نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی ، ۱۰ راهکار آسان!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

ممکن است تمیز کردن ماشین ظرفشویی برای شما کار پر اهمیتی به نظر نرسد اما کارشناسان خانه داری عقیده دارند که هر چهار تا شش هفته باید اقدام به تمیز کردن و جرم گیری ماشین ظرفشویی نمایید تا مانع از کاهش کارایی دستگاه و مسدود شدن مسیرهای جریان شست و شو شوید. این تمیز کردن در واقع شامل از بین بردن ذرات مواد غذایی ، تفاله های صابون شست و شو و کاهش میزان آهک جمع شده در فضای دستگاه می باشد. با دکوراتور همراه باشید تا با هم مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی را دنبال کنیم.

مقالات مرتبط

خرید ماشین ظرفشویی ، کدام بهتر است؟

مرحله اول نگهداری و جرم گیری ماشین ظرفشویی

در مرحله نخست حرارت آب را بررسی کنید. بهترین دما برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن فضای داخل ماشین ظرفشویی حدود ۴۹ درجه سانتیگراد است. بهترین روش برای تنظیم دمای آب استفاده از انگشتان است! انگشت خود را در آب فرو ببرید ، اگر توانستید بیشتر از ۲ ثانیه انگشت خود را در آب نگه دارید شما نیاز دارید تا دمای آب را مقدار بیشتری بالا ببرید. پس در مرحله اول آب مصرفی خود را روی این دما تنظیم کنید.

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

مرحله دوم نگهداری و جرم گیری ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی خود را خاموش کنید و فیلتر آن را خارج کنید. در مدل های امروزی ماشین های ظرفشویی به جای فیلتر از استوانه جدا شونده ای در پایین دستگاه استفاده می شود که هنگام شست و شو ظروف مواد غذایی که احیانا روی ظروف باقی مانده اند داخل آن محبوس می شوند و با تخلیه آن به سادگی می توانید مانع از کاهش عملکرد دستگاه و ایجاد بوی نامطبوع در فضای ماشین ظرفشویی خود شوید. کافی است آن را جدا کرده ، تخلیه کنید و با آب و مواد شوینده پاکسازی کنید. 

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی

بهتر است این پاکسازی در پایان هر هفته صورت گیرد تا عملکرد بهتری را در دستگاه خود شاهد باشید. حال دوباره فیلتر را در محلش نصب نمایید. توجه نمایید که برای پیدا کردن و جدا کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود کافی است به دفترچه راهنمای آن رجوع کنید و اگر به هر دلیلی دفترچه خود را در دسترس نداشتید از نمایندگی ها و یا خدمات آنلاین کمک بگیرید.

مرحله سوم جرم گیری ماشین ظرفشویی

حالا فضای داخلی دستگاه خود را بازرسی کنید. فضای زیرین قفسه ها به ویژه منطقه ای که نزدیک به محل تخلیه آب است را به دقت بررسی کنید و در صورت لزوم آن را پاکسازی کنید. این مرحله مهمترین مرحله در جرم گیری ماشین ظرفشویی است.

نگهداری ماشین ظرفشویی

نگهداری ماشین ظرفشویی

مرحله چهارم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

بهتر است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مواد شوینده صنعتی استفاده نکنید. با استفاده از یک پارچه و یا اسفنج مرطوب می توانید به سادگی فضای داخلی ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید. شوینده های صنعتی مثل کف صابون ها ممکن است قطعات دستگاه شما را از حالت آکبند خارج کنند و سبب شل شدن پیچ و مهره آن ها و پایین آوردن عمر شوند. استفاده از ترکیبات طبیعی مثل سرکه سفید و آبلیمو و نمک می تواند در این زمینه به شما کمک بسیاری نماید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مرحله پنجم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

شاید از خودتان بپرسید علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی چه می تواند باشد؟ پاسخ شما رسوبات موجود در آب است. در این مرحله باید به حذف رسوبات آهکی و سختی های آب که به صورت ذرات سفید رنگ روی بدنه داخلی و روزنه های آب پاش موجود در این فضا پرداخت چرا که تجمع این رسوبات در طولانی مدت باعث مسدود شدن روزنه ها و فیلتر ماشین ظرفشویی و در نتیجه کدر شدن ظروف شما می شود، برای این کار کافی است از سرکه سفید استفاده کنید و به سادگی رسوبات را از آن ها خارج کنید.

تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی

تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی

مرحله ششم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

همان طور که گفتیم در شست و شو و پاکسازی ماشین ظرفشویی بهتر است از مواد شوینده صنعتی استفاده نشود. در صورت استفاده بهتر است از مواد شوینده با کیفیت بالا استفاده شود ، چه در هنگام شست و شو ظروف و چه در زمان نظافت محفظه  ماشین ظرفشویی.  با این کار علاوه بر بالا بردن کارایی ، عمر دستگاه خود را هم افزایش می دهید.

جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

مرحله هفتم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که حتما پیش از قرار دادن ظروف داخل محفظه ماشین ظرفشویی کاملا تمیز باشند چرا که این عدم نظافت سبب گیر کردن ذراتی مانند استخوان ها ، خلال دندان و هسته های زیتون یا حتی برچسب های ظروف تازه خریداری شده در محفظه فیلتر می شود. حتی ممکن است ظرفی در حین شست و شو شکسته شود ، در این زمان شاید نیاز است که شما فیلتر را تعویض نمایید تا مانع کارکرد صحیح دستگاه نشود.

تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی

تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی

مرحله هشتم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

بهتر است پیش از شروع کار با دستگاه تمام گزینه های دستگاه خود را به خوبی بشناسید. با استفاده از گزینه های مناسب دستگاه خود می توانید به سادگی طول عمر دستگاه خود را بالا ببرید و مانع از ایجاد اشکالات بعدی برای دستگاه خود شوید.

مراحل تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مراحل تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مرحله نهم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

برای چیدمان ظروف در فضای ماشین ظرفشویی حتما از کتابچه راهنما استفاده کنید. این کار به عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی و همچنین شست و شوی بهتر ظروف کمک بسزایی می کند. هم چنین توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما به درستی نصب شده باشد چرا که در صورت نصب نادرست خسارات زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد.

مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی

مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی

مرحله دهم جرم گیری و نگهداری ماشین ظرفشویی

همان طور که گفته شد از درمان های خانگی مانند سرکه می توانید برای حذف بو و لکه های محفظه داخلی ماشین ظرفشویی استفاده نمایید کافی است یک فنجان سرکه را در بخش بالایی ماشین ظرفشویی بپاشید و در بخش پایین آن یک فنجان جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید دستگاه شروع به کار کند. در مدت کوتاهی شاهد تمیزی و از بین رفتن بوهای نامطبوع آن خواهید شد. برای تمیز کردن و از بین بردن رسوبات داخلی ماشین ظرفشویی استفاده از آب پرتقال هم می تواند بسیار موثر باشد.

نحوه نگهداری ماشین ظرفشویی

نحوه نگهداری ماشین ظرفشویی

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.