نمادهای فنگ شویی

نمادهای فنگ شویی برای دکوراسیون انرژی بخش

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

فنگ شویی تاریخچه ای کهن و معنایی غنی دارد و نمادهای آن تاثیر بسیاری در دکوراسیون دارند. چینی ها و افرادی که با فرهنگ آسیای شرقی آشنا هستند ، از عناصر شناخته شده در چین برای فنگ شویی منزل خود استفاده می کنند.امروز در دکوراتور به معرفی نمادهای فنگ شویی می پردازیم.

مقالات مرتبط

دکوراسیون با فنگ شویی

فنگ شویی

فنگ شویی تاریخچه ای کهن و معنایی غنی دارد و نمادهای آن تاثیر بسیاری در دکوراسیون دارند. چینی ها و افرادی که با فرهنگ آسیای شرقی آشنا هستند ، از عناصر شناخته شده در چین برای فنگ شویی منزل خود استفاده می کنند.

برای افرادی با فرهنگ های دیگر ، استفاده از نماد های هم معنای جایگزین ، شناخته تر و قابل قبول تر است. به طور مثال: برای ما ایرانیان آب و آینه بسیار آشنا و صمیمی است. شیشه های رنگی ، پنجره های چوبی ، سفال و هرآنچه به طبیعت نزدیک است ، همیشه در فرهنگ ایرانی به کار برده شده است.

بنابراین اگر نمادهای فنگ شویی را با سلیقه ی خود هماهنگ نمی بینید ، به دنبال جایگزین آن بگردید. امروز در دکوراتور به معرفی نمادهای فنگ شویی مانند : آینه ، آبنما ، بادزنگ ، آکواریوم ، گیاه بامبو ، گل ها و سنگ های کریستال می پردازیم. با ما همراه باشید.

کریستال در فنگ شویی

کریستال در فنگ شویی

کریستال در اصول فنگ شویی

کریستال ها برای افزایش انرژی استفاده می شوند. این نماد یکی از قدیمی ترین المان های به کار برده شده در فنگ شویی است. کریستال ها را می توان هم در خانه و هم در محل کار استفاده کرد.

تعداد، شکل و رنگ کریستال ها دارای معنای خاصی هستند. استفاده از کریستال های نوک تیز در فنگ شویی توصیه نمی شود. برای انتخاب شکل کریستال ها ، معمولا اشکال تراش دار ، قطره ها و قلب ها را جلوی پنجره ها آویزان می کنند تا باعث تلالو نور شوند.

آینه در فنگ شویی

آینه در فنگ شویی

آینه در اصول فنگ شویی

آینه ها موارد استفاده بسیاری دارند. آینه ها نمادی از انرژی عنصر آب هستند. آینه ها فضا را بزرگتر جلوه می دهند و به آن بعد می بخشند. محل قرار گیری آینه ها در دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد.

در فنگ شویی آینه ها را به سه بخش تقسیم می کنند: آینه های تخت در اشکال گرد ، بیضی و چهار گوش با قاب های چوبی یا فلزی ، آینه های مقعر که معمولا در فضای خارجی استفاده می شوند و آینه های محدب که در فضای خارجی استفاده می شوند ، ولی در صورتی که قاب زیبایی داشته باشند ، می توان آن ها را در فضای داخلی نیز استفاده کرد.

بامبو در فنگ شویی

بامبو در فنگ شویی

بامبو در نمادهای فنگ شویی

بامبو دوست داشنتنی ترین و مشهورترین گیاه در فنگ شویی است. اگر تصمیم دارید این گیاه زیبا را در خانه و یا محل کار خود نگهداری کنید ، باید گیاهان کاملا سالم ، قوی و سبز پر رنگ را انتخاب کنید.

شاخه های زرد و ناسالم را دور بریزید. یک گلدان بامبو هر پنج عنصر را با خود به همراه دارد. خود گیاه نمادی از عنصر چوب است سنگ هایی را داخل گلدان قرار دهید تا عنصر خاک را تقویت کند. آب داخل گلدان بیانگر عنصر آب است که باید همیشه تازه و تمیز باشد.

برای افزودن عنصر آتش ، یک روبان قرمز را به ساقه ی یکی از بامبوها ببندید. اگر گلدان از جنس شیشه یا چینی ، سفال یا سرامیک است ، یک سکه یا مجسمه ی کوچک فلزی را داخل آن قرار دهید تا عنصر فلز این ترکیب کامل شود.

آبنما در فنگ شویی

آبنما در فنگ شویی

آبنما در نمادهای فنگ شویی

آبنماها یکی از محبوب ترین ابزارهای فنگ شویی هستند. آبنماها در شکل ها ، اندازه ها و جنس های مختلف در بازار ها موجود هستند. حتی ساختن آن ها نیز آسان کم هزینه است. انواع مختلف آن برای استفاده در داخل منزل ، حیاط یا باغ ، روی میز ، متصل به دیوار و یا استاده یافت می شوند.

برای اینکه آبنما انرژی مثبت به خانه بدهد حتما لازم نیست که ظاهری شرقی داشته باشد. بهترین قسمت ها برای قرار دادن آبنما ها ضلع شرق ، جنوب شرق و شمال خانه است.

قسمت جنوبی خانه به دلیل حاکمیت عنصر آتش ، برای قرار دادن آبنما مناسب نمی باشد. از آب نماهای بی صدا برای فضای داخلی خود استفاده کنید. با قرار دادن چند کریستال یا سنگ و اضافه کردن رایحه های خوشبو ، انرژی آن را افزایش دهید.

بادزنگ در فنگ شویی

بادزنگ در فنگ شویی

بادزنگ در اصول فنگ شویی

یکی از محبوب ترین ابزار در فنگ شویی بادزنگ ها هستند. معمولا آن ها را باید در حیاط و بالکن نصب کرد تا با حرکت باد به صدا درآیند ، ولی استفاده از آنهادر داخل خانه نیز متداول است. انواع فلزی آن که دارای شش یا هشت لوله یا زنگ هستند ، برای استفاده در قسمت شمال غربی خانه مناسب اند.

بادزنگ های فلزی را می توان در غرب ، شمال غربی و شمال آویزان کرد. انواع چوبی و بادزنگ های ساخته شده از نی های بامبو را ، باید در شرق و جنوب شرقی بیاویزید. بادزنگ های سفالی و چینی که نشانگر عنصر خاک هستند ، در قسمت جنوب غربی ، شمال شرقی ، شرق و جنوب شرقی قابل استفاده اند.

آکواریوم در فنگ شویی

آکواریوم در فنگ شویی

آکواریوم در نمادهای فنگ شویی

استفاده از آکواریوم در فنگ شویی می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد. قرار دادن آن در مکان مناسب نیز دارای اهمیت است. آکواریوم به خوبی می تواند تلفیقی از پنج عنصر را در خانه شما فراهم آورد.

آب درون آکواریوم نشانه ی عنصر آب ، گیاهان نشانه ی عنصر چوب ، فلز به کار برده شده در ساختار آن نشانه ای از عنصر فلز ، شن و سنگ ریزه ها بیانگر عنصر زمین و رنگ های مایان بیانگر عنصر آتش اند.

مناسب ترین محل برای قرار دادن آکواریوم ها ، قسمت جنوب شرقی خانه است اما قرار گیری در بخش های شمالی و غربی نیز مانعی ندارد. هرگز آکواریوم ها را در اتاق خواب و یا آشپزخانه قرار ندهید زیرا باعث تقویت انرژی های ناخواسته می شود.

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.