چیدمان قفسه اسباب بازی ها

قفسه اسباب بازی اتاق کودک تان را جدی بگیرید!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

انتخاب اسباب و وسایل بازی نه‌ تنها برای کودک بلکه برای والدین و سایر افرادی که می‌ خواهند چنین وسایلی را خریداری کنند ، جذاب بوده و حس خوبی را به آن ها القا می‌ کند. اما اینکه چیدمان این ادوات سرگرم‌ کننده در خانه چگونه باشد تا شاخص‌ هایی مانند زیبایی ، جذابیت و مهم‌ تر از آن ایمنی کودک را تامین کند ، خود موضوع دیگری است ؛ روایتی جذاب که می‌ تواند انرژی و نشاط فرزند شما را هنگام بازی و حضور در اتاق یا فضای مربوط به وی چند برابر کند. پس از توصیه‌ های ویژه و کاربردی ما درباره چیدمان قفسه اسباب بازی اتاق کودک غافل نشوید.

مقالات مرتبط

تزیین منزل با اسباب بازی ، کلکسیون اسباب بازی ها

کمد یا ویترین وسایل بازی را کجا بگذاریم؟

بیشتر کمدهایی که خانواده‌‌ ها برای اسباب‌ بازی‌ های فرزند خود تهیه می‌ کنند ، ویترین‌ دار است تا نمای زیبایی به اتاق کودک بدهد؛ بنابراین پیشنهاد می‌ کنم آن را در زاویه‌ ای قرار دهید که دید بیشتری دارد. دیوار روبروی در ورودی اتاق می‌ تواند فضای مناسبی برای این کار باشد اما بسیاری از خانواده‌ ها ترجیح می‌ دهند تخت کودک را در این زاویه قرار دهند. اگر شما نیز چنین عقیده‌ ای دارید ، انتخاب بعدی می‌ تواند فضایی باشد که به محض ورود بیشترین نما را برای فردی که به اتاق وارد شده ، دارد.

قفسه اسباب بازی

قفسه اسباب بازی

باید هنگام خرید کمد یا ویترین مورد پسند خود دقت کنید این وسیله استحکام کافی داشته باشد ؛ پایه‌ هایی قوی و پهنای کافی که اگر کودک شما به هر دلیلی سعی کرد خود را از آن بالا بکشد ، تاب نخورد و لق نزند. یادتان باشد مهم‌ ترین توصیه برای طراحی دکوراسیون و چیدمان مناسب اسباب بازی ها در اتاق کودک توجه به ایمنی کودک است ؛ بنابراین مهیا کردن محیطی برای انجام فعالیت فرزند شما با توجه به سطوح امنیتی لازم نکته کلیدی است که نباید از آن غافل شوید.
قفسه اسباب بازی کودک

قفسه اسباب بازی کودک

کارکردها را در چیدمان اسباب بازی ها جدی بگیرید!

هنگام انتخاب و مهم‌ تر از آن چیدمان وسایل بازی به کارکردها و خطراتی که آن ها دارند ، توجه کنید. به‌ طور واضح‌ تر باید بگویم بهتر است وسایلی مانند تیر و کمان یا مواردی از این قبیل را چندان رها و آزاد در گوشه‌ ای قرار ندهید ؛ زیرا ممکن است خطرساز باشند. اگر به هر دلیلی این وسایل را برای فرزند خود انتخاب کرده‌ اید ، پیشنهاد می‌ کنم آن ها را درون قفسه یا مکانی دور از دسترس قرار دهید تا هر بار که کودک تمایل به بازی با آن را داشت ، از شما برای برداشتن کمک بگیرد. در این صورت شما همیشه هنگام بازی با چنین وسایلی در کنار وی حضور دارید و بر نحوه استفاده از آن نظارت خواهید کرد.

قفسه اسباب بازی اتاق کودک

قفسه اسباب بازی اتاق کودک

چیدمان قفسه اسباب بازی برای آن هایی که چند فرزند دارند!

اگر دو یا سه کودک در خانه دارید که فاصله سنی آن ها موجب شده نوع اسباب‌ بازی‌ هایشان با یکدیگر متفاوت باشد ، بهتر است برای هر یک از فرزندان‌ تان فضایی را طراحی کنید که بدانند آن بخش از اتاق بازی و وسایل بازی‌ ها مختص وی است. اینگونه شاید کمتر سراغ وسایل یکدیگر بروند ؛ زیرا گاهی وسایل بازی کودک بزرگ‌ تر می‌ تواند برای فرزند کوچک‌ تر خطرساز باشد.

چیدمان قفسه اسباب بازی

چیدمان قفسه اسباب بازی

در این شرایط می‌ توانید برای هریک از کودکان خود کمد کوچکی با رنگ متفاوتی را در نظر بگیرید یا اینکه با وسایل تزیینی مانند نرده‌ های رنگی ، کرکره‌ های تزیینی و … محدوده‌ بازی هر یک را مشخص کنید. به این ترتیب هم به آن ها در آموختن مبانی مسئولیت‌ پذیری و مراقبت از اموال‌ شان کمک کرده‌ اید و هم مفهوم مالکیت وسایل و مدیریت چیدمان را به آن ها آموزش داده‌ اید.

چگونه وسایل بازی را در ویترین و قفسه‌ ها بگذاریم؟

 توصیه دیگری که باید به آن توجه ویژه داشته باشید ، این است که وسایل بازی کوچک یا پرمو و کرکی را در دسترس کودک نوپای خود نگذارید و تا جای ممکن قفسه‌ های بالایی کمد یا ویترین اتاق را به آن ها اختصاص دهید. همین‌ طور نباید وسایل بازی سنگین را در طبقات فوقانی قرار دهید چون ممکن است کودک ترغیب به برداشتن آن ها شده و به هر طریقی خود را بالا بکشد تا به آن ها دسترسی پیدا کند. نتیجه این کار سقوط اشیای سنگین روی سر وی خواهد بود.

چیدمان قفسه اسباب بازی کودک

چیدمان قفسه اسباب بازی کودک

پس در مدیریت چیدمان وسایل بازی خطرساز بودن وسایل را با دقت مد نظر داشته باشید ؛ ضمن اینکه وسایلی که طناب یا ریسمان دارند را نیز باید از دسترس فرزند خود دور کنید چون بی‌ توجهی به این موضوع ، خطر پیچیدن به دور گردن و خفگی فرزندتان را تهدید می‌ کند. پس این هشدار را نادیده نگیرید. ریسمان اسباب‌ بازی‌ ها را هم باید باز کنید ؛ حتی بهتر است ریسمان‌ های پرده را هم جمع کرده یا گره بزنید تا وی به آن ها دسترسی نداشته باشد.
چیدمان قفسه اسباب بازی اتاق کودک

چیدمان قفسه اسباب بازی اتاق کودک

سبد بازی ؛ خوب یا بد؟

بسیاری از والدین برای نگه داشتن اسباب‌ بازی‌ های کودک خود سبدی را تهیه و آن را در کنار اتاق قرار می‌ دهند ؛ راهکاری ساده و بدون دردسر که خیلی راحت و به سرعت می‌ توان همه ریخت‌ و ‌پاش‌ های اتاق بازی کودک را با کمک آن سامان داد. اگر شما نیز با شیوه نگهداری از وسایل بازی دم‌ دستی کودک موافق هستید ، پس حواستان باشد سبد بزرگ و بدون دری را انتخاب کنید که منفذهایی برای عبور هوا نیز داشته باشد.

سبد بازی

سبد بازی

اگر هم سبدی که قصد خریداری آن را دارید درب دارد ، باید در آن لولایی باشد و با فشار کمی باز شود. این را گفتم چون بسیاری از کودکان دوست دارند ، زمانی که اسباب‌ بازی‌ هایشان را روی زمین می‌ ریزند ، خودشان داخل سبد بروند ؛ بنابراین توجه به این نکات می‌ تواند سلامت فرزندتان را هنگام بازی تضمین کند.

یک پیشنهاد دیگر

تعبیه قفسه‌ اسباب بازی ها در بخشی از اتاق برای قرار دادن وسایل بازی است که قابلیت دسترسی برای وی را نیز داشته باشد. به این ترتیب کودک می‌ تواند وسیله مورد نظر را برداشته یا در آن قرار دهد؛ فقط همان‌ طور که پیش‌‌ تر عنوان شد ، یادتان باشد درون این قفسه‌ ها باید اسباب‌ بازی‌ های سبک و بدون خطر را قرار دهید.
تعبیه قفسه‌ اسباب بازی

تعبیه قفسه‌ اسباب بازی

قفسه‌ ها می‌ توانند در بخشی از اتاق با توجه به فضایی که در اختیار دارید ، نصب شوند یا دور تا دور اتاق با توجه به سلیقه شما تعبیه شوند تا به‌ راحتی اسباب‌ بازی‌ هایی مانند عروسک ، ماشین و سایر وسایل را در آن قرار دهید ؛ البته قفسه دور تا دور اتاق می‌ تواند به اتاق حس کودکانه بیشتری دهد. کنار پنجره‌ ها نیز فضایی مناسب برای این کار است ؛ البته برای زینت دادن به اتاق خواب کودک می‌ توانید از ترفند قرار دادن عروسک‌ های بزرگ و سبک کنار تخت یا روی آن نیز کمک بگیرید.

در چیدمان قفسه اسباب بازی اتاق کودک به بازی با رنگ‌ ها توجه کنید!

وقتی شما چندین اسباب‌ بازی برای فرزند خود خریداری می‌ کنید به طور قطع هر یک از آن ها رنگ و اندازه خاص خود را دارند؛ مثلا برخی‌ ها بزرگ‌ تر و بعضی‌ ها کوچک‌ تر هستند. درباره رنگ‌ بندی هم باید بگویم که به طور تقریبی همه ادوات بازی کودک رنگ‌ های شادی دارند اما به طور قطع ترکیب رنگ‌ بندی آن ها متفاوت خواهد بود.

چیدمان قفسه های اسباب بازی

چیدمان قفسه های اسباب بازی

یادتان باشد کودکان عاشق رنگ و شاد بودن طیف رنگ‌ بندی هستند؛ بنابراین هنگام خرید و چیدن وسایل این اصل را نیز فراموش نکنید. شما می‌ توانید طیف‌ های یک‌ دست را در یک زاویه یا طبقه ویترین قرار دهید. با این ترفند هم توجه کودک به وسایل بیشتر جلب خواهد شد و هم اسامی رنگ‌ ها را زودتر یاد خواهد گرفت. فراموش نکنید رنگ در تقویت حس بینایی این گروه سنی نقش مهمی دارد.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.