یا به صورت عمود بر پنجره قرار دهید تا حداکثر میزان درخشش در فضا ایجاد شود.

نورپردازی نشیمن

نورپردازی نشیمن

۴. از شیدهای نازک و سبک برای پوشش پنجره ها و روشنایی دکوراسیون نشیمن استفاده کنید!

اگر حفظ حریم و امنیت در نشیمن برایتان مهم است از شیدهای حریر برای پوشش پنجره ها استفاده کنید که بدون از بین بردن روشنایی ، دید را می بندند. می توانید شید رول های ساده سفید انتخاب کنید یا شیدهای رومن که از کتان یا نخ های شل بافت درست شده اند.

روشنایی نشیمن

روشنایی نشیمن

۵. پرده های سنگین برای پنجره های نشیمن را فراموش کنید!

اگر نمی خواهید از شید استفاده کنید ، نظرتان درباره پرده های حریر شیک و مدرن چیست؟ این پرده های بسیار نازک بدون از دست دادن نور زیاد ، یک حالت روحانی به این نشیمن بخشیده اند. برای بیشترین تأثیرگذاری پرده ها را تا سقف بالا ببرید.

پنجره نشیمن

پنجره نشیمن

۶. برای روشنایی دکوراسیون نشیمن از نورپردازی مؤثر و مناسب استفاده کنید!

نورپردازی مؤثر بخش مهمی از دکوراسیون هر نشیمن و به خصوص فضاهایی است که کمبود نور طبیعی دارند. ترکیبی از روشنایی های سقفی ، کف و رومیزی را امتحان کنید. آباژورها را به عنوان اکسسوری استفاده نمایید و به خاطر داشته باشید تقارن بسیار اثربخش است.

نورپردازی

نورپردازی

۷. جدا کننده ها را در نشیمن حذف کنید!

تأثیر حذف دیوارهای جدا کننده بین فضاها را در نظر بگیرید. مثلا اگر بین فضای غذاخوری و نشیمن تان جداکننده ای دارید ، در صورت امکان آن را حذف کنید. در این صورت نور در فضاهای بیشتری جریان می یابد.

جدا کننده ها

جدا کننده ها

۸. از درب های شفاف در نشیمن استفاده کنید!

اگر نمی خواهید جداکننده های بین فضای نشیمن با فضاهای دیگر را حذف کنید اما همچنان خواستار نور و روشنایی هستید ، درب های صلب و توپر را با درب های شیشه ای جایگزین کنید.

درب های شفاف

درب های شفاف

۹. اشیای براق و بازتاب کننده به دکوراسیون نشیمن خود بیاورید!

آینه های دیواری تنها اکسسوری های بازتاب کننده نور نیستند که شما می توانید در فضاهای تاریک استفاده کنید. به دنبال قطعات دیگر درخشان فلزی یا شیشه ای باشید. این میزهای نقره ای ، درخشش زیادی به این فضا بخشیده اند ، مخصوصا در ترکیب با دیگر برجستگی های براق اتاق و روکش های فوق العاده نرم مبل ها.

اشیای براق و بازتاب کننده

اشیای براق و بازتاب کننده

۱۰. از منسوجات روشن در دکوراسیون نشیمن استفاده کنید!

اگر دوست ندارید فضای نشیمن تان رنگ پریده به نظر برسد ، بدون حذف رنگ در بخش های دیگر ، تنها منسوجات را به رنگ های روشن یا سفید انتخاب کنید. در این مورد حواستان باشد پارچه هایی با قابلیت شستن انتخاب نمایید.

منسوجات روشن

منسوجات روشن

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.