فنگ شویی محوطه و فضای بیرونی

فنگ شویی محوطه بیرونی ، ۱۰ ایده انرژی بخش

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

این باور چینی به ما می آموزد که با چیدمان درست مبلمان ها و تجهیزات فضاهای داخلی خانه ، انرژی مثبت را در خانه به گردش درآوریم. اما آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که فنگ شویی می تواند شامل حال طراحی محوطه و کلا فضای بیرونی خانه تان هم بشود؟ قطعا شما هم از شنیدن این حرف شگفت زده شده اید. پس با دکوراتور تا انتهای این مطلب همراه باشید تا ببینیم چگونه می توانیم قوانین فنگ شویی را به طراحی محوطه و فضای بیرونی خانه مان بیاوریم.

مقالات مرتبط

فنگ شویی با گیاه ، از انرژی گل ها غافل نشوید!

برای این که بتوانید فنگ شویی را به باغ و محوطه بیرونی خانه تان بیاورید نیاز به ۴ عنصر دارید. دقیقا همان طور که برای آوردن فنگ شویی در دکوراسیون داخلی خانه به یک سری عناصر و لوازم نیاز دارید. این عناصر عبارتند از : خاک ، آتش ، فلز و آب که در ادامه هر کدام را با هم بررسی می کنیم.

فنگ شویی محوطه بیرونی

فنگ شویی محوطه بیرونی

خاک ( زمین ) در فنگ شویی محوطه بیرونی خانه

نماد زمین را می توانید به وسیله تخته سنگ های طبیعی ، مجسمه های نمادین به باغ تان بیاورید. این عناصر را باید در مرکز باغ و محوطه بیرونی خانه تان قرار دهید. همچنین بهتر است طراحی این قسمت دایره وار صورت بگیرد تا پخش انرژی توسط آن به خوبی صورت بگیرد. یادتان باشد در فنگ شویی هر نکته ای که ذکر می شود مهم است.

فنگ شویی محوطه خانه

فنگ شویی محوطه خانه

آتش در فنگ شویی محوطه بیرونی خانه

آتش نماد روشنایی و گرما است و وجود آن در طراحی محوطه و فضای بیرونی خانه تان بسیار مهم است. یکی از مشخص ترین راه هایی که می توانید آن را به دکوراسیون داخلی خانه تان بیاورید ساختن یک گودال آتش است. فرقی نمی کند که در سردترین فصل سال هستید یا گرم ترین فصل ، به هر حال برای این که انرژی “چی” که در فنگ شویی بسیار مهم است به محوطه بیرونی تان مهمان شود باید آن را هر روز برای دقایقی روشن کنید.

فنگ شویی محوطه

فنگ شویی محوطه

فلز در فنگ شویی محوطه بیرونی خانه

شاید از وجود این عنصر در این بین کمی متعجب شوید اما بد نیست بدانید که فلز نماد استقامت است ، پس وجودش می تواند به شما کمک کند. این عنصر را می توانید به عنوان یک المان دکوری به فضا اضافه کنید ، درست مانند عکس زیر.

فنگ شویی حیاط

فنگ شویی حیاط

آب در فنگ شویی محوطه بیرونی خانه

آب دوست داشتنی ترین عنصر در فنگ شویی و مخصوصا فنگ شویی محوطه بیرونی خانه است. دستتان هم برای آوردن این عنصر جذاب و لطیف باز است. استخر ، آبنما ، مجسمه های سنگی و خلاصه هر آنچه را که فکر می کنید می تواند عنصر آب را به فضای بیرونی خانه تان بیاورد. البته دقت کنید که آب نباید راکد باشد و در هر چهار جهت اصلی باغ باید در گردش باشد. جالب است که بدانید این روش در باغ سازی ایرانی کاربرد داشته است.

فنگ شویی حیاط خانه

فنگ شویی حیاط خانه

از قدرت تضاد در فنگ شویی محوطه بیرونی خانه استفاده کنید

اگر این جمله برایتان گنگ و نا مفهوم است بهتر است که نماد معروف یینگ و یانگ را به یاد آورید. این نماد تشکیل شده است است از یک دایره که با مرز منحنی واری از هم جدا شده اند. شما هم می توانید از الگوی این خط منحنی در طراحی محوطه بیرونی و فضای بیرونی استفاده کنید. بهتر است تا جای ممکن حصار کشی ها با این الگو شکل بگیرد ، درست همانند شکل زیر.

فنگ شویی فضای بیرونی خانه

فنگ شویی فضای بیرونی خانه

در فنگ شویی فضای بیرونی تعادل را حفظ کنید

فرقی نمی کند که می خواهید دکوراسیون داخلی خانه تان را فنگ شویی کنید یا فنگ شویی را به محوطه بیرونی خانه تان بیاورید. در هر صورت باید تعادل را حفظ کنید. به طور مثال اگر فضایی تاریک دارید ، سعی کنید با نورپردازی آن را به تعادل برسانید.

فنگ شویی فضای بیرونی

فنگ شویی فضای بیرونی

وسایل اضافی را دور بریزید

یادتان باشد محوطه بیرونی خانه را با انباری اشتباه نگیرید. حتی در انتهای مسیرهایی که دید ندارد هم نباید این وسایل را دپو کنید. اگر گلدان های شکسته دارید و یا تجهیزات باغبانی تان را نگهداری می کنید باید برای آن ها جایی به غیر از باغ و محوطه بیرونی تان پیدا کنید. سرتاسر مسیرهای باغ و محوطه بیرونی باید تمیز و دارای روشنایی باشد و مقصد مشخصی داشته باشند.

فنگ شویی در طراحی محوطه

فنگ شویی در طراحی محوطه

محوطه بیرونی تان را نورپردازی کنید

وقتی هوا تاریک می شود این نورپردازی ها هستند که محوطه باغ و فضای بیرونی خانه تان را از شر نیروهای بد در امان نگه می دارند. البته باید توجه داشته باشید که این نورپردازی ها باید به صورت هماهنگ با هم باشند ، در یک خط مستقیم و ترجیحا قرینه تا بتوانند فنگ شویی را در درست ترین حالت ممکن بر قرار کنند.

نورپردازی محوطه

نورپردازی محوطه

انتخاب گیاهان مناسب برای فنگ شویی فضای بیرونی

انتخاب گیاه در فنگ شویی بسیار مهم است. به خصوص در فنگ شویی باغ و محوطه بهترین گیاهانی که می توانید برای این کار استفاده کنید ، بامبو و رز هستند. بهتر است از استفاده گیاهانی مانند کاکتوس خودداری کنید. دیگر گیاهانی که می توانید انتخاب کنید عبارتند از: نیلوفر آبی ، مگنولیا و ارکیده.

گیاهان محوطهگیاهان محوطه

گیاهان محوطه

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.