کاربردهای لیمو در خانه داری

کاربردهای لیمو ترش در خانه داری!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

لیمو ترش یکی از خوشمزه ترین و پر کاربردترین چاشنی ها در آشپزخانه است. ولی به چثه کوچک زرد رنگش نگاه نکنید، می توانید کارهای زیادی را به او بسپارید و آن را به اجزای فعال در خانه تبدیل کنید. یکی از ویژگی های مهم لیمو این است که ابزار بسیار خوبی برای تمیز کردن در فضای داخلی منزل شماست. مطلب دکوراتور را دنبال کنید تا از قابلیت های پنهان شده کاربردهای لیمو ترش در خانه آگاه شوید.

مقالات مرتبط

کاربردهای لیمو ترش ، ۲۰ نکته طلایی که نمی دانستید!

کاربردهای لیمو ترش در خانه داری

۱- هوای داخل مایکروفر را تازه می کند

یکی از کاربردهای لیمو در خانه داری این است که هوای داخل مایکروفر را تازه می کند.برای اینکه فضای داخلی مایکروفر را پاک و تمیز نگه دارید، یک فنجان آب تهیه کرده و لیموی برش خورده ای را درون آن بریزید. مایکروفر را روشن کنید تا شیشه آن را بخار بگیرد. سپس آن را خاموش کنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد در مایکروفر را باز کنید. حال می توانید به راحتی چربی، جرم و تکه های غذا را از داخل مایکروفر تمیز کنید.

کاربردهای لیمو ترش در خانه داری

کاربردهای لیمو ترش در خانه داری

۲- بوی نامطبوع سطل زباله را از بین می برد

یکی از کاربردهای لیمو در خانه داری این است که که بوی نامطبوع را از بین می برد.چند تکه از پوست لیمو ترش را درون سطل زباله قرار دهید. روی آن را تا حدی آب سرد بریزید که بوی ترش لیمو برطرف شود. حالا سطلی تمیز و بدون بو دارید.

کاربردهای لیمو ترش

کاربردهای لیمو ترش

۳- لکه پارچه لینن و کتان را پاک می کند

یکی از کاربردهای لیمو در خانه داری این است که لکه ها را پاک می کند.این روش برای پارچه های ظریف و نازک هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. برای اینکه لکه روی پارچه را پاک کنید آن قسمت را درون آبلیمو و نمک قرار دهید. اجازه دهید تا ۳۰ دقیقه این محلول روی لکه باقی بماند. سپس آن را با سرکه و آب گرم بشویید.

لکه پارچه لینن و کتان

لکه پارچه لینن و کتان

۴- لکه های روی تخته برش را از بین می برد

یکی از کاربردهای لیمو در خانه داری این است که لکه تخته برش را از بین می برد.یک عدد لیمو ترش برداشته و آن را برش دهید. قسمت برش خورده را روی تخته بمالید تا لکه و بوی مواد غذایی از بین برود. اگر می خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد، مقداری نمک یا جوش شیرین را قبل از لیمو روی تخته بپاشید. اگر لکه مقاومت کرد، فرصت دهید تا یک شب این مواد روی تخته بماند و سپس آبکشی کنید. اگر تخته برش از جنس چوب است، بعد از اینکه شسته و خشک شد، روی آن را روغن خوراکی بمالید.

لکه های تخته برش

لکه های تخته برش

۵- لکه های روی فلز برنج را نابود می کند

خیلی اوقات می بینید که روی وسایلی که از جنس فلز برنج است، لکه هایی باقی می ماند و یا حتی سطح رویی فلز کدر شده است. روی این قسمت نمک بپاشید. اسفنجی بردارید و آن را به آب لیمو آغشته کنید. به آرامی اسفنج را روی سطح لکه دار بکشید. لکه ها از بین می رود. ظروف یا وسیله برنجی خود را با آب شسته و خوب خشک کنید.

لکه های فلز برنج

لکه های فلز برنج

۶- لکه های سرسخت پارچه را پاک می کند

از معجون قابل اعتماد آب لیمو و نمک استفاده کنید تا به جنگ لکه های سر سخت بروید. پارچه را به این محلول آغشته کرده و اجازه دهید زیر نور آفتاب خشک شود. می توانید بعد از خشک شدن، در صورت نیاز مجدد از این محلول استفاده کنید تا لکه ناپدید شود.

لکه های سرسخت پارچه

لکه های سرسخت پارچه

۷- شیرآلات سرویس بهداشتی را برق می اندازد

خیلی اوقات لکه هایی روی سطح شیرآلات و لوله ها در سرویس بهداشتی ایجاد می شود. این لکه ها به دلیل مواد معدنی و آهک محلول در آب است به این سادگی پاک نمی شوند! می توانید لیموی برش خورده را بر این شیرآلات بمالید تا لکه باقی مانده آب از بین برود. وقتی که کارتان تمام شد، خوب آنها را بشویید.

برق انداختن شیرآلات سرویس بهداشتی

برق انداختن شیرآلات سرویس بهداشتی

۸- ردی از عرق بر لباس باقی نمی گذارد

خوب می دانید که لکه هایی که از عرق کردن بدن روی لباس باقی کی ماند، به این سادگی پاک نمی شود. نگران نباشید چون با لیمو می تواند آنها را نابود کرد! لیموی برش خورده ای را بردارید و قبل از اینکه لباس را بشویید، لیمو را روی لک عرق خوب بکشید.

پاک کردن عرق لباس

پاک کردن عرق لباس

۹- علف های هرز را می کشد

بهتر است برای از بین بردن علف های هرز و گیاهان خودرو از روش های غیر شیمیایی استفاده کنید. برای این کار آب لیمو را روی مزاحم ها اسپری کنید تا خشک شده و از بین بروند. مراقب باشید آب لیمو روی گیاهان دلبندتان نریزد. اسیدیته آب لیمو می تواند به گل و برگ ها آسیب برساند.

کشتن علف های هرز

کشتن علف های هرز

۱۰- هوا را مرطوب می کند

مقداری آب را در ظرف مناسب ریخته و برش هایی از لیمو ترش را به آن اضافه کنید. ظرف را روی شعله گاز قرار دهید تا بجوشد. هوای خشک فضای خانه مرطوب شده و به علاوه بوی خوب لیمو همه جا را پر می کند. می توانید از مواد طبیعی و معطر دیگری هم برای عطری بهتر استفاده کنید.

مرطوب کردن هوا با لیمو

مرطوب کردن هوا با لیمو

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.