دکوراسیون خانه نو عروس

دکوراسیون منزل نو عروس ، خانه شاد سونیا و حمیدرضا

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

خانه رویاهای خود را از زمان کودکی تجسم می کرد. خانه ای با طراوت و آرام که روزهای زیبایی را در آن زندگی می کردم. در این مطلب از دکوراتور ، دکوراسیون منزل سونیا و حمیدرضا در شیراز را ببینید که با سلیقه و دقت زیادی آن را برای خود طراحی کرده اند.

مقالات مرتبط

چیدمان منزل عروس ، ثنا و پیمان این خانه را از عشق ساختند

دکوراسیون منزل نو عروس ، خانه سونیا و حمیدرضا در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • تحصیلات خانم خانه: لیسانس حقوق/ شغل همسر: طراح و مجری دکوراسیون
 • موقعیت شهر: شیراز/ محله: خیابان زرهی
 • متراژ فضا: ۱۰۰ متر مربع
 • سال ساخت: ۱۳۸۹
 • طبقه: پنجم
 • ملک استیجاری
 • تعداد اتاق خواب: ۲ خوابه
 • تعداد سرویس: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ های غالب: طوسی و زرد
 • ویژگی برجسته طراحی: شاد و صمیمی بودن
 • طراح: سونیا طایی و حمیدرضا چهره بخش
 • مدت زمان طراحی داخلی و خرید وسایل: حدود یک ماه
 • هزینه دکوراسیون داخلی: حدود ۵۰ میلیون تومان
 •  عکس و فیلم: فروزان رحمانی 
دکوراسیون منزل نو عروس

دکوراسیون منزل نو عروس

سبک مدرن و وینتیج ، سبک تلفیقی دکوراسیون منزل نو عروس

من عاشق دکوراسیون و طراحی داخلی هستم. در درجه اول زیبایی و خاص بودن برای ما مهم بود. در این دوران و در اطراف خود من تازه عروس هایی را می بینم که دکوراسیون خانه خود را طراحی نکرده اند ولی برای ما داشتن چیدمان زیبا مهم بود. من سبک مدرن و وینتیج را دوست دارم و سعی کردم دکوراسیون خانه را بر اساس این سبک انتخاب کنم و خوشبختانه در زمان تهیه جهیزیه توانستم وسایلی با این تم تهیه کنم. به نظر من سبک مدرن در خانه احساس راحتی و شادی بیشتری به همراه دارد. زمانی که جهیزیه ام را تهیه می کردم ، دوست داشتم دکوراسیون منزل لوکس و تجملاتی نباشد.

سبک دکوراسیون منزل نو عروس

سبک دکوراسیون منزل نو عروس

من رنگ چوب طبیعی را دوست دارم نه اینکه رنگ مصنوعی تیره داشته باشد. مبلمان خانه هم از جنس چوب طبیعی ساخته شده است. خانه ما عادی و معمولی است و معماری داخلی یا طراحی در مورد فضای داخلی انجام نداده ایم. تنها رنگ دیوار و کاغذ دیواری برای اجزای داخلی انجام شد. ما سعی داشتیم با طراحی دکوراسیون زیبایی خانه را نشان دهیم.
طراحی دکوراسیون منزل نو عروس

طراحی دکوراسیون منزل نو عروس

رنگ طوسی به عنوان رنگ خنثی را به راحتی می توان با رنگ های دیگر ترکیب کرد. ولی چون طوسی به تنهایی سرد و بی روح است نیاز به رنگ گرم و شاد کننده ای برای ایجاد تضاد رنگی دارد. بین دو رنگ سبز و زرد دودل بودم و به دلیل اینکه رنگ زرد خیلی به دلم می نشیند ، آن را در ترکیب رنگی با طوسی به دکوراسیون منزل آوردم.
رنگ دکوراسیون منزل نو عروس

رنگ دکوراسیون منزل نو عروس

اتاق خواب: فضای مورد علاقه

من فضای اتاق خواب را دوست دارم. برای ما هم آرامش دارد و هم طراوت! رنگ سبز و ترکیب بندی طرح گل روی روتختی طراوت و دلنشینی فضا را برای ما افزایش داده است.

اتاق خواب

اتاق خواب

خرید وسایل دکوراسیون منزل نو عروس از اینترنت!

شاید باور نکنید ولی من نصف جهیزیه ام را از اینستاگرام خریدم مثل آباژور و روتختی! اعتماد کردم و دست به کار شدم. سرویس خواب را اینترنتی و از پیج اینستاگرام مبلمان تخت طاووس گرفتم و حدود ۲.۸ میلیون تومان هزینه داشت. روتختی را من در برندهای معروف یا قیمت بالایی دیده بودم ولی در صفحه اینستاگرام توانستم آن را با قیمت ۳۰۰ هزار تومان بخرم.

وسایل دکوراسیون منزل نو عروس

وسایل دکوراسیون منزل نو عروس

مبلمان راحتی و میز ناهارخوری را از خیابان وصال در شیراز خریدم که جمعا قیمتی حدود ۵ میلیون تومان داشتند. جوان های امروزی مبلمان را به شکلی نمی خرند که عمر طولانی داشته باشد و دوست دارند در مدت کوتاه آن ها را تعویض کنند.
مبلمان راحتی و میز ناهارخوری

مبلمان راحتی و میز ناهارخوری

کارهای خدماتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

کنسول ، میز تلویزیون و میز جلو مبلی از جنس چوب طبیعی است و فروشگاهی در خیابان ستارخان شیراز آن را ساخته است. این وسایل از چوب طبیعی است و هیچ گونه رنگ یا روکشی ندارد. کاغذ دیواری نیز از همان فروشگاه تهیه شده است. کاغذ دیواری پشت کنسول یکی از نقاشی های ونگوگ است. به نظر من خیلی مهم است که کاغذ دیواری جنس خوب داشته باشد چون بعضی از کاغذ دیواری های چینی که ارزان قیمت هم هستند دکوراسیون فضا را نامناسب می کند!

کارهای خدماتی منزل

کارهای خدماتی منزل

توصیه سونیا: هزینه مناسب و دکوراسیون ایده آل

من موفق شدم به خواسته هایم برسم و هزینه آنچنانی هم نکردم. پیامی که من به خانم های تازه عروس برای خرید جهیزیه دارم این است که با متوسط مبلغی که برای خرید یعنی بین ۳۰-۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته می شود ، می توان دکوراسیون خانه خوبی داشت. تنها کافی است دقت ، سلیقه و فکر زیادی برای خرید وسایل خرج کنند! همانطور که من سعی کردم با قیمت مناسب دکوراسیون زیبایی خلق کنم. برای مثال طرح کاغذ دیواری خودش اثر هنری است و جایی برای نصب تابلو نمی گذارد.

دکوراسیون ایده آل

دکوراسیون ایده آل

نقش گیاهان در دکوراسیون منزل نو عروس چگونه است؟

“گیاه عالیه!”. حضور گیاهان خانگی در فضای داخلی منزل روحیه می دهد ، به عنوان موجود زنده زمانی که به آن ها رسیدگی کنید و نگاهشان کنید ، آرامش می گیرید. من با گیاهانم حرف می زنم. شاید باورتان نشود دیشب خواب دیدم گلدان پوتوس ام خشک شده است ، صبح که از خواب بیدار شدم و سری به آن زدم دیدم سطح خاکش خشک شده است! گیاهانی مثل بامبو ، پوتوس و کاج مطبق دارم و در برنامه دارم تا گیاهان آپارتمانی بیشتری داشته باشم.

گیاه خانگی

گیاه خانگی

سخنی متفاوت: معجزه کتاب را فراموش نکنید!

ما ۳ تا ۴ ماه بیشتر نیست که در این خانه زندگی می کنیم. داخل کمد دیواری پر از کتاب است و هنوز فرصت نکرده ام کتابخانه بگیرم و از نبود کتاب در فضای داخلی خانه ناراحتم. به نظر من حضور کتاب در دکوراسیون شخصیت و خصوصیات افراد خانه را نشان می دهد و نشان می دهد که افراد اهل مطالعه ای هستند. کتاب در خانه مانند گیاه بوده و وجودش واجب و ضروری است!

کتاب در دکوراسیون

کتاب در دکوراسیون

دکوراسیون غذاخوری سبز و زرد

فضای غذاخوری که طبق معمول اکثر خانه ای ایرانی در کنار آشپزخانه قرار دارد ، تردد را به این فضا راحت تر می کند. میز ناهارخوری از جنس چوب ساخته شده است و روکش صندلی ها از جنس مخمل و به رنگ سبز و زرد دیده می شود. پایه های چوبی صندلی هم نشانی از علاقه افراد خانه به عنصر چوب و زنده بودن آن دارد.

دکوراسیون غذاخوری

دکوراسیون غذاخوری

” در مورد آشپزخانه هم باید بگویم که فضای آن برایم خیلی مهم بود چون بیشترین ساعت روز را در آن می گذرانم و می خواستم فضایی باشد که آن را دوست داشته باشم. ظروف و وسایلم را به شکلی انتخاب کرده ام که همه به من می گویند فرق ظروفی که استفاده می کنی با ظروف دکوری مشخص نیست! “

دکوراسیون اتاق خواب محبوب سونیا و حمیدرضا

دکوراسیون مورد علاقه خانم و آقای خانه برای آرامش بیشتر ترکیب رنگی سفید و سبز-آبی دارد. طرح پارچه های استفاده شده در دکوراسیون اتاق خواب به شکل گلدار است که در شادابی فضا نقش مهمی دارد. میز آرایش و تخت خواب سفید رنگ چوبی طرح وینتیج قدیمی را نشان می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق مهمان ، خلوت دنج

تخت یک نفره ، میز آرایش ، کمد کوچک از جنس ام دی اف و با طرح چوب از اجرای اصلی این فضا است.

” اتاق مهمان در واقع اتاقی است که سرویس خواب دوران مجردی خودم را در آن قرار داده ام و فضایی است برای اینکه در آن خلوت کنم. خلوت دنجی که بتوانم در آن سنتور بزنم و اگر مهمانی به خانه ما آمد در آن احساس راحتی و آرامش کند.”

دکوراسیون اتاق مهمان

دکوراسیون اتاق مهمان

دکوراسیون نشیمن خانه سونیا و حمیدرضا

دکوراسیون نشیمن ترکیب رنگی طوسی و زرد را نشان می دهد. استفاده از کوسن های طرح دار برای تکمیل و دلنشینی فضا به چشم می آید. پرده های ساده و از جنس حریر نور را به اندازه مناسب فیلتر می کند و مانع از ورود نور خورشید به فضای داخلی نمی شود.یکی از ویژگی های اصلی دکوراسیون نشیمن پتوی دستبافت و قلاب بافی شده ای است که روی مبلمان راحتی می بینید.

دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.