رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی جلوه طبیعت

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون امکانات بی شماری به شما می‌ دهد و با هر رنگ دیگری توانایی ترکیب کردن را دارد. بنابراین اگر می‌ خواهید پرنده خلاقیت در شما به پرواز دربیاید ، باید مقداری رنگ سبز را به فضای زندگی و یا اتاق کار خود اضافه کنید.

 مقالات مرتبط

رنگ سبز و ترکیب های با طراوت آن در دکوراسیون منزل

 

رنگ سبز  در دکوراسیون

 سبز متمایل به طوسی ، سبز زیتونی ، سبز متمایل به زرد ، سبز یشمی و بسیاری دیگر در کنار هزاران سایه مختلف این رنگِ زیبا نشان‌دهنده گستره بی‌ مرز این رنگ هستند و بی‌ دلیل نیست که رنگ سبز بعد از رنگ آبی به عنوان محبوب‌ ترین رنگ دنیا شناخته می‌ شود. لئاتریس ایسمن (Leatrice Eisman) ، مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون می‌ گوید که « رنگ سبز فراوان‌ ترین رنگ در طبیعت است و چشم انسان از هر رنگ دیگری در بین طیف‌ های رنگی ، بیش‌ تر رنگ سبز را در طبیعت می‌بیند. » این مسئله باعث می‌ شود که کار کردن با رنگ سبز در خانه دشوار شود ، چرا که چشم ما به این رنگ در طبیعت عادت کرده و در نتیجه انتخاب بین طیف‌ های مختلف رنگ سبز کار سختی می‌ شود. 

 رنگ سبز بهاری در کنار صورتی

رنگ سبز آن‌ قدر محبوب است که در کل سال ۲۰۱۳ به عنوان فراگیر ترین و محبوب‌ ترین رنگ سال شناخته شد. با تمام این اوصاف ، در این مطلب دکوراتور می خواهد در مورد رنگ سبز و استفاده از آن در فضای داخلی خانه با شما صحبت کند. این مطلب را بخوانید و از ایده‌ های موجود در آن در طراحی  دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید. اکنون که به پیشواز روز های بهاری می رویم ، این رنگ می‌ تواند به خانه شما حال و هوایی بهاری بدهد.

رنگ سبز در مرکز چرخه رنگ قرار دارد و زرد گرم را با آبی خنک متعادل می‌ کند. رنگ سبز معمولا تداعی‌ کننده جوانی ، تولد دوباره ، توازن ، و آرامش است. با این حال ، در برخی از فرهنگ‌ های آسیایی ، رنگ سبز نماد بیماری است ، به همین دلیل به کار بردن رنگ‌ مایه‌ های قرمز در کنار این رنگ می‌ تواند حس و حال بیمار گونه آن را از بین ببرد.

رنگ سبز بهاری و صورتی

رنگ سبز بهاری و صورتی

همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌ کنید ، این اتاق دارای یک رنگ سبز بهاری در کنار رنگ صورتی است. این دو رنگ دارای میزان اشباع و ته‌ رنگ یکسانی هستند و به همین دلیل حس و حالی جوانانه و شاداب را در فضا ایجاد کرده‌اند.

رنگ سبز زمردی در دکوراسیون

رنگ سبز زمردی

رنگ سبز زمردی

کاربرد رنگ سبز

در فرهنگ آز تک‌ ها ( یک تمدن سرخ‌ پوستی در آمریکای مرکزی و کشور مکزیک ) رنگ سبز به عنوان رنگ وفا داری شناخته می‌ شود ، چرا که پر های کوئتزل ( quetzal: نوعی پرنده ) به رنگ سبز است و این پرنده در بین این قبایل و به ویژه رئیس قبیله جایگاه ویژه‌ ای دارد. در فرهنگ هندو از رنگ سبز زمردی برای تنظیم کردن چاکرای قلب یا نقطه انرژی به منظور رها شدن آزادانه عشق از درون فرد استفاده می‌ شود. 

یک تیم پژوهشی که توسط روانشناس دانشگاه مونیخ با نام استفان لیچتنفلد ( Stephanie Lichtenfeld ) هدایت می‌ شد در سال ۲۰۱۱ پژوهشی انجام داد و طی آن گزارش کرد که فقط مقادیر اندکی رنگ سبز « نوعی از پردازش باز ( ذهنی ) و خالص که برای انجام کارهای خلاقانه به آن نیاز است » در انسان تحریک می‌ شود و در نتیجه این نوع فعالیت بهتر انجام می‌ شود… رنگ سبز در دکوراسیون در فعالیت‌ های نو آورانه تاثیرگذار است ، اما هیچ اثری در فرایند های تحلیلی ندارد. »

بنابراین اگر می‌خواهید پرنده خلاقیت در شما به پرواز دربیاید ، باید مقداری رنگ سبز را به فضای زندگی و یا اتاق کار خود اضافه کنید.

رنگ سبز در اتاق کار

رنگ سبز در اتاق کار

رنگ سبز در آشپزخانه

متخصص رنگ آنجلا رایت ( Angela Wright ) می‌گوید: « رنگ سبز چشم انسان را به‌گونه‌ ای تحت تاثیر قرار می‌‌دهد که او بدون آن‌ که متوجه شود آرام می‌ شود. رنگ سبز در مرکز چرخه رنگ قرار گرفته و به همین دلیل رنگ توازن و تعادل است. اگر به جهان پیرامون خود توجه کنیم و در طبیعت نگاه کنیم ، متوجه حضور فراوان رنگ سبز می‌ شویم و این خود نشانه‌ ای بر اهمیت این رنگ است. »

رنگ سبز در آشپزخانه

رنگ سبز در آشپزخانه

این‌که رنگ سبز در دکوراسیون تداعی‌ کننده رشد و تازگی است و قدرت آن در ایجاد خلاقیت ، این رنگ را بسیار مناسب فضای آشپزخانه می‌کند ؛ فضایی که قرار است در آن وعده‌ های غذایی خوشمزه و جذاب پخته شود. 

اسکار وایلد گفته است : « من به طرز عجیبی عاشق رنگ سبز هستم. رنگی که در انسان‌ ها همیشه نشانه‌ ای از فطرت هنرمندانه دارد و در ملل مختلف نشانه‌ ای از آسان‌ گیری است ، آسان‌ گیری که ممکن است گاهی تبدیل به سقوط اخلاق شود. »

رنگ سبز در کتابخانه

رنگ سبز در کتابخانه

اگر مطالعه تفریح اصلی شماست ، یک اتاق سبز رنگ می‌تواند فضای بسیار خوبی برای این کار باشد. به عکس بالا توجه کنید و ببینید که چقدر این کتابخانه سبز رنگ با کاناپه‌ ای که به رنگ سبز متمایل به طوسی است ، ترکیب زیبایی ایجاد کرده است.

فنگ شویی رنگ سبز

 فنگ‌ شویی رنگ سبز در دکوراسیون بیان‌ کننده عنصر چوب است و گزینه بسیار خوبی برای تقویت سلامتی و توازن زندگی خانوادگی است. طبق پژوهشی که توسط دونال لیرد (Donald A.‎ Laird) ، روانشناس رنگ ، انجام شده ، این رنگ هم‌ چنین می‌تواند به ما نیرویی دوباره ببخشد و خستگی را کاهش دهد.

رنگ سبز در سرویس بهداشتی

رنگ سبز در سرویس بهداشتی

رنگ سبز ملایمی که در عکس بالا از آن استفاده شده است ، بسیار مناسب روزهای تعطیلی است که می‌ خواهیم برای زمانی طولانی در درون وان فرو برویم. تنالیته‌ های خنثی در کنار مقادیر اندکی رنگ قرمز که در چرخه رنگ ، رنگ مکمل سبز است ، ترکیب فوق‌العاده زیبایی ایجاد کرده است.

در دوربین‌ های مکان‌ یاب مخصوص شب از رنگ سبز استفاده می‌ شود و این موضوع دلیل بسیار خوبی دارد : رنگ سبز رنگی است که چشم انسان بسیار به آن حساس است.

رنگ سبز در اتاق خواب

رنگ سبز در اتاق خواب

همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید ، از رنگ سبز در دکوراسیون این خانه استفاده شده تا همچون پلی باشد بین فضای بیرون خانه و فضای درون. فضا سبز بیرون پنجره پیوند خوبی با رنگ‌ های سبز موجود در اتاق ایجاد کرده‌اند و باعث به وجود آمدن یک ارتباط بصری موثر بین درون و بیرون خانه شده‌اند.

البته رنگ سبز با اکولوژی ( بوم شناسی ) مترادف است ، بنابراین اگر خیلی دوست ندارید از رنگ سبز در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید ، گل‌ ها و گیاهان را جایگزین کنید. با ایجاد یک دیوار زنده ( دیوار گیاهی ) یا هر نوع گل و گیاه سبز رنگ ، طبیعت را وارد فضای زندگی خود کرده و از این طریق هم به طبیعت نزدیک شوید و هم در زندگی خود توازن ایجاد کنید.

رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز در طراحی داخلی

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.