فرش ورودی آپارتمان

بهترین فرش ورودی آپارتمان های امروزی!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

ورودی ها یکی از مهمترین فضاهای دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. این فضا به عنوان اولین فضایی که کاربر با آن مواجه می شود باید حالت دعوت کننده داشته باشد تا بتواند تاثیر خوبی در بدو ورود برای کاربران داشته باشد. در فضای ورودی معمولا مبلمان و عناصر روتینی همچون جاکفشی و چوب رختی و… وجود دارد که پیش تر در رابطه با آنها با شما صحبت کرده ایم. امروز در دکوراتور می خواهیم انواع فرش مناسب برای فضای ورودی را با هم بررسی کنیم.

مقالات مرتبط

بهترین فرش های ایرانی را بشناسیم!

فرش ورودی آپارتمان

وقتی فضای ورودی شما را راهرویی عمیق و باریک تشکیل داده است بهترین انتخاب فرش برای این فضا فرش های رانر مانند است که فضای راهرو شما را بپوشاند و کاربر را به سمت فضای اصلی مانند نشیمن هدایت کند. توجه داشته باشید که برای بزرگ تر جلوه دادن این فضا آینه ها می توانند به خوبی برای شما کارساز باشند. برای روح بخشیدن به فضای کم نوری مانند راهروی ورودی استفاده از نورپردازی و انتخاب رنگ قرمز و تم ایرانی برای فرش بسیار هوشمندانه بوده است.
فرش ورودی

فرش ورودی

انتخاب فرش ورودی

در انتخاب فرش ورودی دقت کنید که فرش شما ساده و ترجیحا بدون پرز باشد. این کار به شما کمک می کند تا برای تمیز کردن آن دچار مشکل نشوید، فرش های پرز بلند و روشن غالبا آلودگی و کثیفی را زودتر به خود جذب و نمایان می کنند به همین منظور بهتر است از فرش هایی با پرز های کوتاه و ساده که به سادگی قابل شست و شو می باشند برای این فضا استفاده کنید.
انتخاب فرش ورودی

انتخاب فرش ورودی

هماهنگی با فضا

گاهی فضای ورودی شما باز است و با فضایی مانند نشیمن ادغام شده است. در این موارد بهتر است فرشی را که با مبلمان و فرش نشمین هماهنگ و به اصلاح ست است را برای این فضا انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این هماهنگی می تواند در زمینه طرح و رنگ باشد. نیاز نیست در نوع بافت و یا جنس با فرش نشیمن شما هماهنگ باشد.
فرش فضای ورودی

فرش فضای ورودی

فضاهای کوچک

در چنین فضاهایی که ورودی با نشیمن ادغام شده است و به اصطلاح فضای ما کوچک است بهتر است به حضور یک فرش برای این فضا بسنده کنیم و تا جای ممکن فضا را مفروش نکنیم چرا که مفروش کردن کامل فضا باعث می شود فضای شما کوچک تر از اندازه واقعی خودش به نظر برسد.
دکوراسیون ورودی

دکوراسیون ورودی

سرویس بهداشتی در نزدیکی فضای ورودی

در بسیاری از خانه های امروزی فضای سرویس بهداشتی در نزدیکی فضای ورودی قرار دارند به همین منظور بهتر است فرش این دو بخش یکپارچه انتخاب شود. این کار به فضای ورودی شما شخصیت می بخشد و از طرفی عمل پادری را برای سرویس بهداشتی شما به خوبی اجرا می کند.
پادری

پادری

پادری در فضای ورودی

همان طور که در بند قبل توضیح داده شد بهتر است برای فضای ورودی که با سرویس بهداشتی ادغام شده است از یک فرش استفاده کنید. حضور یک پادری در فضای ورودی این چنینی چهره جذابی را برای دکوراسیون شما به وجود نخواهد آورد مگر آنکه این پادری ها برای درب های دیگر هم تکرار شوند تا فضا مذکور شخصیت یکپارچه ای پیدا کند.
پادری در فضای ورودی

پادری در فضای ورودی

در چنین فضایی که ورودی با نشیمن ادغام شده است و سرویس بهداشتی با این دو فضا همجوار است انتخاب پادری هماهنگ با فرش و مبلمان انتخاب هوشمندانه ای است.
پادری هماهنگ با فرش و مبلمان

پادری هماهنگ با فرش و مبلمان

کفپوش به شکل فرش

با طراحی کفپوش ها به شکل فرش می توانید فضای ورودی خود را منحصر به فرد طراحی کنید. در واقع با مرزبندی کفپوش ها و طراحی آنها مانند یک فرش می توانید ظاهر دعوت کننده و جذاب را به آن ببخشید بی آنکه دردسرهای تمیز کردن فرش ورودی را داشته باشید.
کفپوش به شکل فرش

کفپوش به شکل فرش

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.