رنگ نارنجی در دکوراسیون

رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل ، ۷ تاثیر شگفت انگیز !

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

رنگ نارنجی به علت ماهیت گرم و تند خود می تواند برای فضا های سرد بسیار استفاده شود و سبب ایجاد تعادل در فضای دکوراسیون شما شود ، هم چنین می توانید از رنگ نارنجی به صورت تک رنگ برای ایجاد تمرکز در فضای دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید و ظاهر خاصی به دکوراسیون داخلی تان ببخشید.

 مقالات مرتبط

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

 

رنگ نارنجی در دکوراسیون

پیش تر در دکوراتور در رابطه با رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل و انواع ترکیب رنگ های جذاب آن با شما صحبت کرده ایم اما امروز می خواهیم به بررسی رنگ نارنجی از دیدگاه روانشناسی ، فلسفه ، طبیعت و طراحی بپردازیم و شما را با بهترین ترفند های انتخاب رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. 

تاثیر رنگ نارنجی در خلق و خو

رنگ نارنجی رنگ شادی ، خوش بینی و ایجاد روابط اجتماعی بالا است. رنگ نارنجی در دکوراسیون احساس گرم و عجیب و شادی و هیجان بالایی با خود به همراه خواهد آورد ، این رنگ بهترین انتخاب برای اتاق کودکان بازیگوش شماست و فضایی سر شار از انرژی را برای آن ها ایجاد می کند. پس اگر دوست دارید هیجان کودکی را به دکوراسیون خود بیاورید رنگ نارنجی بهترین انتخاب برای شماست.

رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ نارنجی در فنگ شویی

رنگ نارنجی به دلیل دارا بودن توناژ قرمز در خود می تواند جایگزین عنصر آتش در فنگ شویی باشد. از رنگ نارنجی برای فضا های عمومی مانند اتاق نشیمن و یا اتاق تلویزیون استفاده کنید و همه ی اعضای خانواده را دور هم جمع کنید ، رنگ نارنجی در دکوراسیون شما سبب ایجاد نقطه ی کانونی و بالا بردن دمای فضای موجود شما خواهد شد. 

رنگ نارنجی در فنگ شویی

رنگ نارنجی در فنگ شویی

رنگ نارنجی در طبیعت

به جرات می توان رنگ نارنجی را رنگ پاییز دانست. اگر دوست دارید به فضای دکوراسیون خود حال و هوایی پاییزی ببخشید بهتر است از رنگ نارنجی در دکوراسیون خود استفاده کنید و ظاهر متفاوتی به فضای دکوراسیون خود ببخشید.  

رنگ نارنجی در دکوراسیون نارنجی

رنگ نارنجی در دکوراسیون نارنجی

تاثیر رنگ نارنجی بر چاکرا ها

چاکراها مراکز انرژی در حال چرخش در بدن هستند که از فرق سر تا پایین ترین نقطه ی ستون فقرات ادامه می یابند. چاکرا های بخش پایینی بدن مربوط به جسم و بخش های بالایی مربوط به روح ما می باشد. رنگ نارنجی در دکوراسیون سبب تعادل  چاکراهای فیزیکی بدن و ایجاد خلاقیت در افراد می شود ، پس اگر می خواهید استعداد و خلاقیت خود را شکوفا کنید از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خود استفاده کنید و ظاهر ویژه ای به آن ببخشید.

رنگ نارنجی در طراحی خانه

رنگ نارنجی در طراحی خانه

رنگ نارنجی در طراحی منزل

رنگ نارنجی به علت ماهیت گرم و تند خود می تواند برای فضا های سرد بسیار استفاده شود و سبب ایجاد تعادل در فضای دکوراسیون شما شود ، همچنین می توانید از رنگ نارنجی به صورت تک رنگ برای ایجاد تمرکز در فضای دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید و ظاهر خاصی به دکوراسیون داخلی تان ببخشید.

رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل

رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل

رنگ نارنجی در دکوراسیون و مقابله با بیماری

رنگ نارنجی در دکوراسیون سبب مقابله با بیماری های قلبی و تسکین دهنده ی امراض روحی ، آسم ، برونشیت ، صرع ، سنگ کیسه صفرا ، نقرس ، پرکاری و کم کاری تیروئید ، بیماری های ریه ، بدخیمی‌ ها ، خستگی روحی ، بیماری های کلیه ، روماتیسم و… می باشد. همچنین ترکیب این رنگ با رنگ قهوه ای و خاکی می تواند ظاهر منحصر به فرد و گرمی به دکوراسیون داخلی شما ببخشد. 

رنگ نارنجی در دکوراسیون غذاخوری

رنگ نارنجی در دکوراسیون غذاخوری

رنگ نارنجی و خواص آن در دکوراسیون منزل 

  • رنگ نارنجی فعال کننده ، سازنده ، ایجاد کننده خوش بینی ، ذخیره کننده انرژی می‌باشد. از نظر فیزیولوژیکی رنگ نارنجی دارای اثر ضد اسپاسم ( گرفتگی عضلات ) است و برای تمام انواع گرفتگی عضلات قابل استفاده است.

  • رنگ نارنجی بر روی طحال و پانکراس موثر است و به جذب غذا و گردش خون کمک می‌کند. این رنگ به متابولیسم کلسیم در بدن انسان کمک می‌کند و نیروی ریه ها را افزایش می‌دهد ، بنابراین برای فضاهایی مانند غذاخوری بسیار مناسب است.
  • رنگ نارنجی باعث افزایش ترشح شیر ، پس از تولد نوزاد می‌شود ، همچنین ضربان قلب را بدون افزایش فشار خون افزایش می‌دهد. رنگ نارنجی باعث آزاد شدن انرژی از چاکراها‌ی طحال و پانکراس می‌گردد.
  • نارنجی رنگی برای اندیشه و تصورات ذهنی است. نارنجی به کالبد اثیری نیرو می‌بخشد ، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و احساس خوب بودن و شادی را در فرد ایجاد می‌کند.
  • رنگ نارنجی سنبل گرمی‌ متعادل و موفقیت است. نارنجی رنگ حرارت ، آتش ، اراده و نیروی جسمی‌ است و بر روی چاکرای دوم موثر است همچنین رنگ  نارنجی رنگ شادی هوش و خلاقیت است.
  • نارنجی احساس اجتماعی بودن را تحریک می‌کند. رنگ نارنجی با سلامتی روان و دستگاه عضلات بدن ارتباط تنگاتنگی دارد.

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.