دکوراسیون پذیرایی ایرانی

۱۰ راز چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

همه شما می دانید که فضای نشیمن و اتاق پذیرایی در دکوراسیون منزل یکی از مهمترین بخش ها است چرا که در واقع به عنوان ویترین منزل شما به شمار می آید. بنابراین در تزیین اتاق پذیرایی علاوه بر سلیقه باید به اصول طراحی نیز توجه ویژه ای داشت. به همین منظور امروز در دکوراتور می خواهیم اصول طراحی را در مدل های مختلف چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی بررسی کنیم.

مقالات مرتبط

۲۰ چیدمان پذیرایی ، بهترین مدل ها

مبلمان مدرن در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

با کوچک شدن آپارتمان های امروزی سبک مدرن در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی یکی از سبک های پر طرفدار محسوب می شود. این سبک مدرن را می توانید به سادگی با انتخاب مبلمان مدرن در فضای دکوراسیون خود ایجاد نمایید. مبلمان مدرن، کم جا با شکل های غیر معمول که جلوه منحصر به فردی را برای دکوراسیون اتاق پذیرایی شما به وجود می آورند.

مبلمان راحتی در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

مبلمان راحتی از آن دسته مبلمان محبوبی است که به راحتی می توانید آنها را با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ کنید. این مبلمان با تنوع بی حدشان در طرح و رنگ از دیرباز جلوه گر دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی بودند. اگر در فضای نشیمن خود به دنبال آرامش هستید به سادگی می توانید با کمترین هزینه یکی از این مبلمان را برای فضای داخلی خود تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

چیدمان دکوراسیون پذیرایی

چیدمان دکوراسیون پذیرایی

مبلمان کلاسیک در چیمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

پیش از انتخاب مبلمان کلاسیک برای دکوراسیون اتاق پذیرایی خود بهتر است ابعاد و اندازه های فضای داخلی خود را در نظر بگیرید چرا که تناسب مبلمان کلاسیک با فضای نشیمن شما تا حد زیادی تاثیر بسیاری در جلوه فضای داخلی شما دارد. پس اگر فضای کوچکی دارید انتخاب مبلمان کلاسیک را برای دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی خود فراموش کنید و به سراغ نمونه های راحتی و مدرن بروید.

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

مبلمان چوبی دست ساز در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

این مبلمان برای شما که می خواهید ظاهر متفاوت، منحصر به فرد و ایرانی به دکوراسیون اتاق پذیرایی خود ببخشید بهترین گزینه است.همنشینی این مبلمان با طرح های مشبک در کنار یک فرش ایرانی با نقش های ساده می تواند جلوه دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شما را دو چندان کند.

چیدمان پذیرایی

چیدمان پذیرایی

فرش در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

بعد از بررسی و انتخاب مبلمان نوبت به انتخاب فرش برای دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی می شود. همه ما می دانیم که فرش های ایرانی یکی از نمونه های منحصر به فرد فرش در دنیا می باشد.بزرگ ترین قابلیت فرش های ایرانی هماهنگی آن با سبک های مختلف دکوراسیون می باشد پس اگر می خواهید به دنبال فرشی بروید که با دکوراسیون اتاق پذیرایی شما هماهنگ باشد فرش ایرانی را فراموش نکنید.

چیدمان اتاق پذیرایی

چیدمان اتاق پذیرایی

پرده در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

بعد از انتخاب فرش نوبت به انتخاب پرده می رسد.بهتر است سبک و تم پرده انتخابی شما با نوع مبلمان تان هماهنگ باشد. برای ایجاد روح و جلوه بیشتر در فضا می توانید کوسن مبلمان خود را هماهنگ با طرح پرده انتخاب کنید تا ظاهر منحصر به فردتری را دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایی

دکوراسیون اتاق پذیرایی

لوستر در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

انتخاب لوستر و نورپردازی فضای اتاق پذیرایی یکی از مهمترین عوامل در یک طراحی ایده آل محسوب می شود. همان طور که در بندهای بالا اشاره شد لوستر ها نیز باید با نوع سبک دکوراسیون شما هماهنگ باشد. پس از انتخاب یک لوستر مناسب و هماهنگ با سبک دکوراسیون خود در مرحله بعد باید به ارتفاع آن در فضای داخلی توجه کنید. با تغییر ارتفاع لوسترها می توانید تاکید را روی بخش مورد نظر خود بیشتر کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن

دیوار در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

دیوارها نقش بسیار زیادی در تزیین اتاق پذیرایی شما دارند بنابراین می توانید با انتخاب درست دیوارپوش های مناسب با فضای دکوراسیون خود جلوه دکوراسیون خود را دو چندان کنید. این دیوارپوش ها می تواند برای یک دیوار تک مانند دیوار پشت تلویزیون و یا به صورت کامل در غالب کاغذ دیواری در فضای دکوراسیون شما قرار گیرد. اما در انتخاب طرح و نقش برای دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری باید دقت کنید چرا که طرح های شلوغ اغتشاش بصری زیادی را در دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شما به وجود می آورند.

چیدمان اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن

تزیینات در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

در انتخاب تزیینات برای دکوراسیون اتاق پذیرایی خود دقت بسیاری کنید چرا که استفاده بیش از حد از اکسسوری های متنوع در فضای اتاق پذیرایی چهره و جلوه اصلی دکوراسیون شما مخدوش می کند. حضور المان های متنوع در هر فضایی سبب کاهش تمرکز، ایجاد اغتشاش بصری و عدم آرامش می شود پس جزییات تزیینی را به صورت محدود و هدفمند در دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی خود قرار دهید.

چیدمان نشیمن

چیدمان نشیمن

گل و گیاه در چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی

هیچ دکوراسیونی را نمی توان یافت که بدون حضور عنصری به نام گیاه زیبایی و جلوه تمام عیار داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید فضای دکوراسیون تان را منحصر به فردتر تزیین کنید گل و گیاه را مهمان دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی خود کنید.

دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.