لکه رنگ روی لباس

ساده ترین راه های پاک کردن لکه رنگ روی لباس !

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اگر زیاد با رنگ سر و کار داشته باشید یا وقتی می خواهید اتاق را رنگ بزنید ، طبیعی است که چند قطره رنگ (یا حتی بیشتر) روی لباستان باقی بماند. اما نیازی به نگرانی نیست و حتی لازم نیست آن لباس را دور بریزید. با راهکارهای ارائه شده در این مطلب ، لکه رنگ روی لباس را به راحتی پاک کنید.

مقالات مرتبط

نحوه تمیز کردن لکه های رنگ از روی زمین

خانه داری

فکر می کنم همه ما دست کم یک بار این را تجربه کرده ایم که لباس های مورد علاقه مان رنگی شده باشد. حالا یا حواسمان نبوده و به دیوار رنگی تکیه داده ایم ، یا ناخودآگاه قلم موی رنگی را به شلوار جین دوست داشتنی مان کشیده ایم ، بعداز آن هم ، به دنبال راه چاره ای برای حل این مشکل گشته ایم.

اما این مطلب به شما کمک می کند که دفعه بعد ، اگر این اتفاق دوباره تکرار شد ، بدانید که برای پاک کردن لکه رنگ روی لباس ، باید چه کاری انجام دهید. پس با دکوراتور تا انتهای این مطلب جذاب و کاربردی همراه باشید.

پاک کردن لک

پاک کردن لک

برای پاک کردن لکه رنگ روی لباس ، سریع عمل کنید

برای پاک کردن لکه رنگ روی لباس تان ، باید سریع عمل کنید. لکه های تازه که هنوز به داخل بافت لباس نفوذ نکرده اند ، راحت تر پاک می شوند. اگر لکه ای رنگ به روی لباس تان ریخت ، سعی کنید خیلی سریع آن را با آب بشویید و پاک کنید.

قلم موی رنگ

قلم موی رنگ

رنگ ها را بشناسید 

شما ابتدا باید رنگ ها را بشناسید تا بدانید از چه ماده ای باید برای پاک کردن لکه رنگ روی لباس ، استفاده کنید. رنگ های با پایه آب ، به نسبت رنگ های پایه روغنی راحت تر تمیز می شوند.

اما رنگ های پایه روغن ، مدت زمان بیشتری مرطوب می مانند و این فرصت بیشتری برای تمیزکاری ، به شما می دهد. بخشی از آمادگی برای رنگ کاری ، این است که هر وسیله ای را که احساس می کنید برای تمیزکاری احتیاج دارید ، دم دست تان بگذارید. 

نکته: همیشه لیبل لباس ها را بررسی کنید تا بدانید که حلال های رنگ به آن ها آسیب نمی زنند. 

رنگ آبی حمام

رنگ آبی حمام

رنگ های آب پایه

معمولا رنگ های آب پایه به وسیله الکل تمیز می شوند. بهترین نوع الکل برای این کار ، الکل ۹۱ درصد ایزوپروپیل است. قدم اول برای از بین بردن این کار ، این است که : ابتدا لکه رنگ روی لباس را ، به وسیله مواد شوینده و اب گرم بشویید. اگر لکه تازه باشد ، بیشتر لک با همین کار پاک می شود.

اما اگر هنوز مقداری از لکه باقی مانده بود ، بهتر است با یک مسواک آغشته به الکل روی لکه را پاک کنید. اگر بازهم پاک نشد ، این کار را مدام تکرار کنید و میزان بیشتری از الکل را مصرف کنید. وقتی که لکه کاملا پاک شد ، میزان اضافی الکل را به وسیله یک دستمال مرطوب پاک کنید و بعد آن را خشک کنید. 

نکته: اگر الکل ایزوپروپیل در دسترس نبود می توانید به جای آن از اَستون استفاده کنید. 

رنگ و نقاشی

رنگ و نقاشی

رنگ های پایه روغنی 

حلال رنگ های پایه روغن ، معمولا بنزین است. و معمولا هم پاک کردن این رنگ ها از روی لباس ، بسیار سخت تر است. برای پاک کردن این نوع لکه ها از روی لباس ، نیاز به دستکش و ماسک فیلتر دار خواهید داشت.

چراکه بنزین ماده ای خطرناک است و ممکن به پوست و ریه شما آسیب بزند. برای انجام این کار ، نیاز به محلی با تهویه قوی و ترجیحا فضای باز خواهید داشت. 

روش پاک کردن لکه رنگ روی لباس

لک روی لباس

لک روی لباس

یک تکه دستمال حوله ای را در زیر لکه قرار دهید تا بنزین را به خود بکشد. مقدار کمی از بنزین را روی لکه مورد نظرتان بریزید تا سطح روی آن را خیس کند. سپس با استفاده از یک تکه پنبه ، سعی کنید تا لکه رنگ روی لباس را ، از روی لباس پاک کنید. این کار را تا جایی که رنگ کاملا از بین نرفته است ، ادامه دهید.

شستشوی لباس

شستشوی لباس

وقتی لکه کاملا از بین رفت ، می توانید لباس را بشویید تا اثرات بنزین هم از روی آن پاک شود. اگر امکان این کار را ندارید ، می توانید دستمال حوله ای تمیزی را زیر آن قسمت گذاشته و این بار به جای بنزین ، آب تمیز بریزید و با استفاده از همان حوله تا جایی که می شود ، سطح مورد نظرتان را خشک کنید. 

رنگ آمیزی خانه

رنگ آمیزی خانه

رنگ آمیزی خانه می تواند یک فعالیت خانوادگی بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد. اما شما باید برای هرگونه اتفاق و پیش آمدی در رابطه با این فعالیت ، اماده باشید و حلال ها را به میزان کافی تهیه کنید. 

منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.