ویلای فاطمه معتمد آریا

طراحی ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا در جاجرود!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اصولا طراحی برای قشر هنرمند جامعه پروسه ای چالش برانگیز است. در طراحی ویلای شیشه ای جاجرود برای فاطمه معتمد آریا و همسرشان آقای حامد نیاز کارفرمایان هنرمند پروژه ، ویلای کوچکی در نزدیکی تهران بود تا در اوقات فراغتشان به آنجا بروند. تلاش گروه معماری به سرپرستی محمدرضا قدوسی نیز در همین راستا بوده است تا اثری معمارانه خلق کنند که هویتش را از سبک زندگی و شخصیت آن‌ ها بگیرد. با دکوراتور همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار آن سری بزنیم .

مقالات مرتبط

ویلای شیشه ای کایاسیمون

مشخصات عمومی معماری و طراحی ویلای شیشه ای جاجرود

  • موقعیت: جاجرود ، تهران ، ایران
  • معمار: محمدرضا قدوسی
  • کارفرما: فاطمه معتمد آریا
  •  سال: ۱۳۸۹
طراحی ویلای شیشه ای

طراحی ویلای شیشه ای

طراحی ویلای شیشه ای

برای طراحی این پروژه بهترین راه شناخت آن ها ، مطالعه نوشته های آقای حامد و تماشای بازی های خانم معتمد آریا بود. از خلال این جستجوها به وجه مشترک ممتاز کارهای هر دو رسیدیم که « سادگی » ، « شفافیت » و « خوانایی » است و هر چه هست به زبانی آشنا و روان ارایه می شود. از همین رو در ویلای آن ها نیز ، آبژه ها که همان فضاها و عناصر داخلی اند و موضوعات که همان فعالیت ها هستند به صورت خوانا و با ظاهری خالص در کنار یکدیگر می نشینند.

ویلای شیشه ای

ویلای شیشه ای

هندسه بنا

هندسه بنا به عنوان ابزار معماری با تکیه بر همین موضوع ، ساده و ناب انتخاب شده است. تکان های ناچیزی که در این نظم هندسی ایجاد شده به خانه جان می بخشد و آن را همچون ساکنانش ، « پویا » می نمایاند. از سویی آنچه هنر این دو هنرمند یعنی سینما و نویسندگی را به یکدیگر متصل می کند « متن و کتاب » است. این وجه مشترک شاخصه اصلی مکانی می شود که این دو را کنار یکدیگر قرار می دهد. کتابخانه ای از بافت متخلخل آجری ساده اما نو ، در بین فضاها می دود و کتاب‌ ها ، فضا را می پوشانند.

ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا

ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.