دکوراسیون نوستالژیک و ساده منزل ایرانی

دکوراسیون ساده و نوستالژیک خانه آمنه در تهران!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

آپارتمان آمنه و همسرش با معماری بسیار ساده همراه با لوازم آنتیک در محله شهرآرا تهران ، خانه‌ ای با دکوراسیون ساده و نوستالژیک است که در این مطلب به آن سر میزنیم.

مقالات مرتبط

بازسازی خانه ، زهره و زهیر حساب همه جا را کرده اند

 

دکوراسیون ساده و نوستالژیک خانه آمنه در یک نگاه

 • تعداد افراد خانه: ۲ تن
 • تحصیلات بانوی خانه: کاردانی معماری شهری و دانشجوی دوره کارشناسی
 • پیشه بانوی خانه: نویسنده
 • موقعیت شهر: تهران- محله شهرآرا
 • متراژ فضا: ۸۷ متر
 • سال ساخت آپارتمان: ۱۳۸۵
 • ملک اجاره‌ای
 • تعداد خواب: ۲ خوابه
 • تعداد سرویس: ۲ فرنگی و ایرانی
 • سبک دکوراسیون: کلاسیک 
 • رنگ‌ های قالب: سرخابی ، سبز ، قهوه‌ ای
 • ویژگی‌ های برجسته طراحی: استفاده نکردن از پرده سراسری در پذیرایی ، وسایل آنتیک و قدیمی
 • طراح: آمنه رضایی سعید
 • مدت زمان طراحی داخلی: به صورت پیوسته در طی دو سال
 • عکاس: امیر صادقی
دکوراسیون ساده و نوستالژیک

دکوراسیون ساده و نوستالژیک

چه نکاتی در طراحی مد نظر بوده و به چه دلیل؟

آمنه معماری ساده و بدون هیچ گونه آرک‌ بندی و گچبری را ترجیح می دهد و البته آشپزخانه اپن را هم نمی پسندد. او به وسایل آنتیک علاقمند است و به گفته خودش ، پدربزرگش در گذشته سمساری داشته است و گمان می کند که این علاقه به دکوراسیون ساده و نوستالژیک به دلیل همان خاطرات خوش کودکی در کنار پدربزرگ است.

منزل ایرانی با دکوراسیون ساده و نوستالژیک

منزل ایرانی با دکوراسیون ساده و نوستالژیک

چه سبک و رویکردی را در طراحی دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید؟

آمنه در ابتدا می گوید که راحتی در خانه ام برایم اهمیت ویژه‌ای دارد. او ادامه می‌ دهد سبک خاصی را دنبال نکرده‌ ام و چیدمان منزلم کاملا دلی بوده است و حتی برنامه ریزی در خرید وسایل خانه نداشتم و می گوید هر گاه وسیله ای چشمم را می گرفت ، اقدام به خرید می کردم. به همین خاطر تک تک لوازم منزل را دوست دارم و دیگر نمی خواهم چیزی به آن ها اضافه کنم.

منزل ایرانی با دکوراسیون ساده

منزل ایرانی با دکوراسیون ساده

ترجیح او وسایلی با متریال طبیعی است مانند چوب ، نقره و البته صنایع دستی. وی می گوید تا آنجا که برایم مقدور بوده از چنین وسایلی در دکوراسیون منزلم استفاده کرده‌ ام. استفاده نکردن از تلویزیون در نشیمن خانه ، عدم وجود آینه بالای کنسول خانه و ست نبودن میز نهارخوری سه نفره با مبلمان منزل از ویژگی‌ های خاص طراحی آمنه است.
منزل ایرانی با دکوراسیون نوستالژیک

منزل ایرانی با دکوراسیون نوستالژیک

فضای مورد علاقه شما کجاست؟

کل فضاهای خانه برایم جذاب است. البته اگر ملک برای خودمان بود تغییرات بیشتری انجام می دادم تا بیشتر باب میلم شود.

خانه ایرانی با دکوراسیون نوستالژیک

خانه ایرانی با دکوراسیون نوستالژیک

هر کدام از وسایل خانه تان را از کجا تهیه کردید؟

آمنه می گوید ، هیچگاه جای خاص یا برند خاصی را مد نظر نداشتم و هر چیزی که توجه مرا به خود جلب کند ، خریداری می کنم.

کارهای خدماتی و تاسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

آپارتمان آمنه هیچ گونه بازسازی نداشته است و او ادامه می‌ دهد که چیدمان و تهیه تمام لوازمی که به خانه اضافه کرده‌ ایم بدون مشاوره و توسط خود و همسرش تهیه شده. البته اضافه می کند که همسرش همراه خوبی در این زمینه برایش بوده است.

در این فرآیند چه تجربیاتی داشتید که از آن ها درس گرفتید و دوست دارید به دیگران نیز منتقل کنید؟

آمنه ادامه می‌ دهد تجربیاتی که در طی ۸ سال زندگی متاهلی و چندین جابجایی کسب کرده‌ ام باعث شد که خودم را پیدا کنم و بدانم به دنبال چه چیز در خانه ام هستم. از این رو ، اثاث منزل خود را کاهش دادم و تنها یک نیم ست از مبلمان خود نگه داشتم به این دلیل که ترجیح می‌ دادم فضا شخصی و مناسب برای خودمان دو نفر طراحی شود نه تعداد مهمان‌ هایی که ممکن است به خانه من آمد و شد کنند. همچنین ادامه می دهد وسایل خانه ، اعم از وسایل کاربردی و دکوری را کم کم خریداری کردم و همین امر باعث شد دیزاین مورد علاقه خود را داشته باشم. در عین سادگی ، شیک و دوست داشتنی.

خانه ایرانی با دکوراسیون ساده و نوستالژیک

خانه ایرانی با دکوراسیون ساده و نوستالژیک

نقش گیاهان در خانه آمنه

آمنه علاقه زیادی به گیاهان دارد و یکی از رویاهایش داشتن خانه‌ ای با حیاط است تا بتواند در اوقات فراغت خود به باغبانی بپردازد. او از بطری‌ های خالی نوشابه ، شیشه مرباهایی که بدون در مانده اند تا حباب‌ های شکسته و بدون کاربرد برای نگهداری گیاهان در خانه‌ اش استفاده کرده است و به قول خودش از وسایلی که همه دور می‌ ریزند استفاده بهینه کرده است.

گیاهان خانگی

گیاهان خانگی

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب بسیار ساده با طیفی از رنگ‌ های کرم و قهوه‌ ای . استفاده از این طیف رنگی آرامش و صمیمیت خاصی به اتاق بخشیده است.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق کار

اتاق آفتاب گیر که بالکن کوچکی هم در آن تعبیه شده ، انتخاب خوبی برای اتاق کار است. چرا که آمنه می‌ توانست پس از کار ، یک فنجان چایی برای خود بریزد و بر روی صندلی که داخل بالکن گذاشته است ، بنشیند و هوایی تازه کند.

دکوراسیون اتاق کار

دکوراسیون اتاق کار

فضای اتاق ساده با فرشی به رنگ‌ های آبی و توسی با پرده های سورمه‌ ای رنگ و کتابخانه و میز تحریر چوبی در کنار اتاق ، فضای آرامی را ایجاد کرده که جان می‌ دهد برای کار کردن.
دکوراسیون ساده اتاق کار

دکوراسیون ساده اتاق کار

نشیمن ، پذیرایی و نهارخوری

بازی رنگ ها در این بخش از خانه چشم‌ ها را نوازش می‌ دهد. ترکیب به جای رنگ‌ ها کنار‌ هم و استفاده مناسب از رنگ‌ های مکمل با وجود فراوانی رنگ‌ ها حس ثبات و گرمای خاصی را به فضا بخشیده است. دیدن وسایل آنتیک و قدیمی برایم هیجان‌ انگیز است و مرا به سال‌ های خوش کودکی می‌ برد. تلویزیون قدیمی ، قاب‌ های آنتیک ، ظروف نقره ، هاونگ و حتی آمنه از علاالدینی که در زمستان‌ ها روشن می کند برای گرمایش خانه ، برایم گفت.

دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن

نیم ست مبلمان کلاسیک

نیم ست مبلمان کلاسیک به رنگ سرخابی کروماتیک در کنار فرش توسی و آبی تضاد سرد و گرم زیبایی ایجاد کرده است. کاناپه تک کرم رنگی که با حصیر بافته شده بود و کار دست است در کنار فرش سبز رنگ کنارش هارمونی خوبی ایجاد کرده است. رنگ سرخابی کروماتیک در پذیرایی و نشیمن خانه قالب است و باعث می‌ شود که چشم در کل فضا بچرخد. میز گرد شکل سه نفره نهارخوری فضای کمی را اشغال کرده‌ است.

نیم ست مبلمان کلاسیک

نیم ست مبلمان کلاسیک

آمنه می‌ گوید ، اصراری نیست که حتما پشت میز نهار خوری خوراک خورد. او ادامه می‌ دهد ، امکانش است از فضاهای دیگر هم استفاده کرد و من این را نمی‌ پذیرم که به خاطر داشتن مهمان باید از میز بزرگ‌ تر استفاده کرد که فضای قابل توجهی را هم اشغال می کند. او با این جمله صحبت خود را به پایان می‌ رساند ” من در خانه‌ ام احساس آرامش دارم و همین برایم کافی‌ است “.
دکوراسیون نوستالژیک و ساده

دکوراسیون نوستالژیک و ساده

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.