عکاسی از دکوراسیون داخلی

ساده ترین ترفندها برای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون !

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

گاهی عکس‌ هایی از خانه‌ هایی می‌ بینیم که با وجود دکوراسیونی ساده ، خیلی زیبا هستند. جدا از آن که این صحنه‌ ها به خاطر طراحی دکوراسیون داخلی خوبشان ، زیبا به نظر می‌ رسند اما آیا هر کسی هر عکسی از آن صحنه بگیرد ، باز هم زیباست؟ ممکن است گمان کنیم این عکس‌ ها خوب است چون با دوربین بسیار حرفه‌ ای و تجهیزات خوب و گران‌ قیمتی گرفته شده‌ اند. این فرضیه تا حد بسیاری درست است اما شما مهم‌ ترین نکته را فراموش کرده‌ اید. پس یک بار دیگر به عکس توجه کنید؛ این عکس را یک انسان گرفته نه یک دوربین. این عکاس است که انتخاب می‌ کند در چه ساعتی از روز و در چه زاویه‌ ای و با چه نورپردازی‌ ، چه عکسی بگیرد.

مقالات مرتبط

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها

برای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون از نور طبیعی استفاده کنید

هر قدر هم دستگاه‌ ها و سیستم‌ های امروزی در نورپردازی پیشرفته باشند اما هنوز به‌ سختی می‌ توانند نوری با قدرت و لطافت نور طبیعی به وجود بیاورند. نور طبیعی یا همان نور آفتاب ، حتی اگر مستقیم نباشد ، درخشش و گرمی بسیار زیباتری به عکس‌ های شما می‌ بخشد. سعی کنید اگر می‌خواهید از دکوراسیون داخلی خانه‌ تان عکاسی کنید تا جای ممکن از نورهای طبیعی کمک بگیرید. بهترین زمان برای استفاده از نور طبیعی روز ، آغاز صبح و آخرین ساعت‌ های بعد از ظهر است. فراموش نکنید تا جایی که ممکن است از عکاسی در نور مستقیم ظهر کاملا اجتناب کنید.

عکاسی حرفه ای از دکوراسیون

عکاسی حرفه ای از دکوراسیون

به‌ خصوص وقتی می‌ خواهید از چیدمان روی میز عکاسی کنید ، پرده‌ ها را کنار بزنید تا نور بیرون ، فضای خانه را پر کند. سعی کنید خودتان هنگام عکاسی جلوی نور را نگیرید و در طرف مقابل بایستید. از طرف دیگر نورهای مستقیم مانند لامپ‌ ها و لوسترها ، نور بدون واسطه‌ ای به دوربین شما می‌ تابند که تمام ارزش عکس شما را از بین می‌ برد.

عکاسی حرفه ای از دکوراسیون داخلی

عکاسی حرفه ای از دکوراسیون داخلی

برای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون ، عکس صاف و مستقیم بگیرید

خیلی‌ وقت‌ ها پیش آمده که صحنه روبروی ما ، زیباست و همه‌ چیز آماده است که یک عکس ماندگار بگیریم. در این مواقع دوربین را بالا می‌ آوریم و در حالی که محو و مسحور جاذبه صحنه روبرو هستیم ، آن را کمی کج می‌ کنیم تا عکس ما اصطلاحا هنری‌ تر شود اما نتیجه ، چیزی غیر از این است. به نظر شما اشکال کار کجاست؟

پاسخ:

در اولین قدم ، یک عکاس حرفه‌ ای هرگز محو جذابیت صحنه نمی‌ شود اما ما که حرفه‌ ای نیستیم ، پس ایراد کار در قسمت دیگری است ؛ شاید در همان کج کردن دوربین. این یک اشتباه رایج است که هر چه عکس نامعقول‌ تر باشد ، هنری‌ تر است. شاید این گزاره در سال‌ های اولیه‌ ای که دوربین‌ های روی دستی باب شدند ، درست بود اما امروزه که عکس‌ های ما در شبکه‌ های اجتماعی در میان میلیون‌ ها عکس دیگری که در طول روز پخش می‌ شود دیده می‌ شود ، بهتر است سالم و به عبارتی درست باشد.

ترفندهای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون داخلی

ترفندهای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون داخلی

یک عکس درست ، عکسی است که در آن تمام خطوط و زاویه‌ های فرم‌ ها در راستای هم باشند ؛ به خصوص در عکاسی معماری و دکوراسیون ، عکاسان حرفه‌ ای همچون یک مهندس یا طراح معمار ، تمام خطوط را در تناسب با هم در کادر می‌ چینند اما شما همین که دوربین را در ارتفاع معقولی ( کمی پایین‌ تر از صورت‌ تان ) و در زاویه‌ ای موازی با صحنه قرار دهید ، تا حد بسیاری صحنه روبرویتان را به‌ درستی عکاسی می‌ کنید. از طرف دیگر در زیبایی دکوراسیون داخلی یک فضا ، پرسپکتیو اولین حرف را می‌ زند. اگر عکس شما پرسپکتیو غلطی داشته باشد ، خب نباید انتظار داشته باشید عکس درستی بگیرید.

ترفندهای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون

ترفندهای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون

در عکاسی حرفه ای از دکوراسیون اضافه‌ ها را حذف کنید

گمان کنید در سرزمینی زندگی می‌ کنید که هیچ نرم‌ افزار ویرایشی وجود ندارد و از شما می‌ خواهند از میز بغل مبلی داخل اتاق نشیمن تان ، عکس خوبی بگیرید. بهترین کار این است که اول ، هر چیزی را که اضافه است یا با سایر فرم‌ های در تصویر همخوانی ندارد ، حذف کنید. خب دست به کار شوید.

میز جلومبلی که فقط گوشه‌ای از آن در کادر پیداست ، می‌ تواند به‌ راحتی جابجا شود یا به طور مثال اگر سیم‌ های تلفن پشت میز در هم پیچیده شده‌ اند ، آن ها را جمع کنید و بعد از عکاسی مجددا تلفن را وصل کنید. روی میز را تمیز کنید. هر چه در تصویر اضافی است را قبل از عکاسی فتوشاپ کنید. اینکه شما برای عکس‌ تان اهمیت قائل می‌ شوید ، باعث می‌ شود بینندگان هم برای عکس شما اهمیت قائل شوند.

ترفندهای عکاسی از دکوراسیون

ترفندهای عکاسی از دکوراسیون

دوربین را هم می‌ شود پاک کرد

در عکاسی حرفه ای از دکوراسیون اینکه فقط اجزای داخل تصویر را تمیز و پاک کنیم ، کافی نیست. گاهی همه اجزای تصویر درست است اما عکس شما انگار مات شده ؛ به خصوص در عکس‌ هایی که با تلفن‌ های همراه می‌ گیرید. این موضوع باعث می‌ شود گمان کنید به مرور از کارایی تلفن همراه چند میلیونی‌ که روزهای اول عکس‌ های دقیق و شفافی می‌ گرفته ، کاسته شده و دیگر به آن دقت و زیبایی عکس نمی‌ گیرد. متأسفانه باید عرض کنیم ایراد از خود ماست.

ترفندهای عکاسی از دکوراسیون داخلی

ترفندهای عکاسی از دکوراسیون داخلی

بله به‌ راحتی می‌ توانید این قانون را سرلوحه قرار دهید که « اگر می‌ خواهید عکس بگیرید ، اول دوربین را پاک کنید. » به‌ خصوص تلفن‌ های همراه که مرتبا در معرض چربی‌ های پوست ما قرار دارند ، یک لایه کثیف روی خود می‌ گیرند که خود به خود به عکس‌ ها ، یک فیلتر محو کننده می‌ دهد. خب ، این قسمت دوربین به‌ راحتی با یک دستمال کوچک پاک می‌ شود. حتما هم لازم نیست که تجهیزات حرفه‌ ای داشته باشید. یک دستمال کاغذی کوچک ، دوربین شما را آماده می‌ کند تا دوباره با تمام مگاپیکسل‌ هایش به کمک شما بیاید.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.