آپارتمان کوچک شراره

آپارتمان کوچک شراره در تهران ، خانه ای به شیرینی شکلات

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

ترافیک سنگین است و زمان زیادی است که من در خیابان هستم. دل نگرانی ام این است که خستگی مسیر ، رمقی در من نگذارد تا بتوانم گزارش خوبی تهیه کنم. بالاخره بعد از دو ساعت به مقصد رسیدم ، آپارتمان کوچک شراره. نمای خانه بسیار ساده است. زنگ را زدم و داخل شدم. بانویی  که لباسی تلفیقی ، از طراحی مدرن و سنتی رنگینی بر تن داشت ، در آپارتمان را باز کرد و با لبخندی مرا به داخل راهنمایی کرد. چشمم که به اتاق نشیمن افتاد نا خودآگاه لبخندی بر روی صورتم نشست. رنگ در آن جا موج میزند.

مقالات مرتبط

چیدمان منزل ایرانی ساده، در خانه مریم راحتی ملاک است!

آپارتمان کوچک شراره با تم تابستانی

شراره خیلی زیرکانه با استفاده از رنگ های گرم تمی تابستانی به خانه خود داده است. او می گوید رنگ برایش خیلی با اهمیت است و دنیایی کاملا رنگی دارد و اضافه می کند که از کودکی دلباخته رنگ ها بوده است. این بانوی ایرانی با سلیقه خاص و متفاوت دانش آموخته رشته مکانیک و مدیریت است. دقیقا زمانی که این اطلاعات را به من دادند ، چشمانم گرد شد ، چراکه بدو ورود و با دیدن دکوراسیون هنرمندانه شک نداشتم که وی در رشته هنر تحصیل کرده است. البته او اضافه کرد که علاقمند به نقاشی است و این کار را دنبال می کند.

تم تابستانی

تم تابستانی

شراره از مبلمان تک رنگ و بسیار ساده استفاده کرده است که چهارچوب  مبل ها زوایای شکسته دارند که البته با استفاده از کوسن های متفاوت که طرح کاشی های دوران قاجار بر روی آن ها نقش بسته است ، کوسن های به شکل گل و حتی میز نهارخوری گرد توانسته است تا مقدار زیادی فضا را تلطیف کند.
طرح کاشی

طرح کاشی

آپارتمان کوچک شراره ، وسایل منزلم امضای خودم را دارند

زمانی که شراره از امضای پای وسایل خانه اش صحبت می کند من زیر چشمی به تک تک وسایل نگاه می کنم تا منظورش را بهتر متوجه شوم. او کنجکاوی را در صورت من می بیند و با لبخندی می گوید روی تلویزیون مرا نگاه کن برچسب هایی بالای قاب آن چسبانده ام. این نشان میدهد این وسیله برای من است وگرنه در هر خانه ای تلویزیون وجود دارد. اما این برچسب ها آن را متمایز با بقیه تلویزیون ها می کند و من این را دوست دارم.

تلویزیون

تلویزیون

در جای دیگر خانه گلدانی را به من نشان میدهد که گل های نمدی بسیار زیبا روی آن چسبانده شده است. بی درنگ گفتم آن گل های نمدی امضای شما است پای گلدان و او با لبخندی حرف مرا تایید کرد.

گل های نمدی

گل های نمدی

شراره دید بصری بسیار خوبی دارد این را می توان در استفاده  از رنگ ها و فرم ها در کنار یکدیگر به وضوح دید. او در آخر می گوید استفاده از پرنده ها در لوازم منزلم حس زنده بودن و پویایی را به فضا می دهد.

پرنده ها

پرنده ها

آپارتمان کوچک شراره دنج و فانتزی

معماری این خانه ۷۰ متری کمی برایم عجیب است. آشپزخانه نزدیک در ورودی و دور از نشیمن در راهرویی قرار دارد. راهرو ختم می شود به سرویس بهداشتی و اتاق ها. آشپزخانه کوچک و فانتزی است که رنگ نارنجی در آن بیش تر از دیگر رنگ ها به چشم می خورد. شراره می گوید که در فصل های دیگر حتما دکور و رنگ ها را تغییر می دهد تا خانه اش شکل یکنواخت نگیرد. او در گوشه گوشه آشپزخانه از لوازم دکوری کوچک استفاده کرده است که همین امر باعث فانتزی به نظر رسیدن آشپزخانه می شود.

آشپزخانه

آشپزخانه

آپارتمان کوچک شراره ، تنهایی نمی توانستم خانه ای این چنین گرم بسازم

همسر شراره مردی بسیار متین است که به همسر خود به خاطر داشتن چنین سلیقه منحصر به فردی می بالد. او می گوید گاهی پشت ویترین مغازه ها و یا در کاتالوگ های وسایل منزل چیزهایی را می بینم که به نظرم برای خانه ما ساخته شده اند. آن وقت من و شراره هر دو با هم تصمیم می گیریم که آن ها را به خانمان اضافه کنیم یا نه. او ادامه می دهد که دانه دانه ی وسایل خانه را بعد از ازدواج با هم تهیه کردیم و تنهایی نمی توانستم خانه ای چنین گرم بسازم ، شاید به همین دلیل است که به آن ها عشق می ورزیم. این خانه و لوازم آن ثمره پنج سال زندگی من و همسرم است.

آپارتمان کوچک شراره ، اتاق خواب تابستانی

بر عکس خیلی از خانه ها که برای اتاق خواب از رنگ های سرد و آرامش بخش استفاده می کنند ، شاهی از طیف رنگ های گرم مانند نارنجی استفاده کرده است. قالیچه ای صورتی رنگ کف اتاق خواب انداخته شده است که خیلی متفاوت است اما ترکیب رنگ زیبایی را با بقیه لوازم ایجاد کرده است. شراره می گوید این قالیچه را در یکی از سفرهای خود خریده است.

اتاق خواب

اتاق خواب

برایم خیلی جالب است که آن ها برای تفریح و گردش هم که سفر می کنند خانه خود را فراموش نمی کنند و همیشه حتی وسیله ای کوچک هم که شده ، برای خانه خود به سوغات می آورند. پرده هایی با طرح گل ، کاملا با تابلو های روی دیوار اتاق هماهنگ است. شراره از مشقتی که برای ست کردن آن ها کشیده شده است می گوید و این که خیلی جاها را گشته است تا پارچه ای با این طرح برای دوختن پرده هایش  پیدا کند.

آپارتمان کوچک شراره ، اتاق کار سرسبز

چشمانم برق زد زمانی که وارد اتاق کار شراره شدم. گوشه اتاق پر شده بود از گلدان هایی با گیاهان متفاوت و زیبا. شاهی می گوید این جا اتاق گل های من است. حس هنری شراره و تخصص او در رشته مهندسی دست به دست هم داده اند تا او خانه ای به این زیبایی بچیند. چیزی که برایم جالب است و به چشم می خورد مرتب چیده شدن گلدان ها به صورت مورب در یک خط راست و به صورتی مهندس گونه و جزییات کوچکی که در گلدان ها برای تزئین آن ها خیلی هنری استفاده شده است. واقعا مرا به وجد می آورد دیدن این صحنه.

گلدان

گلدان

میز کار کوچکی که کنار دیوار است و با اجسام مختلف و رنگی تزئین شده است مرا کنجکاو می کند که از جلوتر کمی به جزییات آن ها دقت کنم والبته لذت ببرم.

میز کار

میز کار

آپارتمان کوچک شراره ، سرویس بهداشتی با قاب های ویترای

داخل سرویس بهداشتی از وسایلی به رنگ آبی برای تزئین استفاده شده است. اولین چیزی که به چشمم می خورد قاب های ویترای است که بر روی دیوار سرویس نصب شده است. کم تر جایی می بینید که صاحبخانه چنین ابتکاری به خرج دهد. هر بخشی از خانه از رنگ های متفاوت استفاده شده است که همین مسئله خانه ای رنگارنگ و زنده را به وجود آورده است.

قاب های ویترای

قاب های ویترای

منبع :

چیدانه

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.