کرم قهوه ای

دکوراسیون کرم قهوه ای منزل مریم ، خانه ای گرم و صمیمی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

غرب تهران ، محله ای ساکت و آرام است و البته باید بگویم جمعیت زیادی در این منطقه زندگی می کنند. این محله نسبت به مرکز شهر قدمت کم تری دارد و بعدها به تهران اضافه شده است. کم تر گذر من به این قسمت از تهران می افتد و این دلیلی می شود که بیش تر اوقات راه خود را گم کنم. ظهر تابستان است و هوا بسیار گرم. پرسو جو کنان به محل رسیدم. دقیقا آخرین خانه انتهای یک کوچه بن بست ، خانه کرم قهوه ای مریم عظیمی است. جلوی در منزل می رسم کمی به قد و قواره خانه نگاه می کنم به نظر خانه قدیمی است و شاید حدود بیست سال از عمرش گذشته است. زنگ را فشار می دهم ، بانویی با صدای مهربان می گوید خوش آمدید ، بفرمایید داخل.مقالات مرتبط

طراحی داخلی لوکس ، خانه ای رویایی در قلب تهران!

خانه ای گرم و دوست داشتنی به رنگ کرم قهوه ای

پله ها را بالا می روم تا به طبقه دوم برسم. مریم با لبخندی بر روی لبانش به من خوش آمد می گوید. پسر کوچکش ماکان با یک ماشین کنترلی که جلوتر از خودش می آید وارد می شود و به من سلام می کند. خانه ی گرمی به نظر می رسد و چیدمان زیبا و خاصی دارد. از صاحبخانه اجازه می گیرم تا به اطراف خانه نگاهی بیاندازم. او حدود ۸ سال است که ازدواج کرده و این دکوراسیون ثمر این مدت زندگی مشترک است. بدون اغراق می گویم که توقع داشتم این منزل برای بانویی میانسال باشد نه خانمی جوانی که مدت خیلی زیادی هم نیست که زندگی مشترک خود را آغاز کرده است.

دکوراسیون ساده و شیک پذیرایی به رنگ کرم قهوه ای

مبلمان کلاسیک با روکش شیری رنگ و فرم قهوه ای پذیرایی و تزئینات اطراف آن بسیار ساده و شیک به نظر می رسد. پرده پذیرایی بسیار زیبا است و فرشتگانی که بالا بر روی چوب پرده سوار هستند نقش ونگار خاصی به پرده داده است. ظروف هماهمنگی که روی میزها چیده شده است جلای خاصی به اطراف می دهند. کف پارکت با فرش های طوسی و آبی روشن تضاد خوبی را ایجاد کرده اند.

میز نهارخوری هشت نفره کنار شومینه خودی نشان می دهد و کنار همان میز صندلی گهواره ای قرار تاب میخورد.

پذیرایی

پذیرایی

میز نهارخوری

میز نهارخوری

بازسازی منزل کرم قهوه ای

مریم می گوید این خانه کاملا بازسازی شده است. وی با هیجان ادامه می دهد که دیوارها را تا جایی کنده بودیم که به تیرآهن های ساختمان رسیدیم. او از هیجان و اشتیاقی که برای درست شدن خانه اش داشت برای می گوید و اضافه می کند گاهی خودم هم برای کمک به ساختمان می آمدم و وردست اوستا کار که یکی از آشنایان ما بود دوغاب گچ درست می کردم تا خانه ام زودتر آماده شود.

مریم می گوید بعد از تمام شدن بازسازی خانه و خرید وسایل جدید و لوسترهای نو ، من و همسرم به خانه بازگشتیم تا لوسترها را نصب کنیم که ناباورانه متوجه شدیم زنجیر یا قطعه ای که لوسترها را روی سقف نگه میدارد نصب نشده است. همان لحظه به سقف نگاهی انداختم و دیدم که با ام دی اف طراحی شده است و حتما تمام آن ها را از هم جدا کردند تا توانستند قطعه را سر جای خود بگذارند. اما مریم ادامه می دهد خوشبختانه برق کار به منزلشان آمده و توسط یک میل گرد لوسترها را نصب کرده و دوباره کاری انجام نگرفته. مریم می گوید  در حال حاضر خانه ام ، بهترین جایی است که کنار خانواده ام آرامش را حس می کنم.

لوستر

لوستر

دکوراسیون آرامش بخش نشیمن کرم قهوه ای

سری بزنیم به نشیمن با مبل های راحتی زیبایی که رنگ قرمز آن با چشم بازی می کند و فضای شادی به منزل داده است. ساعت ایستاده بزرگی در گوشه حال و تلوزیونی که بر روی دیوار نصب شده است مانند نشیمن اکثر خانه ها است. قاب عکس های سفید رنگ و آباژورهای کوچک سفید روی میز تلویزیون هماهنگی به جایی با رنگ مبل ها دارد و فضا را تلطیف کرده است. هال همان طور که باید باشد به نظر می رسد، نرم و راحت هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ بصری.

دکوراسیون آرامش بخش نشیمن

دکوراسیون آرامش بخش نشیمن

برای روشن تر شدن توضیحات خود درباره نشیمن خانه باید بگویم این گونه مبلمان طوری طراحی شده اند که وقتی از آن ها استفاده می کنیم احساس آرامش و راحتی می کنیم  و البته مریم با استفاده از دکور هرچند ساده ولی با انتخاب درست حس آرامش را برای کسی که از آن فضا استفاده می کند صد چندان کرده است. زیرا که به محض نشستن در آن قسمت از خانه ، اشیاء سفید رنگ با خطوط منحنی که هر کدام باعث آرامش ما می شود به چشم می خورند.

مبلمان

مبلمان

دکوراسیون متفاوت آشپزخانه کرم قهوه ای

آشپزخانه خانه به طور عجیبی طراحی شده است که البته باید بگویم که تمام این طراحی های منزل سلیقه بانوی خانه است. آشپزخانه ای متفاوت با تمام آشپزخانه هایی که تا به حال دیده ام. تنها چیزی که می توانم درباره این بخش از خانه بگویم همین است و بهتر است این تفاوت را در عکس ها ببینید.

آشپزخانه

آشپزخانه

دکوری زیبا

دکوری زیبا

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب های کرم قهوه ای

مریم دراتاق خواب خودش از رنگ کرم و قهوه ای استفاده کرده است که هم خوانی زیادی با پارکت ها دارند. همان طور که می دانید برای داشتن آرامش و خوابی راحت بهتر است در اتاق خواب از رنگ های متضاد استفاده نکنید.

اتاق خواب

اتاق خواب

چیز دیگری که در اتاق خواب نظر مرا به خود جلب کرد میزی در گوشه اتاق بود که مریم تمام یادگاری های مراسم نامزدی و عروسی خود را بر روی آن نگه داشته است.

یادگاری

یادگاری

اتاق خواب پسر خانواده با طرح مورد علاقه بچه ها ( باب اسفنجی ) طراحی شده و رنگ سبز در آن غالب است که رنگی شاد و زیبا برای اتاق بچه است.

اتاق خواب پسر خانواده

اتاق خواب پسر خانواده

منبع :

چیدانه

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.