رفع نم توالت و سرویس بهداشتی

رفع نم توالت و سرویس بهداشتی ، چه باید کرد؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

ایجاد شرایط تهویه مناسب و کافی در هر فضای مرطوبی الزامی است. یک تهویه مناسب می تواند با بخار و نم مبارزه کند و آن را از بین ببرد و به این طریق از ایجاد کپک ، فاسد شدن و زوال سطوح جلوگیری کند. رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب همیشه بهترین گزینه بوده است. اگر بین رطوبت فضای سرویس بهداشتی و دیوارهای خارجی سدی لحاظ نکرده باشید باید منتظر صدمات ساختاری جدی و پوسته پوسته شدن رنگ دیوارها باشد. بنابراین برای رفع نم و رطوبت باید سریعا اقدام کرد. با دکوراتور همراه باشید تا با هم راهکارهای رفع نم توالت و سرویس بهداشتی را بررسی کنیم.

مقالات مرتبط

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

رفع نم توالت

ساده ترین نوع تهویه هوا و رفع نم توالت و سرویس بهداشتی روش طبیعی آن یعنی استفاده از پنجره است. اگر سرویس بهداشتی خانه شما پنجره دارد شانس آوردید زیرا به راحتی می توانید ساعاتی از روز آن را باز بگذارید تا هوای تازه به داخل و هوای داخل به خارج منتقل شود و همچنین نور خورشید به داخل راه یابد و سبب از بین بردن رطوبت شود. اما اگر از این فرصت بهره مند نیستید باید از روش های دیگر برای تهویه هوای سرویس بهداشتی استفاده کند.

رفع نم توالت

رفع نم توالت

انواع سیستم های تهویه هوا

به طور کلی سه نوع تهویه هوا وجود دارد:

  • هواکش های چرخشی
  • سیستم تهویه هوا داکتی
  • هواکش های مجازی خارج کننده
سیستم های تهویه هوا

سیستم های تهویه هوا

هواکش های چرخشی

همان طور که از نامشان پیداست این فن ها می توانند هوا را در فضا به چرخش در آورند. در این حالت هوای داخل به خارج نمی رود اما سبب می شود تا رطوبت موجود از روی سطح زمین از بین برود و فضا خشک شود. از نظر قوانین ساخت و ساز آپارتمان های مسکونی ، وجود فن یا هواکش در سرویس بهداشتی ، چه در سرویس بهداشتی هایی که تهویه طبیعی ندارند و چه در سرویس بهداشتی هایی که دارای پنجره هستند لازم و ضروری است. زیرا ممکن است در برخی زمان ها مانند روزهای زمستانی باز گذاشتن پنجره برای تهویه هوا امکان پذیر نباشد.

هواکش چرخشی

هواکش چرخشی

سیستم تهویه هوا داکتی

در این نوع از سیستم تهویه ، هوای مرطوب از طریق داکت ( مجرایی که لوله تاسیساتی ، هواکش ها و … در آن تعبیه می شوند و تا بام ساختمان بالا می رود ) به خارج از ساختمان منتقل می شود.

سیستم تهویه هوا داکتی

سیستم تهویه هوا داکتی

هواکش های مجازی خارج کننده

این هواکش ها را می توان در هر قسمت از سقف یا روی دیوار نصب کرد که به صورت مجزا با فضای خارج در ارتباط هستند. نکته ای که در نصب این هواکش ها باید مد نظر قرار دهید این است که از سمت خارج دارای درپوشی کلاهک دار باشد.

هواکش مجازی خارج کننده

هواکش مجازی خارج کننده

انواع سیستم گرمایش فضا

یکی دیگر از سیستم هایی که هر سرویس بهداشتی باید به خوبی از آن برخوردار باشد سیستم گرمایشی مناسب است.

سیستم گرمایش فضا

سیستم گرمایش فضا

 سیستم گرمایش از کف

این نوع سیستم هم به مقدار زیادی از به هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند و هم هیچ فضایی را اشغال نمی کند و کاملا نامرئی است. در این سیستم یا از آب گرم یا سیم های الکتریکی استفاده می شود که این عناصر کف را گرم و گرما را به تدریج به کل فضا منتقل می کند و در رفع نم توالت و سرویس بهداشتی بسیار مناسب است. کاشی های سرامیکی ، سنگ و چوب بهترین ماده برای کفپوش با وجود این نوع سیستم گرمایشی می باشد.

سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش انگشتان پا

در این سیستم دریچه در قسمت های بی استفاده و پرت مانند زیر کابینت روشویی قرار می گیرد و گرمای خوشایندی را تولید و به فضا منتقل می کند و کاشی های سرد را گرم می کند و زمانی که در مقابل آن می ایستید احساس گرما به شما دست می دهد.

سیستم گرمایش انگشتان پا

سیستم گرمایش انگشتان پا

سیستم گرمایش حوله خشک کن ها

حوله خشک کن یا حوله گرم کن ها یکی دیگر از سیستم های گرمایش در سرویس بهداشتی های جدید است که تا حد زیادی سبب رفع نم توالت و سرویس های بهداشتی می شود. حوله خشک کن ها دو نوع دارند. نوع سنتی که با چرخش آب گرم در سیستم گرم شده و نوع دوم که نوع الگتریکی است که برای گرم شدن باید به برق وصل شود.

سیستم گرمایش حوله خشک کن

سیستم گرمایش حوله خشک کن

لامپ های حرارتی

لامپ های حرارتی از دیگر راه ها برای گرم کردن فضای سرویس بهداشتی و رفع نم توالت است. این لامپ ها معمولا روی سقف نزدیک و یا خارج از کابین دوش نصب می شوند.

لامپ حرارتی

لامپ حرارتی

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.